Valdība atbalsta sarunu turpināšanu par AS Conexus Baltic Grid akciju iegādi

Ministru kabinets (MK) otrdien, 11.aprīlī, atbalstīja sarunu turpināšanu ar AS Conexus Baltic Grid akcionāriem par iespējamo gāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora kapitāldaļu iegādes darījumu.

Valsts vērtēs iespējamo iesaistīšanos AS Conexus Baltic Grid ar mērķi nodrošināt enerģētisko drošību un izveidot Baltijas valstu un Somijas reģionālo gāzes tirgu līdz 2020.gadam, BNN ziņo Ekonomikas ministrijā (EM).

Valdības definēto mērķi būs iespējams sasniegt, nodrošinot infrastruktūras attīstību (Igaunijas-Somijas starpsavienojumu Balticconnectorun Lietuvas-Polijas starpsavienojumu GIPL), sasniedzot augstu tirgus efektivitāti un vienlīdzīgu konkurenci, kā arī nodrošinot dabasgāzes cenu izlīdzināšanos ar centrālo Eiropu.

«Valstij ir divas iespējas, kā iegādāties kapitāldaļas. Pirmkārt, valsts var izmantot savas pirmpirkuma tiesības uz AS Conexus Baltic Grid akcijām, atbilstoši Enerģētikas likuma prasībām. Otrkārt, valsts var turpināt sarunas ar uzņēmuma pašreizējiem akcionāriem, kas ļaus pilnvērtīgāk izvērtēt valsts iespējas iesaistīties darījumā,» skaidro EM.

MK pieņems lēmumu par iespējamo darījumu tikai tad, kad tas būs pilnībā izvērtēts un būs panākta vienošanās par abpusēji pieņemamu cenu, kas atbilst tirgus vērtībai. «Valstij ir iespēja iegādāties kapitāldaļas tikai par tirgus vērtību, pretējā gadījumā iespējamais darījums atbilstu valsts atbalsta pazīmēm, līdz ar to būtu saskaņojams ar Eiropas Komisiju,» turpina EM.

Vienlaikus valdība lēma darījuma izvērtēšanai un sagatavošanai piesaistīt profesionālu, starptautisku konsultantu. Konsultanta uzdevums būs veikt uzņēmuma padziļinātu izpēti un novērtēšanu, kā arī EM vadībā veikt sarunas ar akcionāriem.

BNN jau ziņoja, ka līdz ar dabasgāzes tirgus atvēršanu 3.aprīlī spēkā stājās Enerģētikas likuma normas, kas paredz valsts pirmpirkuma tiesības attiecībā uz dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatoru Conexus Baltic Grid.

Attiecīgais uzņēmums tika dibināts pērnā gada nogalē, tam no AS Latvijas gāze nododot uzglabāšanas un pārvades sistēmas aktīvus. Kompānijas pamatkapitāls ir 39 786 089 eiro, kas sastāv no 39 786 089 akcijām viena eiro nominālvērtībā.

Ref:224.000.103.908

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas