Vairums igauņu gribētu iejūtīgāku alkohola politiku

Vairums igauņu gribētu mazāk stingru alkohola politiku nekā pašlaik, tā rāda sabiedriskās domas aptauja. Tikmēr Pasaules Veselības organizācijas ieskatā igauņi kopumā dzer neveselīgi daudz.

Kā ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, rezultāti sabiedriskās pētījumam, ko veicis Igaunijas Ekonomisko pētījumu institūts, paziņoti otrdien, 14.novembrī, Nacionālā Veselības attīstības institūta konferencē.

No aptaujātajiem Igaunijas iedzīvotājiem 39% piekrituši apgalvojumam, ka atbalstītu liberālu alkohola politiku ar dažiem ierobežojumiem. 30% savukārt būtu par iespējami stingru alkohola politiku, kamēr vēl 15% respondentu atbalstītu tādu jomas regulējumu, kas būtu, cik vien iespējams, neierobežojošs.

2017.gada dati par alkohola patēriņu valstī rāda, ka uz katru iedzīvotāju patērēti 8,6 litri tīra alkohola. Pasaules Veselības organizācija ir definējusi, ka augstākā robeža, virs kuras alkohola patēriņš valstī jau sāk būtiski ietekmēt tautas veselību, ir seši litri tīra alkohola uz vienu iedzīvotāju gadā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas