VADC lūdz visu asinsgrupu donoru palīdzību

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz visu asinsgrupu donoru atsaucību, lai nodrošinātu nepieciešamo asins krājumu un slimnīcu pieprasījumu pēc asins komponentiem.

Pēdējās dienās ārstniecības iestāžu pieprasījums pēc asins komponentiem ir pieaudzis sasniedzot apjomu, kāds bija pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas, savukārt donoru skaits ir sarucis uz pusi. No 11.marta valstī ir atcelti daudzi ierastie VADC izbraukumi, kuri bija plānoti izglītības iestādēs, uzņēmumos, pašvaldībās un citās publiskās vietās. Būtisks procents ziedotāju parasti tiek sasniegts tieši izbraukumos, līdz ar to asins krājuma uzturēšana ir kļuvusi par sarežģītu uzdevumu. Arī šajā periodā slimnīcās atrodas daudzi pacienti, kuru ārstēšanas procesā nepieciešama asins pārliešana.

Ziedot asinis ir aicināti tikai tie cilvēki, kuri ir pilnīgi pārliecināti par savu veselības stāvokli, pēdējo 14 dienu laikā nav bijuši ārpus Latvijas teritorijas, izņemot tās valstis, kurās noteikts vēl ilgāks aizliegums*, un nav bijuši saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar COVID-19, kā arī personai nav novērotas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes.

Pirms ierašanās kādā no ziedošanas vietām, VADC lūdz iepazīties ar aktuālo informāciju donoriem VADC mājaslapā.

Asinis iespējams ziedot VADC Sēlpils ielā 9, Donoru pieņemšanas vietā Merķeļa ielā 11, Asins sagatavošanas nodaļās visā Latvijā, kā arī specializētā autobusa izbraukumos, kas ceturtdien, 23.aprīlī, atadīsies pie T/c Domina, Ieriķu iela 3, no plkst. 12.00 līdz 16.00. Nākamie specializētā autobusa izbraukumi aprīļa mēnesī ir plānoti:

28.04. kvartālā Jaunā Teika, Gustava Zemgala gatve 76, no plkst.10.00 līdz 14.00;

29.04. T/p Alfa, Brīvības gatve 372, no plkst.10.00 līdz 14.00;

30.04. T/p Riga Plaza, Mūkusalas iela 71, no plkst 11.00 līdz 15.00.

Visās donoru pieņemšanas vietās tiek ievēroti pastiprināti piesardzības pasākumi, lai garantētu drošu vidi. VADC prioritāte ikdienā un it īpaši šajā periodā ir rūpēties gan par VADC personāla, gan donoru drošību, kā arī nodrošināt drošus asins komponentus slimnīcām.

Jaunākā informācija par asins ziedošanu un izbraukumiem: www.donors.lv un sociālo tīklu kontos. VADC bezmaksas uzziņu tālrunis: 8000 0003.

*Ilgums var būt 28 dienas vai 6 mēneši, kas atkarīgs no valsts, konkrētā laika perioda, un tur izplatītākajām slimībām. Plašākā informācija VADC mājaslapas sadaļā Endēmisko valstu karte.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas