bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 22.08.2019 | Vārda dienas: Everts, Rudīte
LatviaLatvija

RD vairāk nekā desmit gadus strīdas ar SIA Mono par soda naudu pēc telpu nomas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RURīgas pašvaldība vairāk nekā desmit gadus mēģina atrisināt domstarpības ar SIA Mono par soda naudas piedzīšanu pēc telpu nomas, taču, lai arī tiesas spriedumi bijuši par labu pašvaldībai, dome pie naudas joprojām nav tikusi.

2006.gadā Rīgas dome (RD) un uzņēmums SIA Mono pagarināja nomas tiesību līgumu par Rīgā, Slokas ielā 41, esošo Hāmaņa muižu, kurā ietilpst 405,50 kvadrātmetrus plaša ēka un 5357 kvadrātmetrus liels zemesgabals. Muiža ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Nomas tiesību līgums tika noslēgts līdz 2024.gadam, taču jau 2007.gadā Rīgas domes Īpašuma departaments līgumu lauza, jo uzņēmums neesot pildījis tam uzticētos pienākumus.

Pēc līguma laušanas SIA Mono telpas bija jāatstāj, taču uzņēmums atteicies to darīt, kā rezultātā pašvaldība sāka aprēķināt maksu par īpašuma faktisko lietošanu, kā arī līgumsodu 1,5% apmērā no mēneša maksājumu summas par katru nokavēto dienu – līdz telpu nodošanas un pieņemšanas akta parakstīšanas dienai.

Pašvaldība 2007.gadā pret uzņēmumu vērsās tiesā ar prasību uzņēmumu no telpām izlikt, un 2011.gadā tiesa prasību apstiprināja. Spriedums bija jāizpilda 2012.gadā, taču, tā kā uzņēmums to labprātīgi nedarīja, pašvaldība vērsās pie Rīgas apgabaltiesas tiesu izpildītāja, kurš Mono no telpām izlika. Par šiem pakalpojumiem dome samaksāja 176 eiro. Tobrīd departaments aprēķināja, ka uzņēmums ir parādā domei 31 728 eiro.

Mono par tiesas lēmumu iesniedza apelācijas sūdzību, taču 2013.gadā Rīgas apgabaltiesa atkal atzina, ka taisnība ir pašvaldībai. Par apelācijas instances tiesas spriedumu uzņēmums vērsās Augstākajā tiesā ar kasācijas sūdzību, taču 2015.gadā tiesa lietu ierosināt atteicās.

Kopš tā brīža uzņēmuma un pašvaldības starpā noritējusi sarakste par to, no kura datuma pašvaldība ir tiesīga piedzīt soda naudu. Pašvaldība uzskata, ka tas ir 2007.gads, bet “Mono” -, ka 2015.gads. Savā vēstulē departamentam uzņēmums norāda, ka lūdzis apgabaltiesai izskaidrot lēmumu, ko tiesa darīt atteikusies, taču nepārprotami norādījusi, ka nomas līgums uzskatāms par izbeigtu līdz ar tiesas sprieduma stāšanos spēkā, kas bija 2015.gadā. Ņemot vērā minēto, SIA Mono lūdza departamentam izskatīt iespēju noslēgt vienošanos par parāda pārrēķinu un dzēšanu, no savas puses apņemoties labprātīgi un nekavējoties atlīdzināt izdevumus par tiesas izpildītāja pakalpojumiem 176 eiro apmērā.

Departamenta juristi uzskata, ka šāds situācijas atrisinājums būtu pamatots, jo «izvērtējot spēkā esošo normatīvo regulējumu un pastāvošo tiesu praksi attiecībā uz līgumsoda piedziņu, ir secināms, ka parāda piedziņa tiesvedības ceļā par prasības summu, kuras lielāko daļu veido līgumsods, ir apšaubāma». Turklāt, balstoties uz apgabaltiesas lēmumu, pašvaldība vairs nav tiesīga piedzīt līgumsodu par periodu kopš 2007.gada.

Lai noteiktu precīzus soda naudas apmērus par laika posmu no 2015.gada, Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas deputāti 16.aprīļa sēdē uzticēja departamentam veikt pārrēķinu un vēlreiz veikt juridisku izpēti par to, vai līgumsoda piedziņas tiesvedības procesā pašvaldībai tiešām nebūtu izredzes uzvarēt.

Ja pārrēķina rezultātā izrādīsies, ka uzņēmums pašvaldībai neko nav parādā, no uzņēmuma nekas piedzīts netiks. Ja parāda summa izveidosies, dome to turpinās pieprasīt no uzņēmuma.

Kā liecina Firmas.lv dati, SIA Mono dibināts 1991.gadā un darbojas vairākās nozarēs – muitas noliktavas pakalpojumos, telpu nomā, transporta pakalpojumos un citos. Uzņēmuma īpašnieki ir Mihails Uļmans, Aleksandrs Plotkins un Biomins Kajems.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja mājaslapā esošā informācija liecina, ka Uļmans pērn un 2015.gadā partijām Saskaņa un Gods kalpot Rīgai ziedojis kopumā 29 000 eiro.


Pievienot komentāru

Pārskatot izdevumus, visvairāk naudas rasts Zemkopības ministrijā

Vislielākie līdzekļi – 30,73 miljoni eiro – izdevumu pārskatīšanas rezultātā 2020.gada budžetā rasti Zemkopības ministrijā, liecina Finanšu ministrijas ziņojums.

Pirms jaunā mācību gada sākuma trūkst ap 500 pedagogu

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, varētu būt ap 500 pedagogu vakancēm, pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Okupācijas muzejam meklē jaunu vadītāju – izsludināts konkurss

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30.septembris.

Reitingi Igaunijā: Opozīcija popularitātē aizvien pārspēj koalīciju, taču atbalsts krītas

Opozīcijas partijas Igaunijā piedzīvojušas popularitātes kritumu, kamēr valdošā Centra partija piedzīvojusi kāpumu.

Rīgas domē likvidēs trīs darba grupas

Likvidēt nolemts 2011.gadā izveidoto vadības grupu par zemās grīdas tramvaju ieviešanu Rīgā un 2013.gadā izveidoto Dienvidu tilta būvniecības projekta vadības grupu.

Palielinātas akcīzes likmes – akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 8,1%

Akcīzes nodokļa ieņēmumi 2019.gada pirmajos sešos mēnešos ir 521 miljons eiro, kas ir par 39 miljoniem eiro jeb 8,1% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

Pēc Helmaņa aizturēšanas iemeslu noskaidrošanas Gerhards vērtēs, vai paturēt viņu par padomnieku

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pēc iepazīšanās ar Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa aizturēšanas iemesliem vērtēs, vai viņu paturēt par padomnieku.

Nodokļu reformas atskaņas: Budžeta izdevumus aicina samazināt par 94 miljoniem

Nodokļu reformas ietekme joprojām ir būtiska un kompensējošie pasākumi ir nepietiekami, tādēļ padome uzskata, ka maksimāli pieļaujamie izdevumi nākamā gada budžetā nosakāmi par 94 miljoniem eiro mazāki nekā paredzēts budžeta projektā.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā palielinājies par 1,5%

Salīdzinot ar jūniju, jūlijā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,2%. Toties salīdzinājumā ar pērnā gada jūliju kāpums ir 1,5%.

Iniciatīvai Ierēdnis ēno uzņēmēju pieteikušies 37 uzņēmumi

Apkopojot uzņēmumu iesniegtos pieteikumus, iniciatīvai Ierēdnis ēno uzņēmēju kopumā pieteikušies 37 uzņēmumi, kopumā ēnošanai piedāvājot 83 amata vietas savos uzņēmumos.

PVD apturējis divu ar zīmolu Pakistānas kebabs strādājošu uzņēmumu darbību

Pārtikas un veterinārais dienests higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturējis divu ar zīmolu Pakistānas kebabs strādājošu uzņēmumu darbību.

Tramps atkārto aicinājumu atļaut Krievijai atgriezties «Lielajā septītniekā»

ASV prezidents Donalds Tramps atkārtojis aicinājumu atļaut Krievija atgriezties «Lielajā septītniekā» jeb G7, pasaules industriāli attīstītāko valstu valdību sadarbības forumā, uzsverot, ka ir labāk, ja Krievija atgriežas šo valstu vidū.

Pēc izdevumu pārskatīšanas FM izdevies rast potenciālo resursu 93,7 miljonu apmērā

Pēc izdevumu 2020.gadam pārskatīšanas izdevies rast potenciālo resursu 93,7 miljonu eiro apmērā. No tiem 48,1 miljons eiro novirzāms kopējās fiskālās telpas uzlabošanai.

Kaljulaida: Finanšu ministram Helmem vairs nav vietas valdībā

Pēc tikšanās ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu prezidente Kersti Kaljulaida pauda pārliecību, ka valdībā vairs nav vietas finanšu ministram Martinam Helmem.

Valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi 2020.gadam – 7,13 miljardi

Valsts pamValsts pamatbudžeta bāzes izdevumi 2020.gadam ir aprēķināti 7 132,4 miljardu eiro apmērā un 2021.gadam valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi – 7 332 miljardu eiro apmērā.

Lietuvas eirokomisāra kandidāts: «Zaļā» politika un digitalizācija ir Eiropas prioritātes

Stājoties Seima priekšā, Lietuvas ekonomikas ministrs Virgīnijs Sinkevičs, kuru virza eirokomisāra amatam, kā Eiropas prioritātes minēja «zaļo» politiku un digitālizāciju.

KNAB aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani, notiek kratīšana

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 21.augusta rītā aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Rīgas satiksme šī gada pirmajā pusē nopelnījusi 2,04 miljonus

SIA Rīgas satiksme šī gada pirmajā pusē nopelnījusi 2,04 miljonu eiro savukārt apgrozījums bijis 95,67 miljoni eiro, liecina uzņēmuma publiskotie dati.

Itālijā krīt valdība, izjūk labējo-populistu koalīcija

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte paziņojis par atkāpšanos no amata pēc tam, kad neuzticības balsojumu bija rosinājusi labējā koalīcijas partija Līga ar premjerministra vietnieku Mateo Salvīni priekšgalā.

Rosinās ziņot par Saeimas deputātiem piešķirtajiem komandējumiem

Saeimas Juridiskās komisijas sēdē deputāti vienojušies rosināt grozījumus Saeimas kārtības rullī, kas noteiktu Saeimas Prezidijam ziņot par deputātu komandējumiem Saeimas plenārsēdē.

Gandrīz visi 2020.gada budžetā brīvi pieejamie līdzekļi ir rezervēti, tā Kariņš

Pēc Kariņa paustā, gandrīz visi 2020.gada budžetā brīvi pieejamie līdzekļi ir rezervēti, ko nosaka iepriekš pieņemtie lēmumi.

Ieviesīs «nulles birokrātijas» principu

Valdība pieņēmusi tā saukto «nulles birokrātijas» principu, ar ko iecerēts samazināt administratīvā sloga apjomu uz uzņēmējiem, informē Valsts kancelejā.

Aptur Lemberga bijušā advokāta Krastiņa darbību advokatūrā

Latvijas Zvērinātu advokātu padom apmierinājusi smagos noziegumos apsūdzētā un no pienākumiem atstādinātā Ventspils mēra bijušā advokāta Raimonda Krastiņa lūgumu apturēt viņa darbību advokatūrā.

Burovs un Bergmanis tiek pie amatiem Rīgas brīvostas pārvaldē

Rīgas domes ārkārtas sēdē otrdien, 20.augustā, Rīgas brīvostas pārvaldes valdē ievēlēti galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs un deputāts Sandris Bergmanis.

Igaunijas prezidente atbalsta nodokļa ieviešanu elektroenerģijai no Krievijas

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida paudusi atbalstu idejai aplikt ar nodokli Baltijas valstu tirgū no Krievijas ienākošo elektroenerģiju. Turklāt prezidente uzskata, ka par elektroenerģijas importu no trešajām valstīm būtu jāpanāk kopīgs ES lēmums.


-->