Valdība ieguldīs 49,91 miljonu eiro lidostas Rīga pamatkapitālā

Ministru kabinets ceturtdien, 23.aprīlī, nolēma VAS Starptautiskā lidosta Rīga pamatkapitālu palielināt par 49,91 miljonu eiro.

Tāpat nolemts uzņēmuma rīcībā atstāt 2019.gada dividendes 4,51 miljona eiro apmērā. 

Satiksmes ministrijā skaidro, ka šie soļi palīdzēs nodrošināt lidostas spēju pārvarēt COVID-19 pandēmijas izraisīto krīzi un stabilizēt Baltijas lielākā starptautiskās aviācijas uzņēmuma darbību.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) valdības lēmumu skaidroja ar to, ka lidosta Rīga ir reģiona galvenais satiksmes centrs, kas nodrošina Latvijas starptautisko sasniedzamību, norādot, ka lidosta Rīga pārvalda valsts drošībai stratēģiski svarīgu infrastruktūru.

«Esmu pārliecināts, ka pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas ērti savienojumi Baltijas reģionā un Eiropā būs nepieciešami gan mūsu uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem. Pašlaik ir svarīgi nodrošināt lidostas darbību samazināta pieprasījuma apstākļos, saglabājot aviācijas profesionāļu kodolu, kas lidostā strādā mūsu visu labā,» uzsvēra ministrs.

Ministrijā arī norādīja, ka pērn lidosta Rīga uzrādīja vēsturiski labākos finanšu rādītājus, tās apkalpoto pasažieru skaitam sasniedzot 7,8 miljonus. 

Lasiet arī: Lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja amatā ieceļ Lailu Odiņu

Valdības lēmums uz laiku pārtraukt starptautiskos pasažieru pārvadājumus tieši ietekmējis lidostas darbību, gandrīz pilnībā apturot tās saimniecisko darbību. Salīdzinot ar 2019.gada attiecīgo periodu, aprīļa pirmajā pusē lidostā apkalpoto pasažieru skaits samazinājies par 99,9%.

Pēc ministrijā minētā, ņemot vērā, ka COVID-19 radītās krīzes ietekmes apmēri joprojām nav zināmi, lidostas valde ir modelējusi dažādus saimnieciskās darbības atjaunošanās scenārijus un izstrādājusi rīcības programmu izmaksu samazināšanai, kas iekļauj gan kopējās saimnieciskās darbības izmaksas, tostarp personāla izmaksas, gan infrastruktūras attīstības projektus.

Ministrijā skaidroja, ka pamatkapitāla palielināšana ļaus efektīvi nodrošināt lidostas operatīvo darbību ārkārtējās situācijas laikā un turpināt svarīgākos investīciju projektus.

Šobrīd lidostas Rīga pamatkapitāls ir 28,61 miljons eiro, tādējādi uzņēmuma pamatkapitāls tiks palielināts līdz 78,52 miljoniem eiro.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas