Vairāk nekā 14 miljoni Iekšlietu ministrijas pakļautībā esošajai infrastruktūrai

Ministru kabinets 7.septembrī konceptuāli atbalstījis informatīvo ziņojumu infrastruktūras stiprināšanu iekšlietu nozarē par kopējo summu 14 292 026 eiro.

Informatīvajā ziņojumā iekļauti nepieciešamie pasākumi, lai nodrošinātu iekšlietu nozarei būtisku infrastruktūras attīstības projektu īstenošanu un dienestu reaģēšanas spēju stiprināšanu.

Valsts policijas lietošanā esošo nekustamo īpašumu tehniskā stāvokļa uzlabošana paredz tipveida būvprojektu izstrādi dažādas kategorijas Valsts policijas pārvalžu un iecirkņu telpām. Piemēram, tehniskās izpētes un būvprojekta izstrādi ēkas Gaujas ielā 15, Rīgā, pārbūvei Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes vajadzībām, kā arī vairāku ēku atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas darbus.

Sabiedriskās kārtības, drošības, ceļu satiksmes kontroles un uzraudzības kapacitātes stiprināšanai paredzēts iegādāties individuālas kompaktās videokameras.

Tās palīdzēs fiksēt administratīvos pārkāpumus, nostiprināt pierādījumus, tai skaitā konfliktsituācijās vai situācijās, kad amatpersonām tiek piedāvāts kukulis, tādējādi mazinot korupcijas riskus.

Šāda veida individuālās kompaktās videokameras pārsvarā tiek izmantotas satiksmes uzraudzības un patruļpolicijas dienesta pienākumu veikšanai. Šobrīd iestāžu rīcībā esošo individuālo kompakto videokameru daudzums ir nepietiekams. Ar individuālo kompakto videokameru tiks apgādātas formastērpos tērptās amatpersonas, kuras ikdienā nodrošina sabiedrisko kārtību un drošību.

Tāpat Valsts policijai sekmīgai ceļu satiksmes un sabiedriskās kārtības uzraudzības funkciju nodrošināšanai ir paredzēta bezpilota gaisa kuģu iegāde, kas palīdzēs uzraudzīt sabiedrisko drošību un kārtību lielos publiskos pasākumos. Gaisa kuģus paredzēts izmantot arī ceļu satiksmes negadījumu shēmu izveidē, ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu fiksēšanā, kā arī grūti aizsniedzamu teritoriju apsekošanā, piemēram, apmaldījušos vai pazudušo cilvēku meklēšanā).

Ceļu satiksmes uzraudzībai paredzēta arī 360 grādu videoieraksta sistēmas iegāde, kura var fiksēt gan tos pārkāpumus, kurus konstatē darbinieki vizuāli, gan OCTA vai tehniskās apskates neesamību.

Minēto tehnisko līdzekļu iegāde ļaus policistiem vairāk laika veltīt tiem satiksmes pārkāpumiem, kuri tiešā veidā apdraud satiksmes drošību – transporta līdzekļu vadīšana alkohola reibumā, agresīva braukšana u.c.

Tāpat paredzēts iegādāties tehniskos līdzekļus arī operatīvā darba un speciālo izmeklēšanas darbību kapacitātes stiprināšanai. Speciālie tehniskie līdzekļi sekmēs savlaicīgu un neapgāžamas informācijas ieguvi, kā arī tādu speciālās izmeklēšanas darbību un operatīvās darbības pasākumu izpildi, kam likumdošanā paredzēti tehniskie līdzekļi.

Papildus minētajam finansējums paredzēts vēl Valsts robežsardzes informācijas sistēmas (REIS) attīstībai, VUGD mācību poligona aprīkošanai, Radiosakaru sistēmas un infrastruktūras atjaunināšanai, kā arī citiem nozarei būtiskiem pasākumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas