Valdības veidošanā iesaistītās partijas gaida KPV LV lēmumu

Līdz partijas KPV LV lēmumam politiķi atturīgi komentē galīgo valdības sastāvu, bet neoficiālās sarunās tiek pieļauts, ka četrām tā dēvētā valdības kodola partijām koalīcijā varētu pievienoties atsevišķi KPV LV deputāti.

Lielāka skaidrība par valdības sastāvu varētu būt ceturtdien, 3.janvārī, kad KPV LV frakcijas sēdē plkst.11 apspriedīs valdības veidošanu, kā arī lems, vai iesaistīties valdībā un nomainīt savu iekšlietu ministra amata kandidātu.

Politiķis Aldis Gobzems (KPV LV), pret kuru izteikti iebildumi kā KPV LV virzītu iekšlietu ministra amata kandidātu, izlēmis balsot pret Jaunās Vienotības (JV) vadītu valdību un partijas Saeimas frakcijas sēdē to aicinās darīt arī pārējos frakcijas deputātus, liecina politiķa iepriekš publicētais paziņojums sociālajā tīklā Facebook.

Līdz ar to politiķi pieļauj, ka KPV LV nostāja varētu nebūt vienota, un kāda daļa frakcijas varētu iesaistīties valdībā, bet daļa – nē. Oficiālos komentāros gan parlamentārieši mudina sagaidīt KPV LV lēmumu un partiju sarunu rezultātus.

Vaicāta par politiskā spēka vienotību šajā jautājumā KPV LV līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa norādīja, ka tas ir jautājums par frakcijas disciplīnas ievērošanu. Viņa atturējās komentēt, kāds būs partijas deputātu lēmums.

JV politiķis Arvils Ašeradens  sacīja, ka pašlaik nekādu jaunu būtisku ziņu par valdības veidošanu nav, jo tiek gaidīts KPV LV lēmums. Ašeradens norādīja, ka ceturtdien, 3.janvārī,  plkst.14 plānota četru partiju sanāksme, bet plkst.16 notiks JV valdes sēde.

Attīstībai/Par! (AP) līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce norādīja, ka AP ir paudusi atbalstu pašreizējam JV Ministru prezidenta amata kandidātam Krišjānim Kariņam, tāpēc, ja no JV puses mainītos premjera amata pretendents, tad par atbalstu citam kandidātam AP būtu jāpieņem atsevišķs lēmums. Iepriekš JV pārstāvji norādīja, ka Kariņš paudis gatavību vadīt piecu partiju koalīciju, savukārt četru partiju koalīcija būtu jauna situācija, kurā būtu atkārtoti jāprasa kandidāta viedoklis par gatavību vadīt Ministru kabinetu ar mazāku atbalstu Saeimā.

Pūce arī sacīja, ka valdības veidošanā iesaistīto partiju sanāksme gaidāma 3.janvārī pēc partijas KPV LV frakcijas sēdes, kur minētā partija varētu lemt par to, vai pievienoties topošajai valdībai. Attiecībā uz valdības darāmajiem darbiem lielākā daļa jau ir apspriesta iepriekšējās valdības veidošanas sarunās un nākamais solis lielākoties ir šo ideju apkopošana, norādīja politiķis.

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) priekšsēdētājs Jānis Bordāns arī uzskata, ka pašlaik primāri risināms ir jautājums par valdības galīgo sastāvu, bet pēc tam jāstrādā pie valdības rīcības plāna. Bordāns norādīja, ka KPV LV dalība koalīcijā vai nestrādāšanā valdībā ietekmētu arī atbildības jomu sadalījumu. Pēc tam, kad būs skaidrs valdības sastāvs, politiķiem jāstrādā pie valdības deklarācijas izveides, viņš uzsvēra.

Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) valdes loceklis Gaidis Bērziņš atgādināja, ka pašlaik politiķi ir vienojušies par četru partiju kodolu, tomēr joprojām cer, ka būs iespējama piecu partiju koalīciju. Tuvākajā laikā ir jānonāk līdz rīcībspējīgas valdības apstiprināšanai, uzsvēra politiķis. Arī VL-TB/LNNK ceturtdien, 3.janvārī, iecerēta valdes sēde, norādīja Bērziņš.

Kā ziņots, AP, JV, JKP un VL-TB/LNNK vienojušās 4.janvārī Vējonim piedāvāt kopīgi atbalstītu premjera kandidātu. Reizē politiskie spēki ir atvērti tam, ka koalīcijā piedalītos arī partija KPV LV.

Partijas atbildi no KPV LV gaidīs līdz 3.janvārim.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas