Vairāk nekā puse iedzīvotāju 4.maija svētku mielastam atvēlēs līdz 20 eiro

Lai gan Balta galdauta svētki lielai daļai Latvijas iedzīvotāju vēl nav kļuvuši par tradīciju, vairāk nekā puse jeb 54% iedzīvotāju 4.maija svētku mielastam plāno tērēt līdz 20 eiro, liecina Maxima Latvija veiktā aptauja.

Savukārt 33% respondentu svētkiem atvēlēs 21 – 40 eiro, 9% aptaujāto tērēs 41 – 60 eiro,  bet 4% svētkiem iecerējuši atvēlēt vairāk nekā 61 eiro. 

Lielākā daļa iedzīvotāju 4.maiju izmantos, lai kopā ar ģimeni dotos piknikā, ciemos pie radiem un draugiem, kā arī apmeklējot kādu no svētku pasākumiem vai kopīgi strādājot dārzā. Šobrīd vēl tikai 6% iedzīvotāju iecerējuši pagalmā kopā ar draugiem un kaimiņiem īpaši atzīmēt Baltā galdauta svētkus.

«Tā kā lielākajai daļai iedzīvotāju šonedēļ būs garās brīvdienas, prognozējam, ka visaktīvāk iedzīvotāji iepirksies 3.maija pēcpusdienā un 4.maijā. Līdz ar silto laiku iepirkumu groziņos vairāk nekā nedēļu iepriekš tiek likts šašliks, dažādas mērces, dārzeņi, ogles, degšķidrumi, kā arī nacionālā atribūtika. Biežāk tie ir dažādi karodziņi automašīnām, piespraudes un aproces, taču vispopulārākie šobrīd ir matu aksesuāri, kā stīpiņas, matu lentas un sprādzītes ar latviskiem rakstiem un karoga krāsās. Lai gan pieprasījums pēc nacionālās atribūtikas maija sākumā pieaug, tas nav tik liels kā novembrī,» novērojumos dalās Maxima Latvija Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

Arī internetveikalā e-maxima.lv klienti šonedēļ izvēlas iegādāties visu grilēšanai nepieciešamo, marinētu gaļu, ogles, grila piederumus, kā arī dažādas dārza preces. «Līdz ar garajām brīvdienām lielākā daļa klientu šonedēļ izvēlas pasūtīt vairāk dzeramo ūdeni, atspirdzinošos dzērienus, sulas, bet kāda kliente svētkiem pasūtījusi 30 gabalus kokteiļu saldējuma 1 000ml iepakojumos,» stāsta internetveikala e-maxima.lv vadītāja Sanita Bērziņa.

Aptauja piedalījās 802 respondenti.

Ref:224.000.103.1078

Iepriekšējais raksts3.maijs bildēs
Nākamais raksts4.maija pasākumi Rīgā

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas