Valdība atbalsta Rīgas un Ventspils brīvostas noteikumus

Lai nodrošinātu Ventspils brīvostas un Rīgas brīvostas darbību, neapdraudot drošību ostas akvatorijā, sauszemes teritorijā, kā arī apkārtējā teritorijā ārpus ostas robežām, Ministru kabinets (MK) otrdien, 4.februārī, apstiprinājis abu lielāko Latvijas ostu noteikumus un uzdevis iesaistītajām ministrijām kopā precizēt abu noteikumu gala redakcijas, informē Satiksmes ministrijā (SM).

«Ventspils un Rīga ir lielākās ostas Latvijā ar nozīmīgu ietekmi uz transporta nozari un Latvijas tautsaimniecību kopumā. Nozares rezultāti ir ļoti svarīgi konkurētspējas nodrošināšanā, tāpēc ostu noteikumiem jāatbilst starptautiskajiem standartiem un jābūt skaidri saprotamiem visiem ostas lietotājiem,» uzsver SM.

SM sagatavotajos noteikumos norādītas apstiprinātās ostas zemes un akvatorijas robežas. Tāpat tie konkretizē attiecīgās ostas kapteiņa pienākumus, funkcijas, kompetenci, atbildību un rīcības plānu negadījumu laikā jūrā.

Noteikumi nosaka ostas drošības un aizsardzības pamatprincipus, bīstamo un piesārņojošo kravu kraušanas un uzglabāšanas noteikumus ostā, informāciju par kuģu ceļiem, kā arī virkni citu jautājumu, kas svarīgi ostas darbībai. Attiecībā uz vides aizsardzību noteikumos tiek precizēti nosacījumi par kuģa bunkurēšanas operāciju uzsākšanu, informē ministrijā.

Ostu noteikumos tiek noteikta arī navigācijas tehnisko līdzekļu darbības nodrošināšana, kā arī kuģu satiksme ostas akvatorijā: kārtība, kādā sniedzama informācija par kuģu ienākšanu ostā un iziešanu no ostas, sakaru nodrošināšana ostā, loču un kuģu satiksmes dienesta pakalpojumi, velkoņu pakalpojumi.

Tāpat sagatavotajos noteikumos ietverts regulējums par kuģu stāvēšanu, tauvošanos, piestātņu un būvju ekspluatāciju, vides aizsardzības un ugunsdrošības prasības. Noteikumi paredz arī kārtību, kādā notiek ostas padziļināšanas darbi, robežkontrole, kravu pārbaude un ostas maksas iekasēšana. Ostu maksas ir publiski pieejamas Ventspils brīvostas tīmekļa vietnē, informē SM.

Lasiet arī: Valdība nosaka termiņu Rīgas un Ventspils ostu valžu locekļiem – pieci gadi

Noteikumi izstrādāti, pamatojoties uz Saeimā 2019.gada 12.decembrī pieņemtajiem grozījumiem Likuma par ostām, kas paredz, ka ostas noteikumus Ventspils un Rīgas ostai izdod MK.

Lai sekmētu Rīgas ostā un Ventspils brīvostā caurspīdīgu lēmumu pieņemšanu un informācijas pieejamību atbilstoši OECD principiem, šī gada 28.janvārī valdība atbalstīja arī SM sagatavotos grozījumus abu lielāko Latvijas ostu pārvalžu nolikumos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas