bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 21.07.2018 | Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa
LatviaLatvija

Vai līdz ar «biezāku maku» nāk vēlme pēc plastiskās ķirurģijas?; BNN saruna ar plastisko ķirurgu Kasparu Feldmani

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU
Latvijā plastiskās operācijas kļūst arvien pieprasītākas gan sieviešu, gan vīriešu vidū, intervijā ar BNN stāsta plastiskais ķirurgs un klīnikas Dr.Feldmaņa privātklīnika īpašnieks Kaspars Feldmanis.

Viņš atzīmē, ka arī krīzes gadi Latvijas plastiskai ķirurģijai bija plaukstoši. Pēc dr. Feldmaņa teiktā, viņa klīnikas apgrozījums krīzes periodā pieaudzis par 10%. «To var izskaidrot ar to, ka biznesa cilvēki, īpaši biznesa dāmas, kurām darbs apstājies, ir mazāk pienākumu, bet nauda joprojām ir. Tad arī viņi šo naudu izmanto savām vajadzībām, konkrēti – plastiskajai ķirurģijai.» Vienlaikus, uzlabojoties cilvēka finansiālajam stāvoklim, ir novērota tendence, ka cilvēki arvien biežāk vēršas pie plastiskajiem ķirurgiem.

 

Sievietēm joprojām krūšu palielināšana; vīriešiem – tauku atsūkšana

 

Par inovācijām ķirurģijā un tās priekšrocībām Feldmanis norāda, ka, kopš Latvija ir Eiropas Savienībā, tā neatpaliek no citām valstīm un spēj izsekot Eiropas prasībām. Ārsts uzsver, ka joprojām ļoti daudz ārzemnieku brauc uz Latviju, lai veiktu plastiskās ķirurģijas manipulācijas un operācijas. «Pie mums uz klīniku katru nedēļu brauc ārzemnieki, mēs sadarbojamies ar ārzemju kompānijām, kas sagādā mums šos cilvēkus. Tomēr ir jāatzīmē, ka starp tiem ir arī ļoti daudz, tā teikt, ārzemēs dzīvojošo latviešu. Faktori, kāpēc viņi brauc pie mums, ir dažādi: sākot ar cenu un beidzot ar to, ka latvieši, kas dzīvo Anglijā, Īrijā, neuzticas šo valstu medicīnai.»

Starp pieprasītākajam plastiskajām operācijām Latvijas sieviešu vidū joprojām ir krūšu palielināšana, atzīmē ārsts. Tomēr viņš piebilst, ka «skaistuma standarti» mainās. «Ja pirms dažiem gadiem bija «Pamelas Andersones simptoms», tad šobrīd ir vērojama tendence uz dabiskāku izskatu. Tāpat ļoti pieprasītas ir sejas plastiskās operācijas, lai novērstu ādas novecošanos.»

Ārsts atzīmē, ka Latvijā arī arvien vairāk vīriešu rūpējas par savi vizuālo tēlu, īpaši biznesa cilvēki, kas nav apmierināti ar savu esošo izskatu. Vīriešu vidū viena no pieprasītākajām ir tauku atsūkšana ar tā saucamo 3D tehnoloģiju.

 

«Dakter, kādi uzlabojumi būtu nepieciešami manai sejai»

 

Lai veiktu plastisko operāciju, ir ļoti svarīgi, lai būtu saskaņa un uzticība starp ārstu un pacientu. «Cilvēki mēdz nākt un prasīt: «Dakter, kādi uzlabojumi būtu nepieciešami manai sejai?» Uz ko mana atbilde ir: «Ar jums viss ir kārtībā.» Proti, cilvēki bieži nezina, ko viņi vēlas no operācijas, sagaida manu viedokli par viņu esošo izskatu.» Šādos gadījumos ir ļoti jādomā, vai klientam vispār veikt operāciju,» atzīmē Feldmanis.

Tāpat ārsts atzīsts, ka ir klienti, kas veic vienu operāciju un jau domā par to, ko vēl varētu sevī mainīt. Uz BNN jautājumu, vai operācijas cilvēkiem raisa atkarību, ārsts nav pārliecināts, vai to var dēvēt par diagnozi, bet piebilst, ka viņam kā mediķim ar šādiem cilvēkiem ir jābūt ļoti piesardzīgam. «Jāsaprot, vai viņš tiešām vēlas sevi uzlabot, vai tas jau notiek inerces dēļ.»

Ir arī gadījumi, kad cilvēki nes fotogrāfijas ar norādi, ka vēlas līdzināties kādai personai. «Šādos gadījumos ārstam ir svarīgi paskaidrot, ka neviens cilvēks nav vienāds un ķirurgs nespēj cilvēku izmainīt tā, lai klients būtu kopija ar fotogrāfijā redzamo. Jāatzīst, ka es nekad nevienu ne pierunāju, ne atrunāju. Cilvēkam pašam jānonāk pie secinājuma. Plastiskajā ķirurģijā ir tāda hipotēze – ja cilvēks katru rītu pieceļas un vispirms ierauga to vietu, ar ko nav apmierināts, un ja tas notiek ilgstoši, tad tā ir tāda pirmā indikācija vajadzībai pēc plastiskās operācijas. Citādi cilvēkam šķiet, ka viņam ir zema dzīves kvalitāte – jo viņš ir neapmierināts ar savu vizuālo izskatu. Proti, tas ir biežākais iemesls, kas šos cilvēkus atved pie mums,» uzsver plastiskais ķirurgs.

Ārsts nenoliedz, ka ārpus darba laika viņā ir tā saucamā «profesionāļa slimība». «Ieraugot sabiedrībā cilvēku, man bieži nāk prātā, ka viņam varētu kaut ko uzlabot, bet tas vienmēr paliek pie manis – tā ir mana ikdiena, nenoliedzami.»

Vidējais vecums, kad cilvēki veic plastiskās operācijas, ir no 40 līdz 50 gadiem. Pēc ārsta teiktā, kritēriji operācijas nepieciešamībai ir ļoti dažādi – ne vienmēr cilvēki vēlas operāciju, lai izskatītos jaunāki. Ir gadījumi, kad sievietēm nav attīstītas krūtis vai pēc bērnu barošanas vairs neapmierina savas esošās krūtis. Tomēr viņš nenoliedz, ka ir cilvēki, kas nāk arī modes dēļ, jo kādam no paziņu loka ir veikta plastiskā operācija.

Feldmanis arī nenoliedz, ka šīs operācijas lielākoties cilvēkiem ir cīņa par jaunību.  «Tas ir cilvēka dabā – vēlme palikt jaunam. Tomēr ir jāsaprot, ka ar ķirurģiju nekas nebeidzas, ir jāuzlabo arī esošais dzīvesveids: veselīgs uzturs un fiziskas aktivitātes.»

 

Latvijas ķirurgi izvairās veikt dzimuma maiņu

 

Runājot par sarežģītākajām operācijām Latvijā, ārsts norāda, ka tās iedalās ļoti dažādās kategorijās. No sarežģītākajām kā piemēru viņš min krūšu rekonstrukciju pēc vēža. Tāpat arī dzimuma maiņas operācija ir viena no sarežģītākajām. Feldmaņa klīnikā pie dzimuma maiņas veic tikai pirmo etapu, kas, pēc ārsta teiktā, ir krūšu redukcija.

«Pārējo procedūru šie cilvēki brauc taisīt ārzemēs.» Uz jautājumu, vai Latvijā nav pietiekoši daudz ekspertu, ārsts atzīst, ka tas nav vienīgais faktors. «Tā tik tiešām ir ļoti specifiska un sarežģīta operācija, kas saistīta ar paaugstinātu risku. Un, ja pavisam atklāti, ļoti daudzi ķirurgi nevēlas nodarboties ar šīm operācijām. Ja cilvēks, kas vēlas veikt dzimumu maiņu, ir nonācis pie šāda secinājuma, jāatzīst, ka viņam ir daudzas iekšējas psiholoģiskās problēmas.»

Tāpat ārsts atzīst, lai veiktu dzimuma maiņu Latvijā, būtu nepieciešams lielāks pieprasījums pēc šādām operācijām – regulārai klientu apritei.

Par ķirurģiskām neveiksmēm ķirurgs atzīmē, ka medicīnā nav simtprocentīgas garantijas. Arī veicot plastiskās operācijas, var būt letāli gadījumi. Feldmanis gan uzsver, ka pārsvarā nopietnas neveiksmes notiek ļoti reti un viņš pat neatceroties pēdējo šādu gadījumu. «Pārsvarā tās ir tādas, kas ir labojamas, un klīnikai ir jāuzņemas atbildība par pacientu.»

Tāpat ārsts atgādina, ka ķirurģijas mērķis ir nevis mainīt cilvēku līdz nepazīšanai, bet ar operācijas palīdzību radīt «fresh» [svaiguma] efektu.

Runājot par kopējo medicīnu Latvijā, Feldmanis uzskata, ka valstī ir problēmas ar nesakārtotību, tomēr gluži stagnācijas arī nav. Proti, Latvija neatpaliek no citām Eiropas valstīm inovāciju ziņā. Savukārt medicīnu nodokļu reformas viņu kā privātklīnikas uzņēmēju neietekmē.


Pievienot komentāru

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri