Vai tev ir augstākā izglītība un sapnis regulēt debesis? Lūko pēc interesentiem dispečera darbam

Līdz 1.maijam interesenti, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar aviāciju un kļūt par gaisa satiksmes vadības dispečeriem, var pieteikties un iesniegt dokumentus VAS Latvijas gaisa satiksme (LGS), kas Latvijā nodrošina aeronavigācijas pakalpojumus un pašlaik komplektē desmit studentu grupu, informē LGS pārstāvis Arnis Lapiņš.

«Pašlaik ne tikai Eiropā, bet arī daudzviet citur pasaulē strauji palielinās aviolidojumu skaits. LGS pagājušajā gadā vadīja gandrīz par 9 procentiem vairāk lidojumu nekā gadu iepriekš. Arī šī gada pirmajos mēnešos lidojumu skaits palielinās, un līdz ar to aug arī dispečeru darba apjoms. Protams, ka tas reizē ar Latvijas lidostu, tajā skaitā reģionālo lidostu attīstību liek domāt par jaunu dispečeru sagatavošanu,» skaidro LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

Pretendenti, kas ir gatavi mācīties un kļūt par gaisa satiksmes vadības dispečeriem, var pieteikties līdz šā gada 1.maijam. Paredzams, ka pēc studentu atlases mācības, kas notiks Helsinkos, sāksies jau augustā.

LGS topošajiem dispečeriem mācību laikā nodrošinās stipendijas un apmaksās dzīvošanas vietu, bet pēc mācību beigām garantē interesantu, labi apmaksātu darbu un sociālo garantiju paketi.

Pretendentiem nepieciešama augstākā izglītība (vismaz bakalaura akadēmiskais grāds), labas angļu valodas un matemātikas zināšanas, psiholoģiskā noturība un spēja pieņemt lēmumus dinamiskās situācijās, kā arī, protams, interese par aviāciju.

Līgumu par jauno dispečeru apmācību LGS valdes priekšsēdētājs Tauriņš un Somijas aeronavigācijas uzņēmuma Air Navigation Services Finland Oy (ANS Finland) vecākais viceprezidents Matss-Anderss Nibergs (Matts-Anders Nyberg) parakstīja marta vidū Pasaules gaisa satiksmes vadības kongresa laikā Madridē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas