Vairāku aviokompāniju lidmašīnās pilota kabīnē jebkuros apstākļos būs divi cilvēki

Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic šobrīd veic visas nepieciešamās darbības, lai tuvāko stundu laikā ieviestu kārtību, kas paredz – ja kādam no pilotiem nepieciešams iziet no pilota kabīnes, tad viņa vietā uz kabīni dodas viens no apkalpes pārstāvjiem, nodrošinot, ka pilota kabīnē ir divi cilvēki.

Vienlaikus airBaltic patlaban nekomentē, vai turpmāk nodrošinās, lai kabīnē visu lidojuma laiku būtu divi piloti, kā to ierosinājušas vairākas Eiropas lidsabiedrības.
Uzņēmumā uzsver, ka airBaltic ir viena no pirmajām aviokompānijām pasaulē, kas ceturtdien, 26.martā, pieņēma lēmumu, ka turpmāk lidojuma laikā lidmašīnas pilota kabīnē visu laiku atradīsies divi cilvēki.

Arī Norvēģijas zemo cenu lidsabiedrība Norwegian Air Shuttle, Lielbritānijas zemo cenu aviokompānija easyJet un Kanādas aviokompānija Air Transat pieprasīs divu pilotu klātbūtni kabīnē jebkuros apstākļos, ceturtdien paziņojuši lidsabiedrību pārstāvji.

Arī zemo izmaksu lidsabiedrība Wizz Air portālu BNN informē par izmaiņām savos darba noteikumos. «Darba kārtība pilotu kabīnē ir pārskatīta un tiek ieviesta jauna kārtība, kas nodrošina, ka pilotu kabīnē nekad neatrodas tikai viena persona. Ja viens no pilotiem atstāj kabīni, viņš vai viņa tiks aizstāts ar salona apkalpes locekli. Jauno kārtību jau ir apstiprinājusi Ungārijas Civilās aviācijas pārvalde,» stāsta lidsabiedrības pārstāvis Daniels de Karvalu.

Aviokompānijas ar šādu paziņojumu nākušas klajā, noskaidrojoties, ka šonedēļ avarējušās aviokompānijas Germanwings pasažieru lidmašīnas otrais pilots Andreass Lubics tīšām viens pats ieslēdzies pilotu kabīnē un nogāzis lidmašīnu.
Visi 150 pasažieri un apkalpes locekļi katastrofā gāja bojā.

Jaunie noteikumi jau iesniegti apstiprināšanai Norvēģijas civilās aviācijas pārvaldei.
Norwegian Air Shuttle ir trešā lielākā zemo cenu lidsabiedrība Eiropā.

Tikmēr easyJet un Air Transat paziņojušas, ka jaunie noteikumi par divu apkalpes locekļu pastāvīgu klātbūtni pilota kabīnē stāsies spēkā jau no piektdienas, 27.marta.

Ref: 102.000.102.9493

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas