Vai medus patiešām ir tik veselīgs, kā domājam?

Lai arī daudzi uzskata, ka medus ir daudz veselīgāks par cukuru, jaunākie pētījumi liecina, ka tas, iespējams, nav nemaz tik veselīgs, kā domājam.

Pētījuma gaitā uztura speciālistu komanda pārbaudīja medu.

Uztura speciālisti apgalvo, ka medus ietekmē organismu tieši tāpat kā cukurs, jo tā sastāvā ir daudz fruktozes sīrupa, kas tiek izmantots kā lēts saldinātājs.

Viena no uztura speciālistēm, Sūzana Rātza, stāsta, ka pētījuma sākotnējais mērķis bija parādīt atšķirības starp medu un balto cukuru, taču beigās tika noskaidrots, ka šiem produktiem patiesībā ir ļoti daudz kas kopīgs.

Pētījuma gaitā uztura speciālistu komanda pārbaudīja medus, baltā cukura un fruktozes sīrupa ietekmi uz 55 brīvprātīgajiem. Viņiem katru dienu bija jāuzņem 50 g kāda no šiem saldinātājiem, un jālieto tikai tas.

Rezultāti pierāda, ka visi trīs saldinātāji rada vienu un to pašu efektu. Katram dalībniekam bija paaugstināts triglicerīda un lipīdu līmenis, kas var palielināt risku saslimt ar sirds slimībām.

Uztura speciāliste Sāra Steinera brīdina, ka medus nav nemaz tik veselīgs, kā daudzi uzskata. Patiesībā tajā ir daudz kaloriju.

Steinere skaidro, ka “viena ēdamkarote medus satur 23 kalorijas un 6 g cukura, bet baltā cukura sastāvā ir 16 kaloriju un 4 g cukura. Neliels medus daudzums nenāks par sliktu, bet atcerieties, ka tajā ir arī cukurs un kalorijas.”

Avots: www.womendailymagazine.com

 

Saistītie raksti

3 KOMENTĀRI

  1. Savu laiku atpakaļ cilvēkiem skaloja smadzenes ka sviests ir kaitīgs, bet margarīns labs…, lai gan reklāmā reiz izblamējās pasakot: “šis margarīns ir kā mājas sviests” :D
    Tagad medus kaitīgs… laikam kādam ražotājam savi mēsli jāiesmērē…, lai mediķiem atkal ir darbs ar apbedīšanas biroju…

  2. Nu kas tādas stulbības izdomā un vēl nav taču vajag atrast gudriniekus, kas to publicē?
    Bet uztura speciāliste Sūzena varētu likt mierā medu un pievērsties izkārnījumu pētīšanai, varbūt ko “noderīgu” izpētīs!

  3. Tad visas medus slavas dziesmas ar vienu Sūzanas mājienu ir ieslaucītas miskastē.
    Māte Zeme, atveries reiz un savāc savā aizgādībā visus šāda tipa cilvēkveidīgos! Lielākais, ko varam viņiem veltīt,ir cilvēciska līdzjūtība,ka šī suga nav ne pārtaisāma, ne pārmācāma.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas