bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 21.11.2018 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
LatviaLatvija

Vai līdz ar «biezāku maku» nāk vēlme pēc plastiskās ķirurģijas?; BNN saruna ar plastisko ķirurgu Kasparu Feldmani

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU
Latvijā plastiskās operācijas kļūst arvien pieprasītākas gan sieviešu, gan vīriešu vidū, intervijā ar BNN stāsta plastiskais ķirurgs un klīnikas Dr.Feldmaņa privātklīnika īpašnieks Kaspars Feldmanis.

Viņš atzīmē, ka arī krīzes gadi Latvijas plastiskai ķirurģijai bija plaukstoši. Pēc dr. Feldmaņa teiktā, viņa klīnikas apgrozījums krīzes periodā pieaudzis par 10%. «To var izskaidrot ar to, ka biznesa cilvēki, īpaši biznesa dāmas, kurām darbs apstājies, ir mazāk pienākumu, bet nauda joprojām ir. Tad arī viņi šo naudu izmanto savām vajadzībām, konkrēti – plastiskajai ķirurģijai.» Vienlaikus, uzlabojoties cilvēka finansiālajam stāvoklim, ir novērota tendence, ka cilvēki arvien biežāk vēršas pie plastiskajiem ķirurgiem.

 

Sievietēm joprojām krūšu palielināšana; vīriešiem – tauku atsūkšana

 

Par inovācijām ķirurģijā un tās priekšrocībām Feldmanis norāda, ka, kopš Latvija ir Eiropas Savienībā, tā neatpaliek no citām valstīm un spēj izsekot Eiropas prasībām. Ārsts uzsver, ka joprojām ļoti daudz ārzemnieku brauc uz Latviju, lai veiktu plastiskās ķirurģijas manipulācijas un operācijas. «Pie mums uz klīniku katru nedēļu brauc ārzemnieki, mēs sadarbojamies ar ārzemju kompānijām, kas sagādā mums šos cilvēkus. Tomēr ir jāatzīmē, ka starp tiem ir arī ļoti daudz, tā teikt, ārzemēs dzīvojošo latviešu. Faktori, kāpēc viņi brauc pie mums, ir dažādi: sākot ar cenu un beidzot ar to, ka latvieši, kas dzīvo Anglijā, Īrijā, neuzticas šo valstu medicīnai.»

Starp pieprasītākajam plastiskajām operācijām Latvijas sieviešu vidū joprojām ir krūšu palielināšana, atzīmē ārsts. Tomēr viņš piebilst, ka «skaistuma standarti» mainās. «Ja pirms dažiem gadiem bija «Pamelas Andersones simptoms», tad šobrīd ir vērojama tendence uz dabiskāku izskatu. Tāpat ļoti pieprasītas ir sejas plastiskās operācijas, lai novērstu ādas novecošanos.»

Ārsts atzīmē, ka Latvijā arī arvien vairāk vīriešu rūpējas par savi vizuālo tēlu, īpaši biznesa cilvēki, kas nav apmierināti ar savu esošo izskatu. Vīriešu vidū viena no pieprasītākajām ir tauku atsūkšana ar tā saucamo 3D tehnoloģiju.

 

«Dakter, kādi uzlabojumi būtu nepieciešami manai sejai»

 

Lai veiktu plastisko operāciju, ir ļoti svarīgi, lai būtu saskaņa un uzticība starp ārstu un pacientu. «Cilvēki mēdz nākt un prasīt: «Dakter, kādi uzlabojumi būtu nepieciešami manai sejai?» Uz ko mana atbilde ir: «Ar jums viss ir kārtībā.» Proti, cilvēki bieži nezina, ko viņi vēlas no operācijas, sagaida manu viedokli par viņu esošo izskatu.» Šādos gadījumos ir ļoti jādomā, vai klientam vispār veikt operāciju,» atzīmē Feldmanis.

Tāpat ārsts atzīsts, ka ir klienti, kas veic vienu operāciju un jau domā par to, ko vēl varētu sevī mainīt. Uz BNN jautājumu, vai operācijas cilvēkiem raisa atkarību, ārsts nav pārliecināts, vai to var dēvēt par diagnozi, bet piebilst, ka viņam kā mediķim ar šādiem cilvēkiem ir jābūt ļoti piesardzīgam. «Jāsaprot, vai viņš tiešām vēlas sevi uzlabot, vai tas jau notiek inerces dēļ.»

Ir arī gadījumi, kad cilvēki nes fotogrāfijas ar norādi, ka vēlas līdzināties kādai personai. «Šādos gadījumos ārstam ir svarīgi paskaidrot, ka neviens cilvēks nav vienāds un ķirurgs nespēj cilvēku izmainīt tā, lai klients būtu kopija ar fotogrāfijā redzamo. Jāatzīst, ka es nekad nevienu ne pierunāju, ne atrunāju. Cilvēkam pašam jānonāk pie secinājuma. Plastiskajā ķirurģijā ir tāda hipotēze – ja cilvēks katru rītu pieceļas un vispirms ierauga to vietu, ar ko nav apmierināts, un ja tas notiek ilgstoši, tad tā ir tāda pirmā indikācija vajadzībai pēc plastiskās operācijas. Citādi cilvēkam šķiet, ka viņam ir zema dzīves kvalitāte – jo viņš ir neapmierināts ar savu vizuālo izskatu. Proti, tas ir biežākais iemesls, kas šos cilvēkus atved pie mums,» uzsver plastiskais ķirurgs.

Ārsts nenoliedz, ka ārpus darba laika viņā ir tā saucamā «profesionāļa slimība». «Ieraugot sabiedrībā cilvēku, man bieži nāk prātā, ka viņam varētu kaut ko uzlabot, bet tas vienmēr paliek pie manis – tā ir mana ikdiena, nenoliedzami.»

Vidējais vecums, kad cilvēki veic plastiskās operācijas, ir no 40 līdz 50 gadiem. Pēc ārsta teiktā, kritēriji operācijas nepieciešamībai ir ļoti dažādi – ne vienmēr cilvēki vēlas operāciju, lai izskatītos jaunāki. Ir gadījumi, kad sievietēm nav attīstītas krūtis vai pēc bērnu barošanas vairs neapmierina savas esošās krūtis. Tomēr viņš nenoliedz, ka ir cilvēki, kas nāk arī modes dēļ, jo kādam no paziņu loka ir veikta plastiskā operācija.

Feldmanis arī nenoliedz, ka šīs operācijas lielākoties cilvēkiem ir cīņa par jaunību.  «Tas ir cilvēka dabā – vēlme palikt jaunam. Tomēr ir jāsaprot, ka ar ķirurģiju nekas nebeidzas, ir jāuzlabo arī esošais dzīvesveids: veselīgs uzturs un fiziskas aktivitātes.»

 

Latvijas ķirurgi izvairās veikt dzimuma maiņu

 

Runājot par sarežģītākajām operācijām Latvijā, ārsts norāda, ka tās iedalās ļoti dažādās kategorijās. No sarežģītākajām kā piemēru viņš min krūšu rekonstrukciju pēc vēža. Tāpat arī dzimuma maiņas operācija ir viena no sarežģītākajām. Feldmaņa klīnikā pie dzimuma maiņas veic tikai pirmo etapu, kas, pēc ārsta teiktā, ir krūšu redukcija.

«Pārējo procedūru šie cilvēki brauc taisīt ārzemēs.» Uz jautājumu, vai Latvijā nav pietiekoši daudz ekspertu, ārsts atzīst, ka tas nav vienīgais faktors. «Tā tik tiešām ir ļoti specifiska un sarežģīta operācija, kas saistīta ar paaugstinātu risku. Un, ja pavisam atklāti, ļoti daudzi ķirurgi nevēlas nodarboties ar šīm operācijām. Ja cilvēks, kas vēlas veikt dzimumu maiņu, ir nonācis pie šāda secinājuma, jāatzīst, ka viņam ir daudzas iekšējas psiholoģiskās problēmas.»

Tāpat ārsts atzīst, lai veiktu dzimuma maiņu Latvijā, būtu nepieciešams lielāks pieprasījums pēc šādām operācijām – regulārai klientu apritei.

Par ķirurģiskām neveiksmēm ķirurgs atzīmē, ka medicīnā nav simtprocentīgas garantijas. Arī veicot plastiskās operācijas, var būt letāli gadījumi. Feldmanis gan uzsver, ka pārsvarā nopietnas neveiksmes notiek ļoti reti un viņš pat neatceroties pēdējo šādu gadījumu. «Pārsvarā tās ir tādas, kas ir labojamas, un klīnikai ir jāuzņemas atbildība par pacientu.»

Tāpat ārsts atgādina, ka ķirurģijas mērķis ir nevis mainīt cilvēku līdz nepazīšanai, bet ar operācijas palīdzību radīt «fresh» [svaiguma] efektu.

Runājot par kopējo medicīnu Latvijā, Feldmanis uzskata, ka valstī ir problēmas ar nesakārtotību, tomēr gluži stagnācijas arī nav. Proti, Latvija neatpaliek no citām Eiropas valstīm inovāciju ziņā. Savukārt medicīnu nodokļu reformas viņu kā privātklīnikas uzņēmēju neietekmē.


Pievienot komentāru

Teroraktā Afganistānā nonāvē lielu skaitu islāma teologu

Afganistānā nogalināti ne mazāk kā 50 cilvēki terorista pašnāvnieka sarīkotā spridzināšanā, kas notikusi islāma teologu saietā Kabulas pilsētā.

Vietām ceļi apledo; pie Krāslavas stacijas slēgta satiksme uz dzelzceļa pārbrauktuves

Apledojuma veidošanās dažviet apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem, informē VAS Latvijas Valsts ceļi.

ES un Lielbritānijai grūtības steigā vienoties par attiecībām nākotnē

Piekļuve zivju resursiem, Gibraltārs un tirdzniecība – šie ir galvenie problemu jautājumi, par kuriem Eiropas Savienība un Lielbritānija vēl nav vienojušās, pusēm gatavojot nākotnes attiecību principu deklarāciju. No ES puses plānots to apstiprināt Briselē kopā ar Brexit nolīguma projektu svētdien, 25.novembrī.

Pieci gadi kopš traģēdijas Zolitūdē, kurā dzīvību zaudēja 54 cilvēki

Zolitūdes traģēdijas krimināllietas tiesas izmeklēšana virzās uz priekšu sekmīgi, šādu viedokli pauž valsts apsūdzības uzturētāji. Trešdien, 21.novembrī, aprit pieci gadi kopš traģēdijas, kad, sabrūkot lielveikalam Maxima, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Pētījums: Eiropa un Ķīna inovācijās iegulda visvairāk

Eiropa un Ķīna, salīdzinot ar citām pasaules teritorijām, visvairāk palielinājusi savus pētniecības un attīstības izdevumus, investīcijām sasniedzot 782 miljardus ASV dolāru.

Ēģiptē aizturēta korupcijā apsūdzētā bijusī Rīgas domes amatpersona Stabiņa

Ēģiptē aizturēta par kukuļņemšanu aizdomās turētā bijusī Rīgas domes amatpersona Ārija Stabiņa, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Vējonis premjera amatā nevirza ne Pabriku, ne Gobzemu; Gaidīs parlamenta vienošanos

Tā kā nevienam no premjerministra kandidātiem šobrīd neesot izteikta vairākuma parlamentā, Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis lēmis pagaidām nevirzīt nevienu premjera amatā, tai skaitā ne Aldi Gobzemu, ne Arti Pabriku.

ES dalībvalstis un Eiropas Parlaments nespēj vienoties par budžetu

Par Eiropas Savienības budžetu 2019.gadam nav izdevies laikus panākt vienošanos starp bloka dalībvalstīm, kuras pārstāv ES Padome, un Eiropas Parlamentu.

Policija atzīst, ka 11.novembra krastmala nav labākais objekts masu pasākumiem

11.novembra krastmala no drošības viedokļa nav labākais objekts masu pasākumu rīkošanai, tomēr atbildīgie dienesti tuvākajā laikā analizēs, kā uzlabot drošību masu pasākumu rīkošanai šajā Rīgas centra daļā, norāda Valsts policijas Kārtības policijas priekšnieks Artis Velšs.

Ieceļ Saeimas komisiju vadītājus; to vidū Kols, Bondars, Kaimiņš, Tērauda

Latvijas Saeima apstiprinājusi deputātus darbam parlamentārajās komisijās. Desmit komisijām 20.novembrī paredzētas sēdes, kurās attiecīgi tiek ievēlēti arī komisiju priekšsēdētāji, priekšsēdētāju biedri un komisijas sekretāri.

Durevskis apsūdzēts par 15 000 eiro kukuļa izspiešanu no maksātnespējīga uzņēmuma

Bijušais maksātnespējas administrators Nauris Durevskis tiek apsūdzēts 15 000 eiro kukuļa izspiešanā no maksātnespējīgā uzņēmuma SIA Junior Fashion un tā faktiskā vadītāja Vladislava Lankerta, notikušajā tiesas sēdē informē prokurore Zane Pavāre.

26.novembrī visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas

Pirmdien, 26.novembrī no plkst. 10.30 līdz 10.50, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību.

LTAB: Latvijā OCTA cenai tuvākajā laikā nevajadzētu kāpt

Latvijā transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas cenai tuvākajā laikā nevajadzētu kāpt, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes norāda Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes loceklis Juris Stengrevics.

NATO nosauc Lietuvu kā paraugu aizsardzības tēriņu celšanā

Lietuva ar tās aizsardzības tēriņu celšanu, kas veikta šogad, ir paraugs NATO aliansē, tā norādījis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

KP atļāvusi īstenot enerģētikas uzņēmuma Energia Verde īpašnieku maiņu

Konkurences padome atļāvusi apvienošanos, ar kuru Igaunijā reģistrētais privātā kapitāla ieguldījumu fonds Usaldusfond BaltCap Infrastructure Fund iegūst izšķirošu ietekmi pār SIA Energia Verde, iegādājoties 70% tās kapitāldaļu no AS Energoeco.

Ilvess Latvijas simtgadē atgādina par tautu kopīgo likteni Livonijā

Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess ir apsveicis Latviju valstiskuma simtgadē un vērsis uzmanību uz stipro saikni starp latviešiem un igauņiem, kāda veidojusies Livonijas vēstures līkločos, simtiem gadu senā vēsturē.

Nosūtīts kriminālprocess par ūdenspīpju tabakas kontrabandu

Valsts ieņēmuma dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde novembrī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtījusi kriminālprocesu par vairāk nekā 600 kilogramu ūdenspīpju tabakas kontrabandu no Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

Apstiprināti deputāti darbam Latvijas parlamenta komisijās

Noticis balsojums, Saeimai apstiprinot deputātus, kuri turpmāk darbosies parlamentārajās komisijās. Par nobalsojuši 92 deputāti, pret un atturējies nebija neviens.

VID desmit mēnešos valsts budžetā iekasējis par 0,8% vairāk, nekā plānots

Valsts ieņēmumu dienests šogad desmit mēnešos valsts budžetā iekasējis 7,788 miljardus eiro, kas ir par 59,984 miljoniem eiro jeb 0,8% vairāk, nekā plānots.

Katoļu bīskapi Polijā atvainojas par bērnu seksuālu izmantošanu

Polijā katoļu baznīcas bīskapi ir lūguši piedošanu bērnu seksuālas izmantošanas gadījumu upuriem par noziegumiem, ko valstī ar dominējošu katoļticīgo kopienu ir pastrādājuši šīs kristīgās konfesijas garīdznieki un citi baznīcas darbinieki.

VID ģenerāldirektora amatam izvirzīta Ieva Jaunzeme

Ir noslēdzies Valsts kancelejas rīkotais Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora atlases konkurss. Iegūstot visaugstāko komisijas novērtējumu, par konkursa uzvarētāju atzīta Ieva Jaunzeme, ziņo Valsts kancelejā.

Brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā viens cilvēks, bet cieta četri

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 17.novembra plkst. 6.30 līdz 20.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 117 izsaukumus, no kuriem 60 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 43 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi.

VP: Valsts svētku pasākumos Rīgā par sīkiem pārkāpumiem aizturēti trīs cilvēki

Latvijas valsts proklamēšanas 100.gadadienas pasākumi aizvadīti mierīgi un Rīgā tika aizturēti trīs cilvēki – viens par alkohola lietošanu publiskā vietā, divi par reklāmas stenda bojāšanu, pastāstīja Valsts policijas Kārtības policijas priekšnieks Artis Velšs.

KNAB piecu gadu laikā prokuratūrai nodevis piecas lietas par noziegumiem veselības jomā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pēdējo piecu gadu laikā nosūtījis prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai piecas krimināllietas, kas saistītas ar koruptīviem noziegumiem veselības nozarē.

Spānija noraidīšot Brexit līgumu, ja nesaņems veto tiesības par Gibraltāru

Spānija sarunās par Eiropas Savienības dalībvalstu atbalstu Lielbritānijas izstāšanās nolīguma projektam, ir paziņojusi, ka neatbalstīs grūtās sarunās panākto vienošanos, kamēr nesaņems īpašas veto tiesības. Spānija vēlas nodrošināt iespēju noraidīt iespējamu ES-Lielbritānijas tirdzniecības līgumu, kas attiektos arī uz britu Gibraltāru Spānijas dienvidos.