Vai Taivāna ir pirmā valsts, kas uzveikusi vīrusu?

Taivāna – blīvi apdzīvota Austrumāzijas valsts ar 23 miljoniem iedzīvotāju – pēdējās divās nedēļās reģistrējusi 36 jaunus inficēšanās gadījumus. Pandēmijas laikā tai nav nācies ieviest karantīnu vai slēgt skolas un Covid-19 tajā prasījusi vien 11 cilvēku dzīvības. Kā tas izdevies?

Ir gluži neticami, ka demokrātiska valsts ar tik lielu iedzīvotāju skaitu un atklāti pieejamu informāciju par Covid-19 izplatību no pandēmijas sākuma līdz 13.aprīlim ir apstiprinājusi vien 1 062 inficēšanās gadījumus. Valstī nav bijusi ieviesta karantīna vai mājsēde.

Kamēr Japānā un Eiropā daudzviet joprojām ir spēkā tādi ierobežojumi kā attālinātas mācības skolām, pulcēšanās aizliegums telpās un aizliegtas individuālas sporta nodarbības, Taivānā iedzīvotāji var doties ikdienas gaitās bez sevišķiem ierobežojumiem.

Galvenā atšķirība no «normālas dzīves» ir prasība nēsāt elpceļu maskas gan telpās, gan ārpus tām vietās, kur ir augsts vīrusa inficēšanās un pārnešanas risks. Otra svarīga prasība ir ieceļotājiem uzrādīt Covid-19 nukleīnskābes analīžu rezultātus, kas saņemti trīs darbadienas pirms izlidošanas uz Taivānu, tā rakstīts Taivānas Slimību kontroles centra tīmekļa vietnē.

Lasiet arī: Lielbritānijā strauja vakcinācija ļauj atvērt frizētavas, krogus un veikalus

Salu valstī pandēmijas laikā ēdināšanas iestādes, kinoteātri, teātri un viesnīcas ir turpinājušas savu ierasto darbību.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, Taivānas panākumu atslēga piesardzīgā valdības darbā un iedzīvotāju disciplinētībā, turklāt ņemt Covid-19 nopietni jau no tā izplatības sākuma Taivānai likusi salīdzinoši nesenā pieredze ar iepriekšējo koronavīrusu no Ķīnas – SARS.

«Būtība SARS modelim [ko izmantoja Taivāna – The Guardian] ir saslimšanas gadījumu pilnīga likvidācija, jo mirstības īpatsvara dēļ, mums ir jāapspiež šī slimība, tiecoties to likvidēt,» komentē britu Covid-19 pētnieks Džejs Petels (Jay Patel), kurš salīdzinājis dažādu pasaules valstu cīņu ar pandēmiju.

Rietumvalstīs, vērtējis pētnieks, katastrofāla kļūda bijusi censties samazināt Covid-19 inficēšanās gadījumu skaitu, rīkojoties pēc gripas modeļa, faktiski izvairoties rīkoties pēc fakta, ka gripai un Covid-19 ir krasi atšķirīgi mirstības rādītāji vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas