Vācu kristīgie demokrāti par Merkeles pēcteci vēlēšanās izraugās Lašetu

Vācijā valdošā partija Kristīgo demokrātu savienība (KDS) ir izraudzījusies politiķi, kas septembra Bundestāga vēlēšanās vadīs ietekmīgo politisko spēku, nomainot ilggadējo kancleri Angelu Merkeli (Angela Merkel), vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Tas būs Armīns Lašets (Armin Laschet), kurš ir reģionālās valdības galva Ziemeļreinas-Vesfālenes federālajā zemē. KDS valdē notikušajās vēlēšanās par viņu nobalsojis 31 valdes loceklis, bet par otru pretendentu Markusu Sēderu (Markus Söder) – deviņi.

Lasiet arī: Sīrijā ilgiem kara gadiem rīkos prezidenta vēlēšanas

«[Vēlēšanu] atslēga būs labākās atbildes uz sasāpējušiem nākotnes jautājumiem. Un es esmu gatavs kandidēt uz amatu mūsu vārdā,» preses pārstāvjiem paziņojis Lašets.

Ilggadējā Vācijas kanclere un KDS līdere Angela Merkele ir paziņojusi, ka septembrī gaidāmajās Vācijas federālā parlamenta vēlēšanās vairs nekandidēs uz valdības vadītāja amatu. Vācu valdības haotiskā cīņa ar Covid-19 pandēmiju ir radījusi KDS reitingu kritumu, un tas šobrīd atrodas zemākajā punktā, kādā bijis pēdējā gada laikā, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas