bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 18.10.2018 | Vārda dienas: Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends
LatviaLatvija

Sieviešu un vīriešu vienlīdzības veicināšanai atvēlēs apmēram 300'000 eiro gadā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ministru kabinets otrdien, 3.jūlijā, apstiprināja Labklājības ministrijas (LM) izstrādāto plānu sieviešu un vīriešu vienlīdzīgu tiesību un iespēju veicināšanai no 2018. līdz 2020.gadam.

Tāpat valdība noteica, ka LM būs par plāna īstenošanu atbildīgā ministrija, kurai līdz 2021.gada 1.jūlijam jāsagatavo un jāiesniedz valdībā plāna ietekmes izvērtējums.

Kā liecina plāna projekts, sieviešu un vīriešu vienlīdzīgu tiesību un iespēju veicināšanai atvēlēs apmēram 300 000 eiro gadā, proti, plāna īstenošanai 2018.gadā paredzēti 326 964 eiro, 2019.gadā – 335 963 eiro, bet 2020.gadā – 318 000 eiro.

Kā norāda ministrija, plāns izstrādāts, lai īstenotu efektīvu un pārdomātu valsts politiku sieviešu un vīriešu vienlīdzīgu tiesību un iespēju veicināšanai. Plānā tiek turpināti iepriekšējos dzimumu līdztiesības politikas dokumentos sāktie politikas rīcības virzieni, īpaši koncentrējoties uz sieviešu un vīriešu līdztiesības nodrošināšanu darba tirgū un izglītībā visas dzīves laikā, kā arī ar dzimumu saistītas vardarbības mazināšanu, speciālistu un sabiedrības izpratnes par dzimumu līdztiesību veicināšanu.

Plāna mērķis ir veicināt integrētu, mērķtiecīgu un efektīvu nozaru politiku īstenošanu, tādējādi sekmējot sieviešu un vīriešu vienlīdzīgu tiesību un iespēju īstenošanu dzīvē.

Mērķa sasniegšanai izvirzīti pieci rīcības virzieni – sieviešu un vīriešu ekonomiskās neatkarības un vienlīdzīgu iespēju darba tirgū veicināšana, zēnu un meiteņu, vīriešu un sieviešu vienlīdzīgu izglītības iespēju veicināšana, ar dzimumu saistītas vardarbības izplatības mazināšana, institūciju kapacitātes stiprināšana dzimumu līdztiesības jautājumos un sabiedrības izglītošana dzimumu līdztiesības jautājumos.

Lai veicinātu sieviešu un vīriešu ekonomiskās neatkarības un vienlīdzīgu iespēju darba tirgū, paredzēti vairāki pasākumi, tostarp tiks veikta padziļināta izpēte par sieviešu un vīriešu darba samaksas atšķirībām, tiks veikts novērtējums ar priekšlikumiem nodarbinātības politikas un pasākumu pilnveidošanai, sabiedrība tiks informēta par dzimumu līdztiesības aktualitātēm nodarbinātības politikā, kā arī plānots veicināt aktīvāku vīriešu iesaisti bērnu aprūpes un ģimenes pienākumu veikšanā un daudzi citi pasākumi.

Zēnu un meiteņu, vīriešu un sieviešu vienlīdzīgu izglītības iespēju veicināšanā tiks nodrošināta vienlīdzīgu tiesību un iespēju principa integrēšana mācību un karjeras atbalsta materiālos, veicināta dzimumu līdztiesības aspekta integrēšana vispārējās un profesionālās izglītības mācību līdzekļu saturā, kā arī veikts dzimumu līdztiesības integrētās pieejas īstenošanas izglītības politikā novērtējums, identificējot būtiskākos problēmjautājumus, kā arī izvirzot konkrētus mērķus un priekšlikumus politikas attīstībai turpmākajos gados.

Vienlaikus, lai mazinātu ar dzimumu saistītas vardarbības izplatību, LM plānā minēti tādi pasākumi kā «nulles tolerances» attiecībā uz vardarbību pret sievietēm veicināšana sabiedrībā, vardarbības izplatības mazināšanā un novēršanā iesaistīto speciālistu profesionālās kapacitātes stiprināšana, kā arī starpinstitūciju sadarbības dzimumu līdztiesības integrētās pieejas nodrošināšanai ar dzimumu saistītas vardarbības izplatības mazināšanā, izveidojot ekspertu darba grupu, un daudzi citi pasākumi.

Institūciju kapacitātes stiprināšanai dzimumu līdztiesības jautājumos iecerēta Latvijas dzimumu līdztiesības institucionālā mehānisma stiprināšana, amatpersonu un valsts pārvaldes darbinieku izglītošana par dzimumu līdztiesības jautājumiem, kā arī sieviešu un vīriešu vienlīdzīgu tiesību un iespēju sekmējošu tiesību aktu un nozaru politiku izstrādes veicināšana.

Savukārt, lai izglītotu sabiedrību dzimumu līdztiesības jautājumos plānots izstrādāt ērti lietojamu informatīvo materiālu par dzimumu līdztiesības mērķiem, dzimumu diskriminācijas pazīmēm un institūcijām, kas sniedz palīdzību dzimumu diskriminācijas gadījumos, dzimumu līdztiesības zinātniskās izpētes veicināšana, kā arī publisku diskusiju par dzimumu līdztiesības jautājumiem veicināšana sabiedrībā.


Pievienot komentāru

Krimā pēc masu slepkavības koledžā meklē līdzzinātāju

Krievijas anektētajā Krimas pussalā tiek meklēts iespējams līdzzinātājs masu slepkavam, kurš trešdien sarīkojis slaktiņu kādā skolā, nogalinot 20 cilvēkus, tā paziņojušas okupācijas varasiestādes.

Pērn ministriju izdevumi atlīdzībai auguši par 6%

Pērn ministriju centrālo aparātu izdevumi atlīdzībai bija 94 miljoni eiro, kas ir par 6% jeb 5,7 miljoniem eiro vairāk nekā 2016.gadā, revīzijā par Latvijas 2017.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem norāda Valsts kontrole.

Saeima otrajā lasījumā atbalsta Čeku loterijas likumprojektu

Saeima ceturtdien, 18.oktobrī, otrajā lasījumā pieņēma likumprojektu, kas paredz rīkot čeku loteriju. Mudinot pircējus par saņemto pakalpojumu vai iegādāto preci pieprasīt kases čeku, kvīti vai biļeti, loteriju iedzīvotājiem plānots piedāvāt kā vienu no pasākumiem ēnu ekonomikas apkarošanai.

Rinkēvičs: Eiropadomes sarunu iznākums Brexit jautājumā nav pārsteigums

Tas, ka sarunās ar Lielbritāniju par tās izstāšanās nosacījumiem Eiropadomē nav panākts pietiekams progress, nav pārsteigums, uzskata ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

VID vēl joprojām kavē pārmaksāto nodokļu atmaksas

Valsts ieņēmumu dienests vēl joprojām kavē pārmaksāto nodokļu atmaksas un nepalielina vai tikai daļēji palielina atmaksājamo summu par nodokļu maksātājam pienākošās nokavējuma naudas apmēru, teikts Valsts kontroles revīzijā par 2017.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem.

ES-Lielbritānijas sarunās strupceļš paliek, apsver diskusiju pagarināšanu

Eiropas Savienība galotņu sanāksmē nolēmusi, ka britu izstāšanās sarunās nav paveikts pietiekami, lai novembrī rīkotu ārkārtas samitu, kur spriest par atbalstu ES un Lielbritānijas vienošanās pamata principiem. Londona tikmēr piedāvājusi apsvērt ideju par garāku izstāšanās pārejas periodu.

KIB: Katru gadu iedzīvotāju saistību apjoms turpina palielināties

Katru gadu iedzīvotāju saistību apjoms turpina palielināties, attiecīgi pieaug arī kavēto maksājumu skaits.

CSP: Jaundzimušo skaits turpina kristies

Reģistrēto jaundzimušo skaits šī gada pirmajos deviņos mēnešos – 14 680 bērni – ir par 1 267 mazuļiem jeb 8% mazāks nekā 2017.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati.  

Konceptuāli lemj Jēkaba laukumu pārdēvēt par Neatkarības laukumu

Saeima ceturtdien, 18.oktobrī, pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstīja jauna likuma projektu, kas paredz Jēkaba laukumu Rīgā pārdēvēt par Neatkarības laukumu, pastāstīja Saeimas Preses  dienestā.

Nav iespējams kvalitatīvi sekot līdzi Simtgades pasākumu finansējuma izlietojumam, tā Valsts kontrole

Saglabājas vairāki trūkumi un riski, kas liedz kvalitatīvi sekot līdzi kopējam finansējuma izlietojumam valsts Simtgades pasākumiem, norādīts Valsts kontroles revīzijā par Latvijas 2017.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem.

NBS piegādāti ASV militārie taktiskie transportlīdzekļi

ASV valdības Ārvalstu militārās pārdošanas programmas ietvaros Nacionālie bruņotie spēki saņēmuši pirmos 18 ASV uzņēmuma Polaris Government & Defense ražotos militāros taktiskos transportlīdzekļus Sportsman Big Boss un MRZR- 2.

Saeima konceptuāli atbalsta nekustamā īpašuma nodošanu Latvijas Mazpulkiem

Saeima ceturtdien, 18.oktobrī, pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru valstij piederošo nekustamo īpašumu Ezermalas ielā 24/26 un Ezermalas ielā 28 plānots bez atlīdzības nodot biedrībai Latvijas Mazpulki.

Paredz, ka Kontroles dienests turpmāk būs Ministru kabineta pārraudzībā

Saeimas deputāti ceturtdien, 18.oktobrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā.

Vēlas, lai OCTA līgums stājas spēkā ne vēlāk kā trīs mēnešu laikā pēc apdrošināšanas līguma noslēgšanas

Saeima ceturtdien, 18.oktobrī, pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā.

Saeima konceptuāli atbalsta jaunu Ieroču aprites likumu

Saeimas deputāti konceptuāli atbalstīja jauna Ieroču aprites likuma projektu. Tas paredz noteikt jaunu ieroču un munīcijas klasifikāciju un nodrošināt Latvijas un Eiropas Savienības tiesību normu savstarpēju saskaņotību ieroču aprites jomā.

Ugunsdzēsēji glābēji aizvada mierīgu diennakti

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestssaņēma 34 izsaukumus, no kuriem 11 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 14 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir vien trīs skolēni

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir tikai trīs skolēni, norāda Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktore Līga Buceniece.

Rosina pilnveidot amatu savienošanas kārtību valsts amatpersonām

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti trešdien, 17.oktobrī, nolēma iesniegt izskatīšanai Saeimā grozījumus likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā, kas paredz pārskatīt atsevišķus likumā patlaban noteiktos valsts amatpersonas amata ierobežojumus.

28.oktobrī pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ

28.oktobrī Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ. Latvijā pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks svētdien, 28.oktobrī, plkst.04.00 , pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ. Pāreja uz vasaras laiku atkal notiks nākamā gada 31.martā.

Neviena partija nav piekritusi JKP piedāvātajam valdības modelim

Neviena no partijām, kas pašlaik ir iesaistīta valdības veidošanas sarunās, nav piekritusi Jaunās konservatīvās partijas piedāvātajam valdības modelim.

Pasaules akciju biržās cenas krīt

Pasaules biržās trešdien, 17.oktobrī, samazinājās cenas, turpinot valdīt bažām par ASV procentlikmju paaugstināšanu un progresa trūkumu sarunās par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

Sprādziens Krimas koledžā; viens no vainīgajiem – skolas audzēknis

Krievijas anektētās Krimas pussalas Kerčas pilsētā politehniskajā koledžā noticis bumbas sprādziens, kurā bojā gājuši astoņpadsmit cilvēku, bet aptuveni 50 ievainoti.

NATO investēs datorsistēmu aizsardzībā, veidojot kiberoperāciju centru

Militārā alianse NATO iecerējusi līdz 2023.gadam izveidot štābu kiberaizsardzībai, lai varētu atvairīt un vajadzības gadījumā arī veikt kiberuzbrukumus.

Brexit efekts: Pieaug eiropiešu, tai skaitā latviešu atbalsts Eiropas Savienībai

Savas valsts dalību Eiropas Savienībā kā «labu lietu» vērtē arvien vairāk ES iedzīvotāju – 62%, kas ir augstākais rādītājs pēdējo 25 gadu laikā. Latvijā tā uzskata 56% iedzīvotāju, liecina jaunākie Eiropas Parlamenta Eirobarometra dati. 

Attīstībai/Par! un Jaunā Vienotība iezīmē «jaunu fāzi» valdības veidošanas sarunās, stāsta partijas

Attīstībai/Par! un Jaunās Vienotības otrā klātienes tikšanās iezīmē «jaunu fāzi» valdības veidošanas sarunās, žurnālistiem paziņoja abu politisko spēku līderi. Abu politisko spēku daudzi ieskicētie darbi ir ļoti līdzīgi, pauda Daniels Pavļuts.