Valdība apstiprina jaunu valsts budžeta prioritāro pasākumu finansēšanas procesu

Valdība apstiprina jaunu valsts budžeta prioritāro pasākumu finansēšanas procesu, BNN informē Finanšu ministrijā (FM).

Ministru kabineta (MK) sēdē trešdien, 3.maijā, tika izskatīts MK noteikumu projekts, kas paredz jaunu kārtību ministriju prioritāro pasākumu finansēšanas procesā sākot jau ar 2018.gada valsts budžeta likumprojekta sagatavošanu.

FM uzsver, ka noteikumu projekta mērķis ir ieviest jaunu prioritāro pasākumu iesniegšanas un izvērtēšanas procesu, lai tas būtu vienkāršāks, efektīvāks, akcentētu prioritāro pasākumu ietekmi uz ekonomisko izaugsmi un tautsaimniecību, kā arī pēc iespējas nodrošinātu ministriju iekšējo resursu pārorientēšanu valsts attīstībai.

Noteikumu projekta īstenošanas rezultātā tiks veicināta pieeja tam, lai pārskatītu ministriju veicamās aktivitātes un iekšēji rastu līdzfinansējumu jauniem prioritārajiem pasākumiem. «Tāpat visiem prioritārajiem pasākumiem tiks piemērota vienota izskatīšanas procedūra, kā arī samazināsies administratīvais slogs vērtēšanā un tā vietā lielāka uzmanība tiks pievērsta prioritāro pasākumu būtības analīzei,» BNN skaidro ministrijā.

Vienlaikus FM norāda, ka noteikumu projekta īstenošanas rezultātā tiks akcentēta prioritāro pasākumu ietekme uz ekonomisko izaugsmi un tautsaimniecību.

Ref:224.000.103.1086

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas