Vairumu ziņojumu par iespējamu vēlēšanos viltot Covid-19 sertifikātu pagaidām vērtē kā «komunikācijā radušos pārpratumu»

 Valsts policija (VP) saņem informāciju par gadījumiem, kas var tikt traktēti kā velēšanās viltot Covid-19 sertifikātu, taču lielākā daļa no tiem «ir komunikācijā radies pārpratums», trešdienas, 14.jūlija, preses konferencē paziņoja VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka vietnieks Dmitrijs Homenko.

Homenko vērtējumā, lielākā daļa saņemto iesniegumu par iespējamu sertifikāta viltojumu esot komunikācijas problēmas starp mediķi un pacientu vai pacienta vēlme provocēt ārstu.

Arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Kriminālprocesuālo izmeklēšanu pārvaldes priekšniece Anda Rumjanceva atzina, ka birojā līdz šim saņemti vairāki iesniegumi par iespējamu digitālā sertifikāta viltojumu, bet neviens no tiem neesot apstiprinājies.

Homenko vienlaikus paziņoja, ka tas nenozīmē, ka par iespējamajiem pārkāpumiem nav jāziņo, jo katrs signāls par šādu gadījumu tiekot vērtēts atsevišķi un individuāli.

Viltotu Covid-19 sertifikātu nonākšana apritē apdraud sabiedrību kopumā, uzsvēra policijas amatpersona.

Pēc policijas pārstāvja vārdiem, par jebkuriem lūgumiem, kuri ir saistīti ar Covid-19 digitālā sertifikāta viltojumiem, ir jāziņo VP, un katrs gadījums tiks individuāli izvērtēts. Viņš uzsvēra, ka par jebkuru aizdomīgu faktu sakarā ar digitālā sertifikāta viltojumu ir jāziņo VP darbiniekiem pa tālruni vai mobilajā lietotnē Mana drošība.

Homenko sacīja, ka ka Covid-19 sertifikātam ir būtiska nozīme, jo saskaņā ar noteikto regulējumu sertifikāts ir pielīdzināms dokumentam, un gadījumā, ja dokuments tiek viltots, tad tas ir kvalificējams kā noziedzīgs nodarījums.

Lūk, viens Twitter ieraksts, kur tiek ziņots, ka policija atteikusi ierosināt lietu. Zem ieraksta arī ir policijas atbilde.

 

Policijas pārstāvis informēja, ka tiesībsargājošās iestādes sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu ir izveidojušas sistēmu, kas reaģē uz šādiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas