Valstis un uzņēmumi steidz izgatavot mākslīgās elpināšanas iekārtas

Valstu valdības un medicīnas iestādes pasaulē vēlas iegūt daudz mākslīgās elpināšanas iekārtu, ar kurām var glābt dzīvību smagos saslimšanas gadījumos ar COVID-19. Izraēlā šim nolūkam pat pielāgots raķešu ražošanas konveijers, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Smagos COVID-19 saslimšanas gadījumos cilvēkiem ir grūtības elpot, mākslīgās elpināšanas iekārtu lieto, lai palīdzētu pacientam ievadīt gaisu plaušās un izvadīt no tām, ja trūkst elpas vai nevar paelpot.

Izraēla, kur bīstamā vīrusa infekcija ir apstiprināta 4 473 cilvēkiem un 17 ir miruši no tās komplikācijām, otrdien, 31.martā, paziņoja, ka aizsardzības resors mainījis pielietojumu kādas rūpnīcas ceham, kur parasti ražo raķetes. Izraēlas Aizsardzības ministrs uzsvēris, ka valstī ir tikai 2 000 mākslīgās elpināšanas iekārtu un ir akūti nepieciešams tās iepirkt vēl, tādēļ raķešu vietā konveijera līnijā nu ražos šīs iekārtas.

Francijas valdība ir pavēstījusi, ka palielinās medicīnas aprīkojuma un aparatūras ražošanu valsts iekšienē, jo paļauties uz iepirkumiem no ārzemēm neesot ilgtspējīgi, ziņo DW.

«Šobrīd prioritāte ir ražot vairāk Eiropā un Francijā. Vēlos, lai līdz gada beigām mēs būtu pilnīgi un absolūti neatkarīgi [ražošanā],» otrdien sacījis Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron). Francijas valdība ir paredzējusi elpceļu masku un mākslīgās elpināšanas iekārtu ražošanai piešķirt papildu četrus miljardus eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas