Vācu zinātnieki iesaka mīkstināt ierobežojumus; PVO saka: «Pāragri»

Vācijas kanclere Angela Merkele

Vācijas Nacionālā Zinātņu akadēmija ir ieteikusi valsts federālai valdībai sākt mazināt sabiedriskās dzīves ierobežojumus, un valdība grasās to apsvērt. Pasaules Veselības organizācija (PVO) savukārt ir aicinājusi valsts būt piesardzīgām ar vīrusa izplatības mazināšanai vajadzīgo ierobežojumu atcelšanu, vēsta DW un The Guardian.

Pirmdien, 13.aprīlī, Vācijas Nacionālā Zinātņu akadēmija norādījusi, ka valdība var sākt atvērt atsevišķas skolas, ja tiek turpināts ievērot higiēnas prasības. Būtu atverami arī veikali un sabiedriskās ēdināšanas iestādes ar nosacījumu, ka tiek stingri ievērotas sociālās distancēšanās prasības.

Attiecībā uz ceļošanu un vairumu publisko pasākumu vācu akadēmiķi tos ieteikuši atļaut ļoti lēnām un pamazām. Vācijā uzņēmējdarbības un pulcēšanās ierobežojumi ir noteikti līdz svētdienai 19.aprīlim. Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) trešdien, 15.aprīlī, vadīs sanāksmi ar federālo zemju vadītājiem, un ir solījusi tajā ņemt apsvērt akadēmiķu ieteikumus, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

PVO: Uzliesmojuma apsīkšana būs lēna

Pasaules Veselības organizācijas vadītājs Tedross Adhanoms Ghebrejesuss (Tedros Adhanom Ghebreyesus) pirmdien aicinājis valstis būt ļoti piesardzīgām ar vīrusa izplatības mazināšanai lietderīgo ierobežojumu atcelšanu, jo COVID-19 uzliesmojuma līknes lejupejošā daļa būs lēna, raksta The Guardian.

«Ceļš lejup ir daudz lēnāks par [uzliesmojuma] augšupejošo posmu,» sacījis Ghebrejesuss.

Viņš norādījis: «Beigu beigās pilnīgai inficēšanās pārtraukšanai būs nepieciešams izstrādāt un nodrošināt drošu un iedarbīgu vakcīnu.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas