Vācijas policija nobažījusies par spēju uzmanīt arvien jaunus potenciālos teroristus

Vācijas federālās kriminālpolicijas priekšnieks Holgers Minčs

Potenciālo islāmistu teroristu skaits Vācijā pieaug, un tos uzmanīt, lai nepieļautu noziegumu īstenošanu, kļūst arvien grūtāk, tā trešdien, 18.novembrī, atzinis Vācijas kriminālpolicijas priekšnieks Holgers Minčs (Holger Münch). 

Uzstājoties sabiedriskai drošībai veltītā konferencē Maincā, Vācijas federālās kriminālpolicijas priekšnieks Minčs skaidrojis, ka policijai šobrīd ir zināmi aptuveni 750 iedzīvotāji, kuri devušies uz Sīriju un Irāku. No tiem valstī atgriezusies aptuveni trešdaļa, ziņo Reuters.

Minčs šai saistībā norādījis, ka pastāv divas problēmas: «Pirmkārt, šīs parādības starptautiskais aspekts un vispasaules islāmistu noziedzīgais tīkls, un, otrkārt, pieaugošais potenciālo [terora aktu] īstenotāju skaits šajā teritorijā un jautājums, kā mums pret to vērsties».

Amatpersona arī atzinusi: «Jo lielāks ir [potenciāli bīstamo] cilvēku skaits, jo sarežģītāk policijai pieskatīt potenciālos teroristus un novērst noziegumus».

Otrdien, 17.novembrī, Vācijā bažījoties par iespējamu terora aktu atcelta starptautiska futbola spēle, bet terora aktu draudu dēļ lidojuma plāns mainīts diviem lidsabiedrības Air France lidojumiem.

Savukārt trešdien, 18.novembrī, Dānijā evakuēta daļa Kopenhāgenas lidostas, jo tās trešajā terminālī atrasta aizdomīga soma, vēsta Reuters.

Ref: 111.111.102.2924

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas