Vakcinēšanas «brīvās rindas» eksperimentu īstenos atvērto prioritāro grupu ietvaros

«Brīvās rindas» eksperimentu vakcinācijas pret Covid-19 centros īstenos jau pašlaik vakcinēšanai atvērto prioritāro grupu ietvaros, sniedzot iespēju bez pieraksta potēties personām no tām grupām, kuru vakcinācija jau ir sākta, skaidroja Veselības ministra komunikācijas padomniece Lāsma Bindere.

Patlaban vēl neesot nolemts, kad tieši šo eksperimentu sāks īstenot.

Kā uzsvēra Bindere, plānots, ka eksperimentā iespēja potēties tiktu piešķirta iedzīvotājiem no atvērtajām prioritārajām grupām. Šāda izvēle tiek pamatota ar to, ka līdz šim Latvijā vakcinēts relatīvi mazs skaits riska grupās esošo.

Tas noticis, jo, pēc Binderes sacītā, pērn tika pasūtīts mazāks skaits pošu nekā piedāvāts, kas ļāvis kaimiņvalstīm – Lietuvai un Igaunijai – aizsteigties pa priekšu Latvijai vakcinēšanas tempos un savakcinēt lielāku daudzumu tieši vislielākajam saslimšanas un smagas slimības gaitas vai nāves riskam pakļauto iedzīvotāju.

Šo Latvijas vakcinēšanas atpalicību, pēc Binderes paustā, gan patlaban ir iespēja izlabot, jo Eiropas Savienības Padomes dalībvalstu pastāvīgo pārstāvju komitejas līmenī panākta vienošanās, kas paredz, ka šā gada otrajā ceturksnī Latvija varētu saņemt papildu 406 283 BioNTech/Pfizer vakcīnas devu.

Lasiet arī: Jaunie Covid-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 309, Lietuvā – 686, Igaunijā – 899

Jau ziņots, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) tuvākajās dienās sola organizēt vakcinēšanas pret Covid-19 brīvās rindas eksperimentu. Viņš norādīja, ka plāno atsaukties aicinājumiem veidot brīvo rindu, tomēr tas notikšot vadītā veidā.

«Radīt nekontrolētu pulcēšanos, jucekli un epidemioloģiskos riskus nedrīkstam, tāpat nedrīkst ignorēt prioritāro grupu situāciju iepretim cilvēkiem ar daudz mazāku saslimšanas risku,» skaidro ministrs.

Ministrs arī taisnojās par neveiksmēm, kas pavadīja lielo vakcinācijas centru atvēršanu Lieldienās. Pavļuts uzsvēra, ka tā no sākta gala bijusi iecerēta kā eksperiments, lai pārbaudītu tehnisko gatavību, kā arī lai četrās brīvdienās nebūtu mazi vakcinēto skaitļi, kad Latvijā ir daudz vakcīnu.

Viņaprāt, no tehniskā viedokļa viss esot kārtībā – centri esot labā gatavībā, strādājot raiti un spējot potēt daudz vairāk.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas