Valstīm jāgatavojas koronavīrusa pandēmijai, uzskata Pasaules Veselības organizācija

Milāna, Itālija

Koronavīrusa izplatība pasaulē nav šobrīd nav pandēmija, tomēr pasaules valstu valdībām ir jāgatavojas šādam iespējamam izplatības pavērsienam, paziņojusi Pasaules Veselības organizācija (PVO), vēsta BBC.

Pandēmija ir slimības epidēmija ļoti plašā teritorijā, piemēram, vairākās valstīs vai kontinentos. Uz gatavību jaunā koronavīrusa izplatībai šādā apmērā PVO aicinājusi pēc tam, kad straujš infekcijas uzliesmojums februāra otrajā pusē konstatēts Itālijā, Dienvidkorejā un Irānā.

Vissmagākā situācija joprojām ir vīrusa izcelsmes valstī Ķīnā, kur saskaņā ar pirmdienas, 24.februāra, datiem ar jauno koronavīrusu inficējušies vairāk nekā 77 000 cilvēki, bet miruši 2 595 cilvēki.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem Eiropā koronavīrusa infekcijas gadījumi ir konstatēti Vācijā, Francijā, Lielbritānijā, Krievijā, Spānijā, Beļģijā, Somijā, Zviedrijā un Itālijā, kur konstatēts visvairāk saslimšanas gadījumu. Nāves gadījumi ir konstatēti Itālijā un Francijā un kopumā to skaits nesasniedz 10.

Lasiet arī: Pētījums: Mirstība no koronavīrusa Ķīnā ir 2,3%; visvairāk upuru senioru vidū

Latvijā infekcijas gadījumi nav konstatēti

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs tā tīmekļa vietnē pirmdien rakstīja, ka Valsts operatīvā medicīniskā komisija lēma paplašināt koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 ierobežojošos pasākumus, nosakot papildu valstis un teritorijas, no kurām atgriežoties, ir jāveic īpaši piesardzības pasākumi. Par koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši pasākumi tiek noteiktas Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Itālijas Lombardijas un Veneto apgabali.

Slimību profilakses un kontroles centrs turpina sekot epidemioloģiskās situācijas attīstībai un veiktajiem pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa (COVID-19) izraisīto uzliesmojumu. Šobrīd Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu.

Ieteikumi ceļotājiem

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs stingri aicina, braucot uz COVID-19 skartajām teritorijām, stingri ievērot šādus piesardzības pasākumus:

– bieži mazgājiet rokas, īpaši pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi;

– ievērojiet distanci vismaz 2 metri no cilvēkiem ar akūtas elpceļu infekcijas simptomiem;

– klepojot un šķaudot, izmantojiet vienreiz lietojamās salvetes un pēc tam nomazgājiet rokas;

sekojiet vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Viens no galvenajiem ieteikumiem – ja cilvēks ir bijis Ķīnā, Dienvidkorejā, Itālijas Lombardijas un Veneto reģionos, Irānā kopš atgriešanās turpmākās 14 dienas ir ieteicams palikt mājās un novērot savu veselības stāvokli. Tāpat ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai konsultētos par turpmāko rīcību savukārt, ja parādās saslimšanas simptomi, nepieciešams zvanīt 113, aicina Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas