Valdība pārņem Nacionālās operas ēku

Valdība lēma Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) ēku bez atlīdzības pārņemt valsts īpašumā un nodot Kultūras ministrijas (KM) valdījumā, informē ministrijas pārstāve Lita Kokale. 

Operas nama Aspazijas bulvārī 3 turpmākā uzturēšana tiks nodrošināta no KM dotācijas VSIA Latvijas Nacionālā opera un balets un tās pašu finanšu līdzekļiem. Ņemot vērā, ka iepriekš Rīgas pilsētas pašvaldībai tika maksāta nomas maksa par nekustamo īpašumu, turpmāk attiecīgie finanšu līdzekļi tiks novirzīti LNOB ēkas uzturēšanai, informē ministrijā.

  Operas teritorija  sastāv no vēsturiskās ēkas, piebūves, pacēlāja nojumes un vienstāva ēkas – kases, kā arī ar attiecīgajām būvēm saistīto zemesgabalu 12 095 kvadrātmetru platībā.

LNOB valdes loceklis Sandis Voldiņš norādījis, ka šī gada LNOB budžeta ietvaros paredzēts veikt neatliekamos darbus, kas saistīti ar ugunsdrošības sistēmas sakārtošanas uzsākšanu. Darbiem jau izstrādāti un apstiprināti projekti, tiek precizētas tehniskās prasības. 

«Ievērojot to, ka Operas ēka ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, norit konsultācijas par iespējami saudzīgāko darbu veikšanas metodi. Atsevišķu darbu veikšana sadalīta kārtās, lai nodrošinātu nepārtrauktu operas un baleta darbu. Attiecībā uz turpmāk veicamajiem darbiem ēkā, veicam ilgtermiņa investīciju plāna izstrādi, meklējot finansējuma avotu katrai konkrētajai vajadzībai,» akcentē Voldiņš.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas