Ušakovs izglītības ministru publiski nosauc par meli un krāpnieku

Rīgas domes Vienotības frakcijas deputāte Baiba Brigmane pieprasa iekļaut nākamajā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē jautājumu par Rīgas domes rīcību izglītības kvalitātes uzlabošanā Rīgas vispārējās izglītības iestādēs.

Brigmane pieprasa uzaicināt uz sēdi Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta vadību un to skolu direktorus, kurās 2015./16.mācību gadā centralizēto eksāmenu indekss bijis zemāks par 30%.

Savukārt Rīgas pilsētas mērs Nils Ušakovs sabiedrībai sociālajā medijā facebook paziņo par apgalvojumu, ka Rīgas skolās ir zema izglītības kvalitātes, raksta: «Izglītības ministrs – neprofesionālis un, iespējams, krāpnieks.»

Brigmane atklāj, ka publiskajā telpā ir izskanējusi satraucoša informācija par zemu izglītības kvalitāti vairākās Rīgas skolās. Rīgas 29.vidusskolā, Rīgas 54.vidusskolā, Rīgas 61.vidusskolā, Rīgas 15.vidusskolā, Rīgas 92.vidusskolā, Rīgas 65.vidusskolā un Rīgas 53.vidusskolā obligāto vidusskolas eksāmenu indekss ir zemāks par 30%.

«Šis zemais indekss norāda uz to, ka jaunieši skolās neiegūst nepieciešamās zināšanas atbilstošā kvalitātē,» deputāte norāda.

«Pētījuma rezultāti par izglītības līmeni Rīgas skolās ir kārtējais apliecinājums, ka galvaspilsētā ir jāuzsāk nopietna skolu reforma. Rīgas skolēni nav vainīgi, ka domes vadības un atbildīgā departamenta realizētās politikas dēļ viņu zināšanu līmenis ir tik zems,» uzskata Baiba Brigmane.

Ušakovs sabiedrībai saka arī to, ka pat virspusēja šī pētījuma analīze liecina, ka tas ir ne vien neprofesionāls, bet arī pēc būtības ir viltojums vai krāpšana.

Turpretī Ušakovs par pētījuma datiem paziņo: «Trešdien, 19.aprīlī, uzreiz pēc Lieldienām, Rīgas dome piedāvās pilnu pētījumā pieļauto kļūdu un iespējamās datu viltošanas analīzi.»

«Man žēl, ka izglītības ministrs aizvainojis simtiem skolotāju un tūkstošiem bērnu, nosaucot viņu skolas par otršķirīgām. Bet diemžēl ministrs nevienu īsti nepārsteidza. Un jā – vēlreiz atkārtošu – neviena skola Rīgā pēc kaut kāda Šadurska norādēm netiks slēgta,» tā saka Ušakovs.

RD Izglītības kultūras un sporta departamenta nolikumā ir noteikts, ka departaments izvērtē padotības iestāžu, kas lielākoties ir galvaspilsētas skolas, darbību. Departaments ir tieši pakļauts Rīgas domes priekšsēdētājam un deputātu kontroli pār departamenta darbību realizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja.

Izglītības un zinātnes ministrija ir secinājusi, ka vairākās Rīgas mikrorajonu skolās ir zema izglītības kvalitāte, kas atspoguļota ministrijas pētījumā, analizējot korelāciju starp skolēnu skaitu un vidusskolu centralizēto eksāmenu rezultātiem.

Ref: 225.000.103.618

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas