VADC svētku laikā aicina izdarīt labu darbu – ziedot asinis

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina iedzīvotājus decembrī un janvārī atvēlēt laiku asins ziedošanai, lai slimnīcām Ziemassvētku brīvdienu laikā un Jaunajā gadā būtu varētu nodrošināt asins komponentes.

«Sezonalitāte novērojama arī mūsu darbā. Visi gaida svētkus, dodas atvaļinājumos, bet diemžēl pacienti atvaļinājumā nedodas, nelaime var gadīties katru brīdi. Aicinām decembrī izdarīt šo sirdsdarbu un padomāt par tiem, kam brīvdienās varētu būt vajadzīgas asins,» komentē VADC direktore Egita Pole.

Decembrī VADC dosies 39 izbraukumos. Pirmssvētku sestdienā, 21.decembrī, plānots īpašs izbraukums uz Modes un izklaides centru Rīga Plaza, kur donoriem būs iespēja apvienot svētku iepirkšanos ar iespēju šajos Ziemassvētkos kādam dāvāt dzīvību. Savukārt pirmdien, 23.decembrī, VADC specializētais autobuss atradīsies pie tirdzniecības centra Domina Shopping.

Statistiski ik gadu decembris un janvāris ir grūtākie mēneši – slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem paliek nemainīgs, bet donoru skaits samazinās. Asins krājumu ir grūti piepildīt arī tāpēc, ka pēc garākiem un tālākiem ceļojumiem uz eksotiskām valstīm pastāv asins ziedošanas ierobežojums. Dažkārt donori ieplāno ziedot asinis pēc ceļojuma, bet diemžēl ne visos gadījumos tas ir iespējams. Tāpat ziemas periodā palielinās to donoru skaits, kas saņem īslaicīgu atteikumu veselības stāvokļa dēļ, informē VADC.

Informācija par tuvākajiem izbraukumiem un patstāvīgajām ziedošanas vietām atrodama VADC mājaslapas www.donors.lv sadaļā Izbraukumi un ziedošanas vietas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas