VADC vadītāja: Jauniešu skaits, kuri ziedo asinis, samazinās

Pēdējo gadu laikā jaunieši no 18 līdz 30 gadiem arvien retāk nodot savas asinis donoru centros, šodien kampaņas Asins draudzība atklāšanas pasākumā sacīja Valsts asinsdonoru centra (VADC) direktore Egita Pole.

Viņa uzsvēra, ka jaunatklātā kampaņa ir vērsta uz to, lai piesaistītu jauniešus asins ziedošanai, jo pēdējo gadu laikā jauniešu īpatsvars asinsdonoru vidū ir 25%, bet pirms dažiem gadiem tas pārsniedza 30% robežu, kas liecina, ka jauniešu skaits, kuri ziedo asinis, samazinās.

Vidējais asinsdonora vecums ir 38 gadi. «Mēs redzam, ka nesasniedzam jauniešus,» sacīja Pole, uzsverot, ka sievietes asinis ziedo nedaudz biežāk.

Piecu gadu laikā asinis ziedojuši 5 000 studentu, kuri ir izglābuši 15 000 cilvēku dzīvības. Pole informēja, ka viens asinsdonors spēj izglābt līdz trīs pacientiem.

VADC direktore sacīja, ka asinsdonoru vidējais vecums visā Eiropā palielinās, līdz ar to ir svarīgi veidot informatīvās kampaņas, kuras motivētu piedalīties asins ziedošanā arī jauniešus. «Visbiežāk ziedot asinis jaunieši ierodas kopā ar draugiem, lai viens otru uzmundrinātu,» pastāstīja Pole.

Kampaņas laikā plānots jauniešus izglītot un iedrošināt, izmantojot draudzības tēmu un aicinot to pārnest jaunā līmenī – ziedot asinis kopā, kļūstot par asins draugiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas