Vairākus Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumus nodos Valsts vides dienestam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 30.martā izdevusi rīkojumu par vairāku Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) uzdevumu nodošanu Valsts vides dienestam (VVD), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Rīkojumā DAP uzdots piecu darba dienu laikā apzināt visus resursus, kas nododami VVD, lai tas veiktu vairākus DAP nolikumā minētos uzdevumus, proti, īpaši aizsargājamo dabas teritoriju, sugu un biotopu, kā arī mikroliegumu aizsardzību regulējošo normatīvo aktu ievērošanas kontroli, atļauju izsniegšanu, anulēšanu, to darbību apturēšanu, atzinumu un saskaņojumu sniegšanu dabas aizsardzības jomā saskaņā ar dabas aizsardzību regulējošajiem normatīvajiem aktiem.

Rīkojuma izpildes kontroli uzdot veikt valsts sekretāra vietniecei Elitai Turkai. Rīkojumu parakstījis valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Iepriekš jau vēstīts, ka VARAM plāno īstenot dabas aizsardzības institūciju reformu.

Pēc VARAM pārstāvju 16.februārī paustā, šā gada 30.janvārī izveidota darba grupa, lai vērtētu, kā optimizēt dažādu iestāžu administratīvās procedūras, ar mērķi «efektīvāk izmantot pieejamos resursus, lai tos pēc iespējas vairāk novirzītu pamatfunkciju veikšanai».

To, kādas pēc būtības izmaiņas varētu ieviest iecerētā reforma un vai kāda no iestādēm varētu tikt arī likvidēta vai apvienota, ministrijā tobrīd nepaskaidroja.

Savukārt aģentūra LETA noskaidroja, ka februāra sākumā darba grupā notikušas konsultācijas ar Salaspils Nacionālā botāniskā dārza, Latvijas Dabas muzeja un Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvjiem.

VARAM pārziņā ir tādas iestādes kā Valsts vides dienests, Vides pārraudzības valsts birojs, Dabas aizsardzības pārvalde, Latvijas Dabas muzejs, Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī un Valsts reģionālās attīstības aģentūra.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas