Vairākas personas nelikumīgi izgatavojušas apsardzes sertifikātus. Lieta nodota tiesai

Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldē vairākām personām tika nelikumīgi izgatavoti un izsniegti apsardzes sertifikāti, informē Latvijas Republikas Prokuratūras pārstāve Una Rēķe.

2019.gada 31.oktobrī Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par personu grupā izdarītām noziedzīgām darbībām saistībā ar apsardzes sertifikātu izgatavošanu un izsniegšanu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, divas valsts amatpersonas apsūdzētas par dienesta viltojumu, par ko atbildība paredzēta Krimināllikuma 327.panta otrajā daļā, savukārt viena persona apsūdzēta pēc Krimināllikuma 275.panta pirmās daļas un 275.panta otrās daļas par dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Personas tiek apsūdzētas par to, ka Rīgā, laika periodā no 2015.gada marta līdz augustam, būdami apsardzes darbības kvalifikācijas pārbaudījuma komisijā, protokolā iekļāva ziņas par tādām personām, kuras faktiski eksāmena kārtošanas vietā neatradās un pārbaudījumu nekārtoja. Apzinoties, ka apsardzes darbības kvalifikācijas pārbaudījuma protokolā fiksēti patiesībai neatbilstoši fakti un ka dokuments ir viltots, apsūdzētie nodrošināja viltotu ziņu iekļaušanu apsardzes eksāmenu informācijas sistēmā, ievadot neieradušos personu datus – vārdu, uzvārdu, personas kodu un ziņas par sekmīgu teorētisko zināšanu eksāmena nokārtošanu.

Pamatojoties uz Apsardzes eksāmenu informācijas sistēmā iekļautajiem viltotajiem ierakstiem, Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldē vairākām personām tika nelikumīgi izgatavoti un izsniegti apsardzes sertifikāti.

Lasiet arī: Latvijā nelikumīgi tirgoti krokodilu izbāzeņi un dzīvi eksotiskie dzīvnieki

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas