Vairums IDB izmeklēto kriminālprocesu pērn saistīti ar pretlikumīgu mantiska labuma gūšanu

Iekšējās drošības birojs (IDB) pērn kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 143 dažāda apjoma un sarežģītības pakāpes kriminālprocesos.

Aizvadītā gada ietvaros IDB tika uzsākti 48 kriminālprocesi par 89 noziedzīgiem nodarījumiem, pēc piekritības no citām izmeklēšanas iestādēm saņemti 32 kriminālprocesi, kā arī turpinājās pirmstiesas izmeklēšana iepriekšējā periodā uzsāktajos kriminālprocesos. Tā trešdien, 20.aprīlī, norādījis IDB, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdes dalībniekus iepazīstinot ar saviem 2021.gada darba rezultātiem, kā arī pārrunājot šī gada aktualitātes un darbības prioritātes.

Atskaites periodā lēmums par kriminālprocesa virzību tika pieņemts 83 kriminālprocesos jeb 58% no visiem izmeklētajiem kriminālprocesiem.

Kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai tika nosūtīti 45 kriminālprocesi par 156 izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem – no šiem kriminālprocesiem viena ceturtā daļa bija saistīta ar kukuļošanu, daļa atklāto noziedzīgo nodarījumu saistīti dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā arī pret īpašumu vērstiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Pērn Iekšējās drošības birojā izmeklēto kriminālprocesu ietvaros arestēti 33 transportlīdzekļi, 14 nekustamie īpašumi un naudas līdzekļi vairāk nekā 590 tūkstošu eiro apmērā. Kopējā arestam pakļautās mantas summa sasniedz vairāk nekā 1,1 miljonu eiro.

«Vērtējot aizvadītā gada tendences, secināms, ka lielākā daļa Iekšējās drošības birojā izmeklēto kriminālprocesu ir saistīti ar pretlikumīgu mantiska labuma gūšanu, tādējādi IDB stratēģiskās prioritātes arī šogad tiek fokusētas uz amatpersonu prettiesiska mantiska labuma gūšanas atklāšanu, izmeklēšanu un novēršanu, kā arī Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu iekšējās kontroles sistēmas procesu efektivitātes veicināšanu. Laikā, kad ģeopolitiskā situācija pasaulē ir saasinājusies, valsts pārvaldei jāspēj vairot sabiedrības uzticību, rīkojoties godprātīgi un valstij lojāli, tādējādi ceram uz veiksmīgu sadarbību ar Iekšlietu ministrijas padotības iestādēm, kopīgiem spēkiem īstenojot Iekšējās drošības biroja vīziju – valsts drošību un sabiedrisko kārtību nodrošina godprātīgas un uzticamas amatpersonas!» komentē IDB priekšnieks Valters Mūrnieks.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas