Valdība vēl apspriedīs stingrākus ierobežojumus

Valdība stingrākus Covid-19 ierobežojumus apspriedīs ar sociālajiem partneriem, otrdien, 31.augustā, valdības sēdē pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Saslimstības ar Covid-19 divu nedēļu kumulatīvais rādītājs diennakts laikā ir audzis no 117,7 līdz 122,1 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, 14 dienu kumulatīvajam Covid-19 gadījumu skaitam uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzot 100 un sasniedzot 120, tiks ieviestas jaunas epidemioloģiskās drošības prasības.

Lasiet arī: Imunizācijas padome: Trešo poti vajag tikai dažiem, un jāpaplašina cilvēku loks, kuri var saņemt tikai vienu devu

Tajā pašā laikā Ministru kabinets otrdien, 31.augustā, atbalstīja grozījumus minētajos noteikumos, paredzot saglabāt epidemioloģiskās drošības pasākumus esošajā līmenī līdz turpmākajam Ministru kabineta lēmumam.

Valdības sēdes laikā Kariņš norādīja, ka viņš šo ceturtdien, 2.septembrī, ir sasaucis Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sēdi,

kurā tiks uzklausīti valdības sociālie un sadarbības partneri, kā arī pilsoniskās sabiedrības pārstāvji.

Paredzams, ka valdības sadarbības partneri sniegs priekšlikumus, kā kopīgiem spēkiem nodrošināt atvērtu tautsaimniecību un klātienes mācības skolās šajā rudens un ziemas periodā.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) aicināja valdību uzdot Operatīvās vadības grupai un ekspertiem piedāvāt redzējumu par drošības pasākumu politiku rudenī. Ministrs rosināja turpmāk kā vadošo rādītāju Covid-19 ierobežojumu noteikšanā paredzēt inficēto hospitalizāciju, nevis tikai kopējo inficēto skaitu.

Arī satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) atbalstīja Pavļuta priekšlikumu, vienlaikus aicinot rīkot plašāku ekspertu diskusiju par epidemioloģisko situāciju un kā turpmāk rīkoties ar drošības pasākumu ieviešanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas