Vakcīnas «ņem» arī Indijas paveidu, secina Igaunijas zinātniskā padome

Pašlaik lietotās Covid-19 vakcīnas ir nedaudz mazāk efektīvas pret koronavīrusa delta celmu jeb Indijas paveidu, taču tās joprojām piedāvā ievērojami labāku aizsardzību nekā nevakcinēšana, tā, citējot pētījumu rezultātus, paziņojuši Igaunijas valdības zinātniskās konsultatīvās padomes locekļi, vēsta raidorganizācija ERR.

«Pašreizējās vakcīnas darbojas arī pret delta celmu. (..) Ja vakcīna ir iedarbīga par alfa celmu vairāk nekā 90% gadījumu, pret delta celmu tā ir aptuveni 85%,» otrdien, 29.jūnijā, sacīja virusoloģijas profesore Irja Lutsara (Irja Lutsar).

Viņa arī atsaucās uz pētījumu, kas publicēts zinātniskajā žurnālā The Lancet, kur secināts, ka Anglijā aptuveni tikai 100 cilvēki, kuri pēdējās nedēļās bijuši hospitalizēti pēc inficēšanās ar delta celmu. «Tātad lielākā daļa no tiem, kuri dodas uz slimnīcu, joprojām nav vakcinēti,» sacīja Lutsara.

Lasiet arī: Maijā un jūnija sākumā ar Covid-19 visbiežāk saslimuši veikalu pārdevēji un uzņēmumu vadītāji

Lietišķās virusoloģijas profesors Andress Mertiss (Andres Merits) sacījis to pašu un uzsvēris, ka vakcinētie cilvēki var saslimt arī ar citiem vīrusa celmiem. «Bet tas ir ļoti, ļoti, ļoti, ļoti reti. Pētījumi Amerikā rāda, ka šobrīd 99% cilvēku, kuri mirst no koronavīrusa, ir nevakcinēti,» sacījis Meritss. Igaunijas valdības zinātniskās konsultatīvās padomes loceklis arī sacījis, ka, lai arī dati par delta celmu joprojām ir salīdzinoši provizoriski, var teikt, ka vakcīnu efektivitāte pret delta celmu ir aptuveni tāda pati kā pret alfa celmu, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas