Valdība atļauj Latvijas dzelzceļam stiprināt ietekmi meitasuzņēmumos

VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) varēs iegādāties 100% SIA LDZ Cargo Loģistika kapitāla daļu un iegūt netiešu izšķirošu ietekmi SIA Rīgas vagonbūves uzņēmums Baltija (RVU Baltija), to iegādājoties LDz «meitai» SIA LDZ ritošā sastāva serviss.

Tā lēmusi valdība, otrdien, 17.maijā pieņemot rīkojumu «Par atļauju valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš līdzdalības iegūšanai SIA LDZ Cargo Loģistika» un rīkojumu «Par atļauju valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš netiešas izšķirošās ietekmes iegūšanai SIA Rīgas vagonbūves uzņēmumā Baltija». Iecerēts, ka uzņēmumu pārdošanas darījumi tiks īstenoti par tirgus vērtību, informē Satiksmes ministrija.

Pašlaik SIA LDZ Cargo Loģistika pilnībā pieder LDz «meitai» SIA LDZ Cargo, bet 25% RVU Baltija daļu pieder LDZ ritošā sastāva serviss, savukārt 75% īpašnieks ir nerezidents, fiziska persona.

SIA LDZ Cargo Loģistika ir dibināta 2008.gadā. Tās vispārējais stratēģiskais mērķis ir intermodālu loģistikas piedāvājumu mārketings un pārdošana, piesaistot Latvijas tranzīta nozarei jaunus klientus un  tādā veidā sekmējot publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu. Uzņēmuma reģistrētais un apmaksātais pamatkapitāls ir 142 287 EUR, bet kapitāla daļu vērtība, saskaņā ar SIA Ernst&Young Baltic aprēķinu, uz 2015.gada 30.septembri noteikta 638 tūkst. EUR.

Savukārt RVU Baltija, kas dibināta 2011.gadā, veic dzelzceļa ritošā sastāva lokomotīvju un ritošā sastāva ražošanu un metālkonstrukciju izgatavošanu, kā arī attīsta ritošā sastāva NATO militārās tehnikas dzelzceļa pārvadājumu atbalsta nodrošināšanai ražošanu. RVU Baltija reģistrētais un apmaksātais pamatkapitāls ir 998 856 EUR. SIA Ernst&Young aplēsusi, ka uz 2015.gada 30.jūniju uzņēmuma daļu kopējā vērtība ir 356 tūkst. EUR. Privātpersonai piederošo daļu vērtība ir 267 tūkst. EUR, un par šādu cenu arī ir paredzēts darījums.

LDz vispārējais stratēģiskais mērķis ir nodrošināt efektīvu dzelzceļa infrastruktūras pārvaldīšanu un kapitāla daļu pārvaldību stratēģiski svarīgā nozarē Latvijas tautsaimniecības interesēs, kļūstot par Baltijas transporta nozares līderi – modernu, efektīvu un videi draudzīgu infrastruktūras un loģistikas uzņēmumu grupu, norāda ministrijā.

Ref: 102.000.102.12725

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas