Valdība akceptē Dundagas novada domes atlaišanas likumprojektu

Ministru kabinets otrdien, 11.maijā, akceptējis Dundagas novada domes atlaišanas likumprojektu.

Saeima, pieņemot šo likumu, atlaidīs Dundagas novada domi, ņemot vērā, ka tā nav spējīga nodrošināt likumos noteikto pienākumu un uzdevumu izpildi un netiek ievērotas valsts un attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju intereses.

Dundagas novada pašvaldībā par pagaidu administrācijas vadītāju plānots iecelt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadošo ekspertu Arni Šultu, kurš kādreiz ir bijis Pašvaldību departamenta direktora vietnieks.

Par pagaidu administrācijas vadītāja vietnieci plānots apstiprināt Finanšu ministrijas Pašvaldību finansiālās darbības uzraudzības un finansēšanas departamenta direktori Intu Komisari, bet par pagaidu administrācijas locekli – Zemkopības ministrijas Juridiskā departamenta direktori Sintiju Dumbrovsku.

Saskaņā ar likumprojektu, pagaidu administrācijai jāpilda vietējās pašvaldības domes funkcijas un jānodrošina pašvaldības institūciju darba nepārtrauktība, kā arī finansiālā un saimnieciskā darbība. 

Pagaidu administrācijas vadītājam būs jāpilda Dundagas novada domes priekšsēdētāja pienākumi.

Pagaidu administrācijas vadītājam un locekļiem būs atļauts savienot amatus ar tiem amatiem, kurus viņi ieņem līdz šim.

Saskaņā ar likumprojektu, pagaidu administrācija darbosies līdz dienai, kad uz pirmo sēdi sanāks jaunievēlētā Talsu novada dome. Administrācijas darbību nodrošinās un finansēs no Dundagas novada pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) nolēma rosināt Dundagas novada domes atlaišanu, ņemot vērā, ka Dundagas novada dome nav lēmusi par domes priekšsēdētāja un viņa vietnieka ievēlēšanu un pašvaldība ilgstoši ir bez šādas politiskas vadības.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas