Latvijas Pasts izlietos iepriekšējo gadu peļņu, lai segtu zaudējumus 2018.gadā

Latvijas Ministru kabinets (MK) lēmis novirzīt VAS Latvijas Pasts 2017.gada peļņu zaudējumu kompensēšanai, kas uzņēmumam radušies 2018.gadā, sniedzot abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus, informē VAS Latvijas Pasts kapitāla daļu turētāja Satiksmes ministrija (SM).

VAS Latvijas Pasts 2017.pārskata gada peļņa bija 1 694 493 eiro, un peļņas daļa 80% apmērā veido 1 355 594 eiro, kas attiecīgi tiks novirzīti kompensācijai par abonēto preses izdevumu piegādi abonentiem visā Latvijā, atzīmē ministrijā.

Ministrijā skaidro, ka saskaņā ar Pasta likuma pārejas noteikumu 12.punktu, no valsts budžeta jākompensē zaudējumi, kas VAS Latvijas Pasts radušies, sniedzot abonēto preses piegādes pakalpojumu.

Lai to veiktu, SM kā VAS Latvijas Pasts kapitāla daļu turētājai ir jānodrošina, ka daļa uzņēmuma peļņas tiek novirzīta zaudējumu kompensēšanai, kas radušies, sniedzot abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus.

SM atzīmē, ka valstij līdz 2020.gadam jāturpina kompensēt VAS Latvijas Pasts abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojuma radītie zaudējumi.

Pēc VAS Latvijas Pasta sniegtās informācijas, preses izdevēju maksājumi šobrīd nepārsniedz 40% no faktiskajām izmaksām, kuras rodas uzņēmumam, piegādājot abonētos preses izdevumus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas