Vai tiešām Aizsardzības ministrijas īpašumus būs iespēja apsargāt jebkuram?

Pausta neizpratne par Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra publisko iepirkumu, lai iegādātos fiziskās apsardzes pakalpojumus dažādiem Aizsardzības ministrijas resora īpašumiem. Drošības nozares kompāniju asociācija (DNKA) aicina atbildīgās amatpersonas novērst riskus, jo tiek iegādāti neatbilstoši un nekvalitatīvi pakalpojumi.

Tāpat DNKA valdes priekšsēdētājs Arnis Vērzemnieks uzsver: «Visvairāk esam pārsteigti par atbildīgās institūcijas noraidošo attieksmi pret konstruktīviem ieteikumiem iepirkuma dokumentācijas uzlabošanā. Lai arī konkursa termiņš jau ir noslēdzies, pie esošā nolikuma prasībām var veidoties situācija, kurā dažādus aizsardzības infrastruktūras objektus apsargā komersanti, kuru sniegto pakalpojumu kvalitāte var būt apšaubāma.»

Kā kritiskākos punktus konkrētajā iepirkumā nozares speciālisti min to, ka potenciālajiem pretendentiem nav nepieciešama nekāda iepriekšējā pieredze, kā arī nav prasību pēc atbilstoša apgrozījuma, kas ir standarta prakse jebkurā publiskajā iepirkumā. Šajā gadījumā tas ir īpaši būtiski, jo kopumā līguma summa varētu sasniegt vienu miljonu eiro un komersantam jānodrošina fiziskā apsardze desmit īpašumiem.

«Jānorāda, ka publiskā pārvalde itin regulāri iepērk apsardzes pakalpojumus no komersantiem, kas acīmredzami nemaksā nodokļus un veic dažnedažādas mahinācijas – uz to vairākkārt esam vērsuši atbildīgo amatpersonu uzmanību, tomēr diemžēl bez redzamiem rezultātiem,» turpina Vērzemnieks, «tomēr šis gadījums, manuprāt, jau ir cinisms augstākajā pakāpē jeb arī skaidrs vēstījums tiem komersantiem, kas strādā godprātīgi, maksājot visus nodokļus, ka viņiem nav jēgas piedalīties publiskajos iepirkumos. Bez tam, runa ir par valsts aizsardzību, ko valdība ir definējusi kā vienu no savām prioritātēm, līdz ar to šāda nenopietna pieeja infrastruktūras drošībai labākajā gadījumā ir nesaprotama.»

Ref: 225.000.103.546

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas