Valdībā apstiprina vidējās algas palielināšanu mediķiem par 20%

Valdība otrdien, 18.decembrī, apstiprināja Ministru kabineta noteikumus, kas paredz, ka no nākošā gada 1.janvāra ārstniecības personu vidējā darba samaksa pieaugs par 20% salīdzinājumā ar 2018.gadu, BNN informē Veselības ministrija.

Valdībai apstiprinot Veselības ministrijas sagatavotos normatīvos aktus nākamajā gadā stacionārajā sektorā ārsti un funkcionālie speciālisti saņems vidēji 1 856 eiro līdzšinējo 1 547 eiro vietā. Ārstniecības un pacientu aprūpes personām atalgojums pieaugs no esošajiem vidēji 928 eiro līdz 1 114 eiro nākošgad, savukārt ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām darba samaksa mainīsies no vidēji 620 eiro līdz 742 eiro.

Ambulatorajā sektorā ārsti un funkcionālie speciālisti nākošgad saņems vidēji 1 350 eiro līdzšinējo 1 125 eiro vietā. Ārstniecības un pacientu aprūpes personām atalgojums pieaugs no esošajiem 675 līdz vidēji 810 eiro, savukārt ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām darba samaksa mainīsies no 450 eiro uz vidēji 540 eiro.

Tāpat atalgojums vidēji par 20% palielināsies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā strādājošām ārstniecības personām un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītājiem, kā arī Ieslodzījumu vietu pārvaldē strādājošajām ārstniecības personām.

Noteikumos mainīta arī ārstniecības personu zemākā mēnešalgas likme par slodzi. Tā palielināta visām mediķu grupām. Piemēram, sertificēta ārsta un zobārsta zemākā mēnešalga pieaugs par 180 eiro no 899 eiro līdz 1079 eiro. Savukārt sertificētas māsas un ārsta palīga zemākā mēnešalga no 595 eiro tiks palielināta līdz 714 eiro, kas ir par 119 eiro vairāk.

Lai nodrošinātu, ka piešķirtais finansējums tiek novirzīts paredzētajam mērķim – zemākās darba samaksas palielināšanai ārstniecības personām, Nacionālais veselības dienests, slēdzot līgumus par valsts apmaksāto pakalpojumu sniegšanu, paredzēs līgumā nosacījumu finansējumu novirzīt darba samaksas palielināšanai, kas nepārsniedz 4 vidējās tautsaimniecībā nodarbināto mēnešalgas.

Arī 2020. un 2021.gadā plānots vidējās darba samaksas 20% pieaugums, ārstu atalgojumam sasniedzot divkāršu tautsaimniecībā nodarbināto vidējo darba samaksu. To paredz jau iepriekš valdības apstiprinātie politikas plānošanas dokumenti. Prognozējams atalgojuma palielinājums turpmākajos gados ir viens no būtiskākajiem soļiem, lai risinātu problēmas ar cilvēkresursu trūkumu nozarē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas