Vakcinācijas pret Covid-19 temps krītas visās Baltijas valstīs. Kādi ir pašreizējie rādītāji?

Līdz šim Latvijā pirmo vakcīnas devu saņēmuši 33,84% iedzīvotāju, bet vakcinācijas procesu noslēguši 34,03%, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

Tikmēr Igaunijā 599 397 jeb 45,10% iedzīvotāju ir saņēmuši vakcīnu, no kuriem 461 221 cilvēks ir pabeidzis vakcinācijas procesu, kas ir 34,71% Igaunijas iedzīvotāju, liecina oficiālais informācijas par Covid-19 vakcīnu portāls Igaunijā vaktsineeri.ee.

Savukārt Lietuvā vismaz vienu vakcīnas devu ir saņēmuši 1 304 972 cilvēki, kas ir 46,7% iedzīvotāju. No tiem 1 105 935 pabeiguši vakcinēšanās procesu, liecina oficiālais statistikas portāls Lietuvā osp.stat.gov.lt.

Aizvadītajā diennaktī Latvijā vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši 3 980 cilvēki.

No visiem pirmdien potētajiem 1 411 cilvēku saņēmuši vakcīnas pirmo devu. Pārsvarā šie cilvēki sapotēti ar Pfizer/BioNTech vakcīnu, savukārt aptuveni 70 personas sapotētas ar Spikevax (Moderna) vakcīnu.

Lasiet arī: Piemaksas vakcinētājiem. Igaunijā potēšanas tempu veicinās caur ģimenes ārstiem

Pirmdien vakcinācijas procesu, saņemot otro poti, noslēdza 1 641 cilvēks. Vairākums no viņiem sapotēti ar Pfizer/BioNTech vakcīnu, 151 persona saņēmusi Spikevax (Moderna), bet 19 – AstraZeneca poti.

Vēl 928 personas vakar saņēmušas Johnson&Johnson jeb Janssen vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva.

Šie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi.

Pilnībā vakcinētu iedzīvotāju īpatsvars nedaudz pārsniedz tikai pirmo poti saņēmušo īpatsvaru, jo Johnson&Johnson nepieciešama tikai viena deva, pēc kā cilvēks uzskatāms par pilnībā vakcinētu.

Kopš vasaras sākuma Latvijā vērojams būtisks vakcinēto apjoma kritums. Piemēram, aktīvākajā potēšanās laikā maijā un jūnija sākumā vienas dienas laikā varēja sapotēt tikai nedaudz mazāk cilvēku nekā patlaban nedēļas ietvarā. Piemēram, 28.maijā, kad uzstādīts vienā dienā vakcinēto skaita rekords, potes saņēma 24 579 cilvēki.

Līdz šim visaugstākie vakcinēšanās rādītāji bijuši nedēļā no 24.maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti ap 16 600 cilvēki. No 10.maija četras nedēļas pēc kārtas Latvijā katru nedēļu tika vakcinēti vairāk nekā 100 000 cilvēku, bet kopš vasaras sākuma šie rādītāji krītas.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 –Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca un Johnson&Johnson jeb Janssen. Pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas