Valdība samazina administratīvo slogu meliorācijā

Ilustratīvs foto

Valdība ir atbalstījusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka hidrotehnisko un meliorācijas būvju būvnoteikumus, kā arī meliorācijas kadastra noteikumus. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai samazinātu administratīvo slogu meliorācijā, vēsta ZM.

Lai vienkāršotu sistēmu un samazinātu administratīvo slogu, izdarīti grozījumi Meliorācijas likumā un attiecīgajos Ministru kabineta (MK) noteikumos, kas paredz atteikties no papīra dokumenta – zemes īpašuma meliorācijas pases.

Turpmāk meliorācijas pases vietā valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi (ZMNĪ) pēc zemes vienības īpašnieka, tiesiskā valdītāja vai pašvaldības pieprasījuma izsniegs pieprasītājam meliorācijas kadastra izziņu no digitāla meliorācijas kadastra par zemes vienības meliorācijas sistēmu, meliorācijas sistēmas daļu vai meliorācijas būvi.

Zemes īpašniekiem nebūs pienākuma obligāti saņemt valsts institūcijas zemes īpašuma meliorācijas pasi papīra formā, bet viņi varēs nepieciešamības gadījumā no ZMNĪ saņemt izziņu par zemes vienībā esošu meliorācijas sistēmu vai digitāli iepazīties ar savas zemes īpašuma meliorācijas sistēmu izvietojumu tīmekļa vietnē, kas apskatāma šeit.

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma Latvijas Vēstnesis tīmekļvietnē.

Plašāka informācija par grozījumiem MK 2014.gada 16.septembra noteikumos Nr. 550 Hidrotehnisko un meliorācijas būvju būvnoteikumi un 2010.gada 13.jūlija noteikumos Nr. 623 Meliorācijas kadastra noteikumi pieejama MK tīmekļvietnē.

Ref: 225.000.103.976

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas