VADC lūdz atsaukties A un 0 asins grupu donorus

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) donorus aicina ziedot arī pēc svētkiem. Īpaši šobrīd nepieciešamas O rēzus pozitīvās un negatīvās, kā arī A rēzus pozitīvās un negatīvās asinis. Asinis iespējams ziedot jebkurā asinsdonoru pieņemšanas vietā un VADC izbraukumos.

Starpsvētku laikā donoru aktivitāte ļāva nodrošināt asins pieprasījumu gadu mijā, taču janvārī ārstniecības iestādēs atsākas plānveida operācijas, tāpēc aicinām doties uz jeb kuru no asins ziedošanas vietām, lai palīdzētu nodrošināt asins krājumu.

Katru dienu donorus gaidām VADC Sēlpils ielā 9, Donoru pieņemšanas vietā Merķeļa ielā 11, VADC izbraukumos un Asins sagatavošanas nodaļā RAKUS “Gaiļezers” un citās asins ziedošanas vietās Latvijā.

Šodien, 3. janvārī, Valsts asinsdonoru centrs dodas izbraukumā uz Alūksnes sporta halli Lielā ezera ielā 24A, Alūksnē, un Ikšķiles Tautas namu Lībiešu ielā 2, Ikšķilē.

Asinis ziedot vari, ja:

· Esi 18–65 gadus jauns;

· Sver ne mazāk par 50 kg;

· Dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu;

· Esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi;

· Esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis;

· Pirms tam esi lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma;

· Neesi nodevis asinis vismaz deviņas nedēļas, un 12 mēnešu periodā to jau neesi darījis 4 reizes (attiecas uz sievietēm) vai sešas reizes (attiecas uz vīriešiem, pie kam pēc sestās reizes vīriešiem jāievēro trīs mēnešu pārtraukums).

Ieteikumi pirms asins ziedošanas:

· 3–4 stundas pirms procedūras iesaka vieglu ēdienreizi un papildu šķidruma uzņemšanu (jāizdzer apmēram četras glāzes ūdens vai sulu u.c.). Tukšā dūšā asinis ziedot nedrīkst!

· Vismaz 2–3 stundas pirms procedūras nedrīkst smēķēt, jo Tev būs labāka pašsajūta procedūras laikā un pēc tās, kā arī būs kvalitatīvāki asins komponenti. Smēķētājiem skābekļa līmenis asinīs samazinās par 15%. Tas atsaucas uz visu organisma vielmaiņu un asins kvalitāti.

Aicinām asins donorus sekot līdzi jaunākajai informācijai VADC mājaslapā vai sazināties, zvanot 80000003.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas