Valdība atļauj paplašināt Skrundas militāro poligonu Mežaine

Valdība atļāvusi sākt militārā poligona Mežaine Skrundā paplašināšanu, lai stiprinātu Zemessardzes kaujas spējas, attīstot Kurzemes reģionālo militāro poligonu, ziņo Aizsardzības ministrijā.

Militārā poligona Mežaine pašreizējā teritorija ir 53,83 hektāri, un pēc paplašināšanas tā sasniegs aptuveni 952,5 hektārus.

Poligonu Mežaine paredzēts paplašināt rietumu virzienā, Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likumā noteiktajā kārtībā atsavinot fizisko un juridisko personu nekustamos īpašumus Skrundas novada Raņķu un Rudbāržu pagastos.

Tāpat poligona paplašināšanai Aizsardzības ministrijas valdījumā paredzēts pārņemt Zemkopības ministrijas valsts īpašumā esošos nekustamos īpašumus Skrundas un Kuldīgas novados.

Jau ziņots, ka 2018.gada janvārī Aizsardzības ministrija no Skrundas novada pašvaldības pārņēma poligona Mežaine teritoriju, lai nodrošinātu īpašuma izmantošanu valsts aizsardzības uzdevumu īstenošanai, veidojot reģionālo poligonu.

Kopš teritorijas pārņemšanas Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes pārstāvji ir tikušies ar zemju īpašniekiem un Skrundas novada pašvaldību, lai iepazīstinātu ar poligona attīstības plāniem un paplašināšanas gaitu.

Poligons Mežaine Skrundā ir īpaši piemērots militāriem treniņiem pilsētvides apstākļos, kā arī objekts ir pietuvināts kaujas situācijām un reāliem apstākļiem, tādēļ tajā regulāri tiek rīkotas Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto mācības. Poligonu galvenokārt izmanto Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes un sabiedroto valstu karavīri un zemessargi.

Pašreiz Nacionālie bruņotie spēki galvenokārt strādā pie četru poligonu – Ādažu poligona, poligona Lāčusils Alūksnes novadā, poligona Meža Mackeviči Daugavpils novadā un poligona Mežaine Skrundā – attīstības, lai stiprinātu Zemessardzes kaujas spējas, katrā reģionā izveidojot reģionāla līmeņa poligonu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas