Valdība atbalsta ideju palīdzēt krīzē cietušām pašvaldību kapitālsabiedrībām

Pašvaldības būs tiesīgas saņemt valsts budžeta aizdevumus pašvaldību kapitālsabiedrību pamatkapitāla palielināšanai, ja kapitālsabiedrības apgrozījums COVID-19 krīzes dēļ būs samazinājies par vairāk nekā 50%, paredz ceturtdien, 9.aprīlī, Ministru kabineta ārkārtas sēdēs atbalstītie grozījumi likumā par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar COVID-19 izplatību.

Finanšu ministrijā skaidroja, ka lai pašvaldības kā kapitāldaļu turētājas varētu atbalstīt savas krīzes skartās kapitālsabiedrības, pašvaldībām būs tiesības saņemt valsts budžeta aizdevumus minēto kapitālsabiedrību pamatkapitāla palielināšanai.

Uz atbalstu varēs pretendēt, ja krīzes skartās kapitālsabiedrības apgrozījums būs samazinājies ne mazāk kā par 50% salīdzinājumā ar 2019.gada attiecīgo periodu.

Ar valsts atbalstu pašvaldības kontrolētās kapitālsabiedrības pamatkapitāls būs jāpalielina, lai nodrošinātu resursus krīzes skarto kapitālsabiedrību uzturēšanas izdevumiem – atlīdzības izmaksai un ēku komunālo izdevumu segšanai.

Lasiet arī: Ziemeļu Investīciju banka aizdevusi Latvijai 500 miljonus eiro COVID-19 seku likvidēšanai

Ieguldījums pamatkapitālā tiks aprēķināts, nepārsniedzot periodu, kurā darbojas uz krīzes laiku noteiktie kapitālsabiedrības pamatdarbības ierobežojumi. Paredzams, ka valsts aizdevuma atmaksas termiņš būs līdz 12 mēnešiem.

Par minēto risinājumu gala lēmumu pieņems Saeima.

Jau ziņots, ka COVID-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 12.maijam, otrdien, 7.aprīlī, lēma Ministru kabinets.

Ar mērķi ierobežot COVID-19 izplatību Latvijā valdība iepriekš lēma no 13.marta līdz 14.aprīlim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Lai arī pēdējās dienās tiek saskatīts zināms progress cīņā ar slimību, valdība nolēma ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināt par nepilnu mēnesi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas