bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 22.08.2018 | Vārda dienas: Rudīte, Everts
LatviaLatvija

RD vairāk nekā desmit gadus strīdas ar SIA Mono par soda naudu pēc telpu nomas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RURīgas pašvaldība vairāk nekā desmit gadus mēģina atrisināt domstarpības ar SIA Mono par soda naudas piedzīšanu pēc telpu nomas, taču, lai arī tiesas spriedumi bijuši par labu pašvaldībai, dome pie naudas joprojām nav tikusi.

2006.gadā Rīgas dome (RD) un uzņēmums SIA Mono pagarināja nomas tiesību līgumu par Rīgā, Slokas ielā 41, esošo Hāmaņa muižu, kurā ietilpst 405,50 kvadrātmetrus plaša ēka un 5357 kvadrātmetrus liels zemesgabals. Muiža ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Nomas tiesību līgums tika noslēgts līdz 2024.gadam, taču jau 2007.gadā Rīgas domes Īpašuma departaments līgumu lauza, jo uzņēmums neesot pildījis tam uzticētos pienākumus.

Pēc līguma laušanas SIA Mono telpas bija jāatstāj, taču uzņēmums atteicies to darīt, kā rezultātā pašvaldība sāka aprēķināt maksu par īpašuma faktisko lietošanu, kā arī līgumsodu 1,5% apmērā no mēneša maksājumu summas par katru nokavēto dienu – līdz telpu nodošanas un pieņemšanas akta parakstīšanas dienai.

Pašvaldība 2007.gadā pret uzņēmumu vērsās tiesā ar prasību uzņēmumu no telpām izlikt, un 2011.gadā tiesa prasību apstiprināja. Spriedums bija jāizpilda 2012.gadā, taču, tā kā uzņēmums to labprātīgi nedarīja, pašvaldība vērsās pie Rīgas apgabaltiesas tiesu izpildītāja, kurš Mono no telpām izlika. Par šiem pakalpojumiem dome samaksāja 176 eiro. Tobrīd departaments aprēķināja, ka uzņēmums ir parādā domei 31 728 eiro.

Mono par tiesas lēmumu iesniedza apelācijas sūdzību, taču 2013.gadā Rīgas apgabaltiesa atkal atzina, ka taisnība ir pašvaldībai. Par apelācijas instances tiesas spriedumu uzņēmums vērsās Augstākajā tiesā ar kasācijas sūdzību, taču 2015.gadā tiesa lietu ierosināt atteicās.

Kopš tā brīža uzņēmuma un pašvaldības starpā noritējusi sarakste par to, no kura datuma pašvaldība ir tiesīga piedzīt soda naudu. Pašvaldība uzskata, ka tas ir 2007.gads, bet “Mono” -, ka 2015.gads. Savā vēstulē departamentam uzņēmums norāda, ka lūdzis apgabaltiesai izskaidrot lēmumu, ko tiesa darīt atteikusies, taču nepārprotami norādījusi, ka nomas līgums uzskatāms par izbeigtu līdz ar tiesas sprieduma stāšanos spēkā, kas bija 2015.gadā. Ņemot vērā minēto, SIA Mono lūdza departamentam izskatīt iespēju noslēgt vienošanos par parāda pārrēķinu un dzēšanu, no savas puses apņemoties labprātīgi un nekavējoties atlīdzināt izdevumus par tiesas izpildītāja pakalpojumiem 176 eiro apmērā.

Departamenta juristi uzskata, ka šāds situācijas atrisinājums būtu pamatots, jo «izvērtējot spēkā esošo normatīvo regulējumu un pastāvošo tiesu praksi attiecībā uz līgumsoda piedziņu, ir secināms, ka parāda piedziņa tiesvedības ceļā par prasības summu, kuras lielāko daļu veido līgumsods, ir apšaubāma». Turklāt, balstoties uz apgabaltiesas lēmumu, pašvaldība vairs nav tiesīga piedzīt līgumsodu par periodu kopš 2007.gada.

Lai noteiktu precīzus soda naudas apmērus par laika posmu no 2015.gada, Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas deputāti 16.aprīļa sēdē uzticēja departamentam veikt pārrēķinu un vēlreiz veikt juridisku izpēti par to, vai līgumsoda piedziņas tiesvedības procesā pašvaldībai tiešām nebūtu izredzes uzvarēt.

Ja pārrēķina rezultātā izrādīsies, ka uzņēmums pašvaldībai neko nav parādā, no uzņēmuma nekas piedzīts netiks. Ja parāda summa izveidosies, dome to turpinās pieprasīt no uzņēmuma.

Kā liecina Firmas.lv dati, SIA Mono dibināts 1991.gadā un darbojas vairākās nozarēs – muitas noliktavas pakalpojumos, telpu nomā, transporta pakalpojumos un citos. Uzņēmuma īpašnieki ir Mihails Uļmans, Aleksandrs Plotkins un Biomins Kajems.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja mājaslapā esošā informācija liecina, ka Uļmans pērn un 2015.gadā partijām Saskaņa un Gods kalpot Rīgai ziedojis kopumā 29 000 eiro.


Pievienot komentāru

Zviedrijā pēc sadursmes ar putnu avarē iznīcinātājs

Zviedrijas dienvidos avarējusi kara lidmašīna, kas kilometra augstumā nelaimīgi uzdūrusies putnam, tā pavēstījuši Zviedrijas Bruņotie spēki.

PVD kādā dzīvoklī Dzelzavas ielā izņem vairāk nekā 30 kaķus

Pārtikas un veterinārais dienests kādā dzīvoklī Rīgā, Dzelzavas ielā izņēmis 28 pieaugušus kaķus un četrus aptuveni nedēļu vecus kaķēnus, jo to saimniece nespēja par dzīvniekiem parūpēties, un dzīvnieku skaits dzīvoklī pārsniedza pieļaujamo, informē dienestā. 

KNAB piecu gadu laikā komandējumiem plāno tērēt 42 000 eiro

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs komandējumiem piecu gadu laikā plāno tērēt 42 000 eiro, norāda birojā.

Līdz šim lielākos priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumus deklarējusi Saskaņa, ZZS un Jaunā Vienotība

Lielākos izdevumus priekšvēlēšanu aģitācijai pagaidām deklarējušas partijas Saskaņa, Zaļo un Zemnieku savienība un apvienība Jaunā Vienotība, noskaidrots Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.

Olas varēs piegādāt arī mazumtirgotājiem

Valdība otrdien, 21.augustā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus prasībās olu apritei nelielā apjomā.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūlijā gada griezumā palielinājies par 4,8%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā šī gada jūlijā, salīdzinot ar 2017.gada jūliju, ir palielinājies par 4,8%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 5,7%, savukārt eksportētajai produkcijai par 3,9%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,5%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 4,2%.

Ilvess: «Brīvība nav pasīvs stāvoklis, tā ir griba un rīcība»

Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess 27.gadadienā kopš Igaunijas neatkarības atjaunošanas atgādinājis tautiešiem, ka brīvību var klusi pazaudēt, ja to uztver par nemainīgu stāvokli, kas neprasa rīcību tās labā.

Pāvests atzīst, ka baznīca «ilgi ignorējusi» bērnu seksuālās izmantošanas problēmu

Pāvests Francisks pirmdien, 20.augustā, lūdza piedošanu par bērnu seksuālās izmantošanas skandāliem katoļu baznīcā, atzīstot, ka upuru sāpes «pārāk ilgi ignorētas, par to klusēts un tās noklusētas».

Policistu algas Igaunijā izdevies palielināt, samazinot štatus

Igaunijas pilsētu ielās Policisti šobrīd redzami mazāk nekā līdz 2015.gadam, kad, lai uzlabotu darbinieku motivāciju un atalgojumu, Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvalde nolēma samazināt štata vietu skaitu.

Ugunsgrēkos cieta trīs cilvēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20.augusta plkst. 6.30 līdz 21.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 55 izsaukumus – desmit uz ugunsgrēku dzēšanu un 39 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi.

Rīgas dome: Vairāku atkritumu apsaimniekošanas zonu izveide neļautu garantēt visiem vienādu cenu

Pilsētas sadalīšana vairākās sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zonās neļautu garantēt vienādu pakalpojuma cenu visiem pašvaldības iedzīvotājiem, pauž Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe.

Lielbritānija aicina ES, ASV plašāk vērsties pret Krievijas agresīvo ārpolitiku

Lielbritānija nākusi klajā ar aicinājumu Eiropas Savienībai un Amerikas Savienotajām Valstīm sodīt Krieviju ikreiz, kad tā pārkāpj starptautiskās normas, un saskaņoti ieviest plašākas sankcijas pret Maskavu.

Iecelta jauna RB Rail padome; Lietuva nomaina vienu no saviem pārstāvjiem

Lietuvas akcionāram atsaucot vienu no saviem pārstāvjiem AS RB Rail padomē, dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekta īstenotājiem iecelts jauns padomes sastāvs, informē RB Rail.

Ukraiņu režisora bada streiks Krievijas cietumā turpinās 100 dienas

Ukraiņu kinorežisors Oļegs Sentsovs jau 100 dienas ievēro bada steiku, būdams ieslodzīts cietumā Krievijas ziemeļos, jo ir notiesāts uz 20 gadiem cietumā par teroristiskām darbībām pret Krievijas varasiestādēm Krimā.

Kaimiņvalstu dienesti uzlabos prasmes sniegt palīdzību ēku sagrūšanas gadījumos

No 21.augusta līdz 23.augustam Daugavpils novada Kalkūnes pagastā, Kalkūnes ielā 22, norisināsies Latvijas un Lietuvas operatīvo dienestu lauka mācības, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Iespējams, pārtrauks recepšu medikamentu pārdošanu pa daļām

Saistībā ar Eiropas Savienības regulas par zāļu verifikāciju ieviešanu varētu pārtraukt recepšu medikamentu izsniegšanu pa daļām, izriet no ekspertu paustā seminārā Zāļu verifikācijas sistēma: iespējas un riski pacientiem.

Akciju biržas piedzīvo kāpumu

ASV un Eiropas biržās akciju cenas pirmdien, 20.augustā, pieauga, investoriem cerot, ka ASV un Ķīna sāks sarunas sava tirdzniecības konflikta atrisināšanai.

Grieķija pabeidz «glābšanas aizņēmumu» programmu

Grieķijas valdība pirmdien ir beigusi aizņemties naudu no starptautiskiem aizdevējiem tās finanšu glābšanas programmas ietvaros, kas tai ļāva saņemt kopumā 326 miljardus eiro no Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda apmaiņā pret aizdevēju prasītām reformām un stingru taupības politiku.

Elektroenerģijas cena Latvijā un Lietuvā pieaug, bet Igaunijā sarūk

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas biržas cena Latvijā un Lietuvā pieauga, turpretī Igaunijā saruka, aģentūru informē AS Latvenergo.

Mežaparka estrādes atjaunošanai plāno aizņemties 41 miljonu eiro

Rīgas pašvaldība Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas otrā posma pirmās daļas realizēšanai no Valsts kases aizņemsies 41 miljonu eiro ar pievienotās vērtības nodokli, šādu ieceri atbalstīja Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja.

Bezdarbs Igaunijā pēdējo 10 gadu zemākajā līmenī

Bezdarba līmenis Igaunijā 2018.gada otrajā ceturksnī bijis 5,1%, kas ir zemākais līmenis pēdējos desmit gados, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Šķēles ģimenei piederošās Sabiedrības privātajiem ieguldījumiem grupas peļņa pērn – 7,313 miljoni eiro

Ekspremjera Andra Šķēles ģimenei piederošās finanšu ieguldījumu kompānijas Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 14,338 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,6% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt grupas peļņa samazinājās par 20,2% un bija 7,313 miljonu eiro apmērā.

Likumprojektu par veselības pakalpojumu apmaksu varētu skatīt nākamnedēļ

Veselības ministrijas izstrādāto likumprojektu, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, Ministru kabinets varētu skatīt nākamnedēļ, norāda veselības ministre Anda Čakša.

52 000 igauņu dzied Tallinā un internetā par godu Igaunijas neatkarībai

Kopumā 52 772 igauņi iesaistījušies līdzi dziedāšanas akcijā, kur, atzīmējot Igaunijas neatkarības atjaunošanas gadadienu, cilvēki varējuši «raut līdzi» gan estrādē Tallinā, gan izmantojot īpašu neklātienes risinājumu internetā.

FOTO: Ventspils ostā piestāj vācu slavenais kruīza kompānijas kuģis

Ventspils ostā brīvdienās ikviens varēja vērot vācu populārākās kruīzu kompānijas Phoenix Reisen kuģa Amadea  peldējumu pa Ventas upi. Šis ir pirmais no SIA Noord Natie Ventspils Terminals piesaistītajiem kruīza kuģiem, kas sekmē Latvijas un Ventspils atpazīstamību un tūrisma attīstību, norāda NNVT pārstāvji.