Vakcinācijas loterija varētu sākties augusta beigās; tām nebūs speciāli jāpiesakās

Vakcinācijas pret Covid-19 loterijas izlozes varētu sākties augusta beigās vai septembra sākumā, un poti saņēmušajiem cilvēkiem dalībai tajās nebūs speciāli jāpiesakās, jo tas notiks automātiski, intervijā Latvijas Radio pastāstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš informēja, ka šodien valdībā izskatāmo Vakcinācijas loterijas likumprojektu ir paredzēts iekļaut jau nākamajā nedēļā gaidāmās Saeimas ārkārtas sēdes darba kārtībā, līdz ar to var prognozēt, ka dažu nedēļu laikā tas tiks pieņemts, bet jau nākamajā nedēļā pēc likuma pieņemšanas varētu rīkot pirmo izlozi.

«Loteriju rīkosim katru nedēļu trīs mēnešu garumā, un mēs ļoti ceram, ka varēsim to darīt jau augusta beigās, sliktākajā gadījumā – pašā, pašā septembra sākumā,» stāstīja ministrs.

Pavļuts arī skaidroja, ka loterijai nebūs speciāli jāpiesakās, jo dalībai tajā no datubāzes automātiski tiks atlasīti visi cilvēki, kuri Latvijā jau līdz šim ir vakcinējušies pret Covid-19 vai arī būs sākuši vakcināciju līdz izlozei. Ja kāds cilvēks izlozē nevēlēsies piedalīties, būs iespēja uzrakstīt iesniegumu un atteikties no šīs iespējas, solīja politiķis.

30.jūlijā notiks valdības ārkārtas sēde, kurā tiks skatīts Veselības ministrijas (VM) sagatavotais Vakcinācijas loterijas likumprojekts,

kas paredz valstī izsludināt vakcinācijas pret Covid-19 loteriju ar fondu 1,218 miljoni eiro.

Valdības sēde sāksies plkst. 10.00 un to vadīs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), kurš Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) atvaļinājuma laikā Ministru prezidentu aizvieto no 25.jūlija līdz 1.augustam.

VM skaidroja, ka Vakcinācijas loterijas likumprojekts izstrādāts, lai vakcinācijas kampaņas ietvaros ieviestu īstermiņa vakcinācijas loteriju personām, kurām Latvijā uz loterijas laimestu izlozes brīdi ir veikta vakcinācija pret Covid-19 infekciju vismaz ar vienu poti.

Vakcinācijas loteriju plānots organizēt nedēļas izložu un noslēguma izlozes veidā. Ir paredzēti vairāku veidu laimesti. Nedēļas izlozē katru nedēļu tiks izlozēti pieci dalībnieki – pa vienam no katra reģiona, atbilstoši dalībnieka deklarētajai dzīvesvietai, kuru starpā pēc nejaušības principa tiks izlozēti pieci naudas laimesti – 2 500 eiro, 5 000 eiro un 10 000 eiro vērtībā.

Izloze notiks Latvijas Televīzijas programmā, kurā laimētājam ir jāpiedalās.

Tāpat katru nedēļu tiks izlozētas 150 naudas balvas, katra 100 eiro vērtībā. Papildus katru nedēļu tiks izlozēti pieci dalībnieki, kuri līdz vakcinācijas brīdim ir sasnieguši pilnus 60 gadus, kuri katrs saņem naudas laimestu 1 000 eiro vērtībā.

Loterijas noslēgumā notiks lielā laimesta izloze, kurā tiks izlozēti pieci dalībnieki, pa vienam no katra reģiona, kuru starpā izlozēs piecus naudas laimestus – 15 000 eiro, 25 000 eiro, 100 000 eiro vērtībā.

Likumprojekts arī nosaka personas tiesības informēt loterijas rīkotāju – Nacionālo veselības dienestu (NVD) – par savu atteikšanos no personas datu apstrādes vakcinācijas loterijai, tādējādi personas dati vakcinācijas loterijā netiks apstrādāti.

«Vakcinācijas loterijas uzdevums ir ar laimestu uzrunāt nevakcinētās personas, kuras līdz šim šaubījušās par vakcinācijas veikšanu vai atlikušas to uz vēlāku laiku, pēc iespējas ātrāk izdarītu savu izvēli par labu vakcinācijai, veicināt uzticību vakcinācijas procesa drošumam, veidojot un plaši popularizējot pozitīvo iedzīvotāju pieredzi un vakcinācijas nepieciešamību,» atzina VM.

Likumprojekts paredz, ka vakcinācijas loterijas dalībnieks ir ikviena fiziska persona, kura Latvijā ir vakcinēta pret Covid-19 vismaz ar vienu poti un par vakcinācijas faktu dati ir iekļauti Vakcinācijas informācijas sistēmā Vienotais vakcinācijas tīkls (ViVaT) vismaz 48 stundas pirms izlozes.

VM atzina, ka, nosakot vakcinācijas loterijas dalībnieku loku, tika ņemts vērā, ka daļa vakcīnu sagatavo organismu aizsardzībai pret Covid-19 ar vienu poti,

proti, Covid-19 Vaccine Janssen. Saņemot Vaxzevria vakcīnu, persona tiek uzskatīta par vakcinētu pret Covid-19, sākot ar 22.dienu līdz 90.dienai pēc pirmās devas saņemšanas.

No šā gada 21.jūlija par pabeigtu vakcinācijas kursu uzskata arī gadījumu, ja Covid-19 pārslimojušie iedzīvotāji saņem jebkura ražotāja Covid-19 vakcīnas vienu poti – ja vakcinācija veikta 180 dienu laikā pēc laboratoriski apstiprināta pozitīva Covid-19 testa un, ja no vakcinācijas veikšanas ir pagājušas 14 dienas, neskaitot vakcinācijas dienu.

Pēc valdības lēmuma gala lēmums par likumprojektu būs jāpieņem Saeimai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas