bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 17.09.2019 | Vārda dienas: Vaira, Vairis, Vera

Valdība apņemas līdz 2014. gadam vairs nepaaugstināt nodokļus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUValda Dombrovska vadītais Ministru kabinets apņēmies turpmāk galvenos nodokļus vairs nepaaugstināt virs 2011.gadā noteiktā līmeņa, paredz apstiprinātais valdības rīcības plāns.

Dokumentā pausta apņemšanās nodrošināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa, uzņēmumu ienākuma nodokļa, pievienotās vērtības nodokļa pamatlikmju un valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksu likmju nepaaugstināšanu virs 2011.gadā noteiktā līmeņa.

Finanšu ministrijai šāds uzdevums dots līdz 2014.gadam.

Valdība arī apņēmusies pakāpeniski katru gadu paaugstināt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo minimumu, veicot grozījumus attiecīgajā normatīvajā aktā.

Savukārt līdz 1.septembrim plānots valdībā atbalstīt grozījumus nekustamā īpašuma nodoklī, nodrošinot lielāku pašvaldību līdzdalību nodokļa likmju noteikšanā, nodokļa sloga precīzāku atbilstību īpašuma vērtībai un papildus ieņēmumus.

2011. un 2012.gadā sociālās apdrošināšanas iemaksu likmi valsts fondēto pensiju shēmā plānots noteikt 2% apmērā un paredzēt uzdevumu valdībai sešu mēnešu laikā no dienas, kad sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta ieņēmumi pārsniedz izdevumus, izvērtēt un iesniegt Saeimai ziņojumu par sociālās apdrošināšanas iemaksu likmes samazinājuma valsts fondēto pensiju shēmā 2011. un 2012.gadā ietekmi uz valsts fondēto pensiju shēmas dalībnieka vecuma pensijas kapitālu.

Rīcības plāns arī apsola pirmajā un trešajā gadā pēc Saeimas vēlēšanām sagatavot un iesniegt Saeimā ziņojumu par valsts ilgtspējīgu attīstību un Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam īstenošanu attiecīgajā laika posmā, novērtējot valsts finanšu līdzekļu ieguldījumu efektivitāti ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā.

Tāpat pausta apņemšanās īstenot Pasākumu plānu ēnu ekonomikas apkarošanai un godīgas konkurences nodrošināšanai 2010.-2013.gadam.

Līdz šā gada 30.jūnijam valdībā plānots pieņemt tiesību aktu projektus, kas noteiktu apgriezto (reverso) pievienotās vērtības nodokļa piemērošanas kārtību būvniecības pakalpojumiem, bet līdz šā gada beigām sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem vienoties nesākt jaunus privātās un publiskās partnerības (PPP) projektus, kas ietekmētu budžeta deficītu un valsts parādu atbilstoši ESA-95 metodoloģijai, izņemot, ja šo projektu īstenošanas izmaksu ilgtermiņa saistību palielinājums tiek kompensēts ar attiecīgo kārtējo izdevumu samazinājumu.

Bet līdz 2012.gada beigām plānots sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem vienoties par visu PPP veidu īstenošanas iespējamību.

Valdība apņēmusies paaugstināt Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) kapacitāti, izmantojot Tehniskās palīdzības finanšu līdzekļus, tostarp palielinot darbinieku resursus kontroles funkcijas nodrošināšanai, lai nodrošinātu kontroli vismaz pār 5% iepirkumu, kas līdzfinansēti no Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem atbilstoši iepirkuma projektu risku izvērtējumam

Savukārt līdz šā gada 30.aprīlim plānots atbalstīt grozījumus Publisko iepirkumu likumā, kas paredz saīsināt laiku izziņu iegūšanai, tādējādi paātrinot iepirkumu procesu.

Valdība arī apņēmusies izvērtēt iespēju turpmākajos gados finanšu stabilitātes nodevas maksājumus novirzīt speciāli izveidotā stabilitātes fondā.

Līdz 2014.gadam plānots izstrādāt priekšlikumus, lai meža īpašniekiem piemērotu vienu fiksētu maksājumu par pārdoto koksnes apjomu līdzšinējo iedzīvotāju ienākuma nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa vietā.

Tāpat Dombrovska valdības rīcības plāns paredz īstenot Latvijas ekonomikas stabilizācijas programmu, realizējot Latvijas Stratēģiskās attīstības plānu 2010.-2013.gadam, kā arī pieņemt Fiskālās disciplīnas likumprojektu, nodrošinot stingru valsts budžeta disciplīnu, pakāpenisku budžeta deficīta samazināšanu līdz Māstrihtas kritērijos noteiktajiem 3% no IKP 2012.gadā.

Valdība apņemas nodrošināt eiro ieviešanas projekta realizēšanu, lai ar 2014.gada 1.janvāri ieviestu eiro.


Pievienot komentāru

Pagājušajā nedēļā Latvijā un Lietuvā vidējā elektroenerģijas cena kritusies par 9%

Latvijas tirdzniecības apgabala vidējā elektroenerģijas cena bija 46,29 eiro par megavatstundu un Lietuvā – 46,31 eiro par megavatstundu.

Ukraina gatavo 16% kāpumu aizsardzības budžetam

Kijevai gatavojoties sarunām ar Krieviju, Vāciju un Franciju par Donbasa karu, Ukrainas valdība nākusi klajā ar valsts budžeta projektu, kas 2020.gadā paredz aizsardzības tēriņu kāpumu 16% apmērā.

Igaunija: Atlaides Krievijai liecina par Rietumu bezspēcību

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādījis, ka nav pieļaujama atkāpšanos no Eiropas Savienības principiem attiecībā uz Krieviju, jo Rietumu bezspēcība ļautu Maskavai īstenot trešo iejaukšanās avantūru.

Latvijā otrajā ceturksnī vairāk vakanču nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā vakanču līmenis otrajā ceturksnī bija 3,2%. Lielāks nekā mūsu valstī šogad aprīlī–jūnijā vakanču līmenis bijis Čehijā, Beļģijā un Nīderlandē, kā arī Vācijā.

Pirmajā Ierēdnis ēno uzņēmēju iniciatīvā piedalās 99 ierēdņi

Iniciatīvas Ierēdnis ēno uzņēmēju dienā – 16.septembrī – 35 uzņēmumu ikdienas darbu iepazīst 99 ierēdņi no 30 valsts pārvaldes iestādēm.

Par divām nedēļām pagarināta pārbaude par ģenerālprokurora Kalnmeiera darbu

Līdz 1.oktobrim pagarināts termiņš, līdz kuram Augstākās tiesas tiesnesei Marikai Senkānei jābeidz pārbaude par ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darbu, informē AT pārstāve Rasma Zvejniece.

Latvijā brīvo darbvietu skaits pieaudzis par 5,9 tūkstošiem jeb 23,8%

Brīvo darbvietu skaits Latvijā šī gada 2.ceturksnī bijis 30,5 tūkst. un, salīdzinot ar 2018.gada 2.ceturksni, to skaits ir pieaudzis par 5,9 tūkst. jeb 23,8%.

Maxima Tartu cīnās pret jauno konkurentu Lidl

Lietuviešu lielveikalu ķēde Maxima Igaunijas pilsētā Tartu ir neapmierināta ar zonējuma plānu, kas pieļauj pilsētas pirmā Lidl lielveikala atvēršanu blakus Maxima īpašumam.

Pievienojoties Eiropas elektroenerģijas tīklam, būtiski pieaugs enerģijas apmaiņas iespējas

Pēc Baltijas valstu pievienošanās Eiropas elektroenerģijas tīklam, būtiski pieaugs enerģijas apmaiņas un tirdzniecības iespējas, norāda AS Augstsprieguma tīkls valdes priekšsēdētājs Varis Boks.

Transporta piesārņojums: Parīzē plāno 500 eiro dotācijas e-velo iegādei

Francijā ar mērķi samazināt gaisa piesārņojumu tiek apsvērta 500 eiro dotācija miljoniem Parīzes iedzīvotāju, lai tie varētu iegādāties elektrisko divriteni. Līdz 2020.gada februārim Parīzē tiks īstenota arī elektrisko divriteņu īres programma.

Iedzīvotāju sniegtā informācija paplašina Valsts kontroles revīzijas apjomus

Iedzīvotāju iesaiste ir ļoti nozīmīga, jo tā pastarpināti tiek nodrošināta kontrole pār publisko resursu izmantošanu.

Bezdarbnieku pabalstu turpmāk izmaksās astoņus, nevis deviņus mēnešus

Bezdarbnieku pabalsts tiks izmaksāts nevis deviņus, bet gan astoņus mēnešus, samazinot kopējo izmaksājamo summu, tādējādi ietaupot 12 miljonus.

ES noraida Lielbritānijas apgalvojumu par lieliem panākumiem Brexit sarunās

«Milzīgi panākumi» – šādi Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pirms došanās uz Briseli raksturojis saspringto Brexit sarunu gaitu. Eiropas Komisijas vadība norādījusi, ka joprojām gaida priekšlikumus Ziemeļīrijas robežas jautājumam.

Raidījums: Rīgā piesārņotās teritorijas pazūd no reģistriem, nereti atbrīvojot būvniekus no pienākuma attīrīt zemi

Rīgā piesārņotās teritorijas pazūd no piesārņoto teritoriju reģistriem, tādējādi atbrīvojot būvniekus no ierobežojumiem celtniecībai un prasībām attīrīt zemi, ziņo TV3 raidījums Nekā Personīga.

Zarnu infekcijas simptomi fiksēti 19 bērniem un četriem bērnudārzu darbiniekiem

Līdz 15.septembrim zarnu infekcijas simptomi konstatēti 23 cilvēkiem, tostarp 19 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem no Siguldas un tās apkārtnes.

Naftas cenu lēciens pēc uzbrukuma Saūda Arābijas infrastruktūrai

Naftas cenas pasaulē sasniegušas augstāko līmeni pēdējos četros mēnešos pēc tam, kad pret Saūda Arābijas naftas infrastruktūru tikuši vērsti militāri uzbrukumi.

No valsts īpašuma Jūrmalā gadiem ilgi neizdodas izlikt bijušo VID vadītāju Sončiku

Bijušo VID vadītāju Andreju Sončiku jau gadiem neizdodas izlikt no valstij piederošās mājas Jūrmalā, turklāt kādreizējais ierēdnis pat pamanījies ar to piepelnīties, izīrējot īpašumā esošo viesu māju internetā, informē raidījums de facto.

Šogad plāno pabeigt darbu pie jauna valsts pārvaldes atlīdzības regulējuma

Šogad plānots pabeigt jauna valsts pārvaldes atlīdzības regulējuma izstrādi, paredz izskatīšanai Ministru kabinetā iesniegtais Valsts kancelejas informatīvais ziņojums par valsts pārvaldes reformu plāna izpildi.

Šonedēļ jāvelk siltāks apģērbs. Gaidāms auksts un vējains laiks

Pirmdien Latvijā teritorijas lielākajā daļā līs lietus, vairāk nokrišņu būs valsts austrumu daļā, kur arī gaidāmas pērkona lietusgāzes ar krusu.

Nedēļa Lietuvā: Korupcijas lietā atstādina tiesnešus, cilvēktiesību tiesa atzīst partizānu genocīda spriedumu

Lietuvā aizvadītās nedēļas svarīgākie notikumi bijuši divu augsta ranga tiesnešu atstādināšana, Eiropas Cilvēktiesību tiesas piekrišana tam, ka Padomju represijas pret partizāniem vērtējamas kā genocīds, kā arī jaunas frakcijas izveidošanās Seimā.

BNN nedēļas apkopojums: Ārkārtas situācija Rīgā. Amats Dombrovskim. Politiskais krējums būvnieku kartelī

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Ārkārtas situācija, Portfelis, Politikas krējums, Lielos vilcienos, Nauda atrodas, Pensijas kaimiņos, Lēmums, Veselības problēmas un Vasaras beigas.

Latvijā krietni straujāks darbaspēka izmaksu pieaugums nekā ES un eirozonā vidēji

Lielāks darbaspēka izmaksu pieaugums otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo laika periodu reģistrēts Rumānijā, Bulgārijā, Slovākijā, Ungārijā, Igaunijā, Čehijā un Polijā.

Pilsētvides serviss līdzšinējos klientus Rīgā apkalpos Clean R un Eco Baltia vide

Atkritumu apsaimniekotāja Pilsētvides serviss līdz šim apsaimniekotos 4% Rīgas teritorijas turpmāk apkalpos uzņēmumi Clean R un Eco Baltia vide.

Levits: Namībija ir viens no Latvijas tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā

«Namībija ir viens no mūsu tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā, kas sasniegusi iespaidīgus rezultātus gan ekonomiskajā attīstībā, gan biznesa vides uzlabošanā.»

Latvijā janvārī-jūlijā bijis mazākais eksporta kāpums ES

Latvijā šogad janvārī–jūlijā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis mazākais eksporta pieaugums.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->