Vācu zemnieki iesūdz valsti tiesā par klimata nesaudzēšanu

Vācijas valsts pirmoreiz tās vēsturē iesūdzēta tiesā par rīcības trūkumu, lai cīnītos pret klimata pārmaiņām. Prasību iesniegušas bioloģiskās zemnieku saimniecības un organizācija Greenpeace.

Kā vēsta vācu sabiedriskais medijs Deutsche Welle, lietu šonedēļ sāks izskatīt Berlīnes Administratīvā tiesa. Prasības iesniedzēji kopā ar vides aizsardzības organizāciju Greenpeace ir trīs vācu ģimenes, kurām ir bioloģiskās zemnieku saimniecības, kas jau cietušas no laikapstākļu pārmaiņām.

Tās uzskata, ka vācu valdība nav sasniegusi savus klimata aizsardzības mērķus, kuras pati uzņēmusies sasniegt līdz 2020.gadam. Kareivīgo zemnieku ģimeņu ieskatā, šāds rīcības trūkums ir pilsoņu konstitucionālo tiesību pārkāpums.

Viena no prasības iesniedzējām ir Silke Baksena (Silke Backsen), kura vada zemnieku saimniecību Ziemeļjūras Pelvormas salā. Tā atrodas Vācijas galējos ziemeļos. Saimniecība nodarbojas ar liellopu un aitu audzēšanu, tai ir arī aramzeme.

Lasiet arī: Eiropas Parlaments prasa novirzīt papildu divus miljardus eiro klimata aizsardzībai

«Temperatūrai pieaugot, kļūst arvien sarežģītāk saimniekot tā, kā to darām mēs. Vietā, kur mēs dzīvojam, mūs stipri ietekmē jūras līmeņa celšanās – tā tas būs arī nākotnē.

Galu galā, šajā reģionā dzīvojošie domā, kas notiks, kad jūras līmenis celsies, kā tas tiek prognozēts,» intervijā medijam sacījusi zemniece.

Prasības iesniedzēji cer, ka tiesa liks Vācijas valdībai iedarbīgi rīkoties, lai nodrošinātu, valsts sasniedz savus mērķus ceļā uz klimata pārmaiņu iegrožošanu.

Saistītie raksti

3 KOMENTĀRI

  1. Šie vācu zemnieki domā par nākotni, kādā vidē būs jādzīvo bērniem un mazbērniem. Diemžēl latviešu zemnieki salīdzinot ir daudz šaurāk domājoši un alkatīgāki. Piemēram biogāzes OIK saņēmēji. Ka tik savu valsti apčakarēt.

  2. Protams, nav jau visi vienādi. Ja pameklē, var arī pie mums atrast daudzus gaišus cilvēkus starp zemniekiem. Bet diemžēl iespaids tāds, ka rullē tie alkatīgie.

  3. Vīņi ņemās par vērtīgajiem zālājiem un pa to ka mazās lauku saimniecības izmirst tāpat kā Latvijā. Pa to ka iedodu dzīvniekiem ko ēst man pensiju nemaksās bet mutes virinātājiem ierēdņiem maksās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas