bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

Vairāk nekā puse iedzīvotāju Ziemassvētku dāvanām atvēlējuši vairāk nekā 60 eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tā kā Ziemassvētki ir jau šajā nedēļas nogalē, liela daļa dāvanu jau sarūpētas, taču daļa iedzīvotāju vēl steidz tās gādāt. Vairāk nekā puse jeb 52% Latvijas iedzīvotāju Ziemassvētku dāvanām kopumā iztērējuši jau vairāk nekā 60 eiro, liecina Maxima Latvija veiktā aptauja.

Savukārt 19% respondentu svētku dāvanām atvēlējuši 41-60 eiro, 18% respondentu dāvanām iztērējuši 21-40 eiro, bet 11% savu radinieku un draugu iepriecināšanai svētkos iztērējuši līdz 20 eiro.

Vairāk nekā trešā daļa jeb 34% iedzīvotāju svētkiem sagādājuši 4-6 dāvanas, 31% respondentu plāno dāvināt 7-10 dāvanas, vēl 15% iedzīvotāji sarūpējuši līdz 3 dāvanām, bet vēl 19% respondentu minēja, ka viņiem svētkos nepieciešams sagādāt vairāk par 11 dāvanām. Tikai 1% aptaujāto neplāno gādāt dāvanas svētkiem.

Lielākā daļa jeb 45% iedzīvotāju dāvanas pamazām sāk gādāt kopš decembra sākuma, 22% šo darbiņu atstāj uz pēdējo nedēļu, bet 4% respondentu to plāno izdarīt pēdējā brīdī. Tomēr daļa iedzīvotāju jeb 17% svētku dāvanas sāk gādāt jau novembrī 4% – jau oktobrī, bet vēl 8% minēja, ka šo pienākumu sākuši pildīt jau daudz ātrāk.

«Tūlīt pēc valsts svētkiem novembrī iedzīvotāji arvien aktīvāk sāka iegādāties dažādas preces, kā rotaļlietas un dāvanu komplektus, kas, visticamāk, tiks likti zem eglītes svētkos. Savukārt, iesākoties adventes laikam, biežāk iepirkumu groziņos tiek likti dažādi svētku rotājumi, sveces, arī izvēlētas eglītes, kā arī dažādi dāvanu saiņošanas materiāli, kā dāvanu papīri, maisiņi lentas. Savu uzvaras gājienu decembrī svin arī dažādi saldumi, jo iedzīvotāji gatavo dažādas svētku paciņas gan mazajiem svinētajiem, gan kolēģiem un draugiem,» novērojumos dalās Maxima Latvija Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

Šogad decembrī, salīdzinot ar pērnā gada decembri, Maxima Latvija veikalos vairāk nekā par 16% pieauguši dažādu saldumu pārdošanas apjomi.

«Konfektes svētku iesaiņojumā, ar īpašām svētku kartītēm, Ziemassvētku vecīšu šokolādes figūriņas ir vispopulārākie svētku saldumi. Tāpat dažādas konfekšu kastītes, tuvojoties svētkiem, arvien biežāk tiek liktas iepirkumu groziņos, bet vispopulārākās ir dažādas sveramās šokolādes konfektes,» turpina Kaktiņa.

Šogad kopš decembra sākuma salīdzinājumā ar pagājušā gada decembri, par 23% pieauguši dažādu svētku kosmētikas komplektu pārdošanas apjomi Maxima Latvija veikalos.

Rotaļlietu pārdošanas apjomi Maxima Latvija veikalos strauji sāka pieaugt pēc valsts svētkiem novembrī. Kopš decembra sākuma, salīdzinājumā ar tādu pašu laika periodu pērn, rotaļlietu pārdošanas apjomi pieauguši par 38%.

«Joprojām veikalos var manīt satrauktus vecākus, kas meklē dažādas rotaļlietas saviem bērniem, kā arī citas dāvanas saviem mīļajiem. Toties lielāko iedzīvotāju iepirkšanās drudzi varēs manīt, sākot no piektdienas, kad beigsies aktīvā darba nedēļa un iedzīvotāji steigs pirkt visu nepieciešamo svētku galdam, kā arī pēdējās svētku dāvanas,» prognozē Kaktiņa.

Eglītes, kā galvenās svētkus rotas, visvairāk tiek gādātas no decembra otrās nedēļas. Arī šis gads nav izņēmums un Maxima Latvija veikalos decembrī, salīdzinājumā ar pagājušā gada tādu pašu laika periodu, kopējie eglīšu pārdošanas apjomi pieauguši par aptuveni 7%. Taču šogad iedzīvotāji vairāk dod priekšroku dzīvajām eglītēm, to pārdošanas apjomi pieauguši par 17%, savukārt mākslīgo eglīšu pārdošanas apjomi nedaudz samazinājušies, salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Jāatzīmē, ka tie iedzīvotāji, kas iepriekšējos gados iegādājās mākslīgās eglītes, visticamāk, arī šajā gada izmanto iepriekš jau iegādāto eglīti.

«No vairākiem internetveikala e-maxima.lv klientiem esam saņēmuši pateicības vārdus par to, ka viņu izvēlētā svētku rota tiek nogādāta līdz pat mājokļa durvīm. Šogad cirsto eglīšu pārdošanas apjomi līdz šim jau ir pieauguši par vairāk nekā 30%, taču prognozēju, ka vēl līdz gada beigām tie varētu pieaugt,» stāsta internetveikala e-maxima.lv vadītāja Sanita Bērziņa.

Toties, lai gaisā virmotu Ziemassvētku smarža, iedzīvotāji iegādājas arvien vairāk piparkūku, piparkūku mīklu, mandarīnus, kā arī karstos dzērienus, kanēļa standziņas un karstvīnu. Arī aptaujas dalībnieki par TOP3 produktiem, kam noteikti jābūt uz katra svētku galda, izvēlējās piparkūkas, mandarīnus un speķa pīrādziņus.

Šogad decembrī, salīdzinājumā ar pērnā gada decembri, piparkūku pārdošanas apjomi Maxima Latvija veikalos pieauguši par 32%, bet piparkūku mīklu iedzīvotāji šogad decembrī iegādājušies par 24% vairāk nekā pērn. Savukārt internetveikalā e-maxima.lv piparkūku pārdošanas apjomi šogad decembrī pieauguši par vairāk nekā 214%, bet piparkūku mīklai – par 317%, salīdzinājuma ar pagājušā gada tādu pašu periodu.

Toties mandarīnu pārdošanas apjomi Maxima Latvija veikalos pieauguši par 32%, bet internetveikalā e-maxima.lv šogad decembrī, salīdzinājumā ar pagājušā gada decembri – par 18%.

Aptauja par svētku svinēšanas paradumiem bija izvietota Maxima Latvija mājas lapā laika posmā no 8.decembra līdz 18.decembrim, un tajā kopumā piedalījās 1 376 respondenti.

Ref: 225.000.103.1368


Pievienot komentāru

  1. Ināra teica:

    Man pat 6.- eiro nebūs ne Jaungadam, ne Ziemssvētkiem. Un neticu šīm aptaujām. Ja par tām vēl tiek maksāta alga, tad tā ir velta NAUDAS IZŠĶIEŠANA.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri