bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 16.06.2019 | Vārda dienas: Justīne, Juta
LatviaLatvija

Ventspils sporta būvju tēriņi – finansējumu paņem ar nosacījumiem, bet tērē, kā grib

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(-1 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šopavasar Ventspils pilsētas domes vadība izplatīja maldinošu ziņu, ka finansējums jaunā baseina būvniecībai pusotra miljona eiro apmērā netika atbalstīts opozīcijas deputātu vēstules Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājam dēļ, kurā apšaubīta arī sportam atvēlēto līdzekļu lietderīga izmantošana. Tagad atklājies, ka daļa līdzekļu tiešām tērēti neatbilstoši ar Izglītības un zinātnes ministriju noslēgtajiem līgumiem, un, iespējams, tas bijis viens no iemesliem finansējuma apturēšanai, raksta portāls ventspilnieks.lv.

Jāatgādina, ka minētie 1,5 miljoni bija paredzēti nevis peldbaseina būvniecībai, bet tikai tā tehniskā projekta izstrādei, bet pats projekts nemaz vēl nebija uzsākts. Izvērtējot dramatisko situāciju ar pedagogu algām, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) toreiz norādīja, ka «brīdī, kad pietrūkst iespēju atbalstīt cilvēkkapitālu, mēs atkal liekam naudu būvēs, betonā». Ministres skaidrotais, ka sporta būves iesaldētas līdz brīdim, kad sakārtosies budžeta lietas, jo «nenotiek taču tā, ka dzīvi skolotāji var visu laiku ievilkt savus vēderus un pagaidīt, bet būve nevar pagaidīt» Ventspilī sadzirdēts netika. Turklāt to sporta objektu būvniecību, kas bija iesākta un tuvojās noslēguma fāzei, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) neapturēja.

Neatbilstoši iztērēts vairāk nekā pusmiljons

Medijs atzīmē, ka, neraugoties uz to, ka opozīcijas deputātu vēstulē nekur nebija minēts, ka viņi būtu pret peldbaseina un rehabilitācijas centra celšanu, Ventspils domē valdošais vairākums to nekavējoties izmantoja ventspilniekus maldinošas kampaņas uzsākšanai. Ventspilnieks.lv uzsver:

«Toties atbildi uz to, kā Ventspilī izmanto konkrētiem mērķiem sportam piešķirto valsts finansējumu, neviens nesniedza.»

Taču Valsts kontroles (VK) revīzijas ziņojums par IZM gada pārskatu izgaismo pavisam citu ainu. Tajā atzīts, ka 2018.gadā būtiska daļa no OC Ventspils attīstības projektu īstenošanai piešķirtā finansējuma nav izlietota atbilstoši sākotnējam piešķiršanas mērķim, bet IZM no piešķirtā 2 350 000 eiro lielā finansējuma vairāk nekā pusmiljons eiro nav izlietots atbilstoši piešķiršanas mērķim. 2018.gadā IZM un Ventspils pilsētas dome noslēdza divus sadarbības līgumus, un ievērojama līdzekļu izlietojuma neatbilstība līguma noteikumiem ir fiksēta abos gadījumos.

Nauda tērēta nevis BMX ziemas sporta bāzes būvniecībai, bet trases uzturēšanai ar kapļiem un lāpstām

Pamatojoties uz VK revīzijas ziņojumu, ventspilnieks.lv sniedz detalizētu pārskatu, kam nauda bija domāta, un kādiem mērķiem daļa no tās tika izlietota. Kā raksta portāls, šis revīzijas ziņojums vieš skaidrību, kādēļ IZM nākotnē uz Ventspils pašvaldības prasībām pēc kārtējām finanšu investīcijām Ventspils sporta dzīves objektos var raudzīties samērā rezervēti.

Pirmais līgums paredzēja par 824 968 eiro ierīkot BMX ziemas sporta bāzi; par 194 686 eiro uzbūvēt BMX vasaras sporta bāzes servisa ēku; par 46 545 eiro pārbūvēt OC Ventspils sporta nama Centrs grīdu un paplašināt svarcelšanas zāli; 161 057 eiro bija paredzēti jaunas infrastruktūras izveidošanai un aprīkojuma iegādei vieglatlētikas un futbola stadionā; peldbaseina infrastruktūras atjaunošanai bija paredzēti 90 255 eiro.

Savukārt jaunā 50m peldbaseina ar rehabilitācijas centru būvniecībai bija atvēlēti 232 489 eiro (no šīs naudas 122 585 eiro IZM atgriezusi valsts budžetā kā slēgto budžeta asignējumu).

Saskaņā ar otra līguma noteikumiem 367 499 bija paredzēti basketbola halles atlētikas zāles modernizācijai, aprīkojuma iegādei un jaunas infrastruktūras izveidei; ledus halles modernizējošā aprīkojuma iegādei un jaunas infrastruktūras izveidei piešķīra 131 851 eiro, bet vieglatlētikas un futbola stadiona tenisa kortu modernizācijai – 300 650 eiro. Kā redzams, minēti konkrēti objekti, konkrēti darbi un konkrēti no valsts – tātad no nodokļu maksātāju maciņiem – tam piešķirtie līdzekļi, secina ventspilnieks.lv.

Medijs turpina: «Taču, kā izriet no VK atzinuma, Ventspils sporta dzīves funkcionāri nemaz tā īsti nav pūlējušies sekot līgumu nosacījumiem. Pirmā līguma izpildē vismaz 139 055 eiro izlietoti nevis paredzēto projektu īstenošanai, bet VeOC uzturēšanai, līgumā neparedzētu projektu īstenošanai un ar VeOC nesaistītu pakalpojumu apmaksai. Piemēram, uz BMX ziemas sporta bāzes ierīkošanu attiecinātie izdevumi 33 939 eiro apmērā, samaksāti SIA Ventspils nekustamie īpašumi, jo uzņēmums pārstāvēja Izglītības pārvaldi būvniecības projektu īstenošanas laikā.»

Vismaz 8 794 eiro izlietoti nevis BMX vasaras sporta bāzes servisa ēkas izbūvei, bet BMX trases uzturēšanai, apmaksājot arī tāda inventāra kā lāpsta, kaplis, ielas birste, koka kāti u.c. iegādi.

Vismaz 22 704 eiro izlietoti nevis vieglatlētikas un futbola stadionu jaunās infrastruktūras izveidei un aprīkojuma iegādei, bet vieglatlētikas un futbola stadionu uzturēšanai, apmaksājot tribīņu atjaunošanu, aizsargžoga remontu, vieglatlētikas sporta inventāra noliktavas jumta remontu utml. Vēl vismaz 33 334 eiro izlietoti Pārventas sporta kompleksa uzturēšanai, bet 40 284 eiro – ūdens piedzīvojumu parka atlētikas zāles atjaunošanai. Neviens no šiem pasākumiem līgumā ar IZM nebija paredzēts, un būtībā ministrijai ir tiesības prasīt neatbilstoši iztērētās naudas atmaksu valsts budžetā, pauž medijs, atzīmējot, ka ar otro līgumu bijis līdzīgi.

Valsts kontrole norāda, ka vismaz 38 236 eiro izlietoti nevis basketbola halles atlētikas zāles modernizācijai, aprīkojuma iegādei un jaunas infrastruktūras izveidei, bet basketbola halles uzturēšanai un tās kārtējiem remontiem; vismaz 58 644 eiro tērēti ledus halles uzturēšanai un tās kārtējiem remontiem, bet 900 eiro izlietoti vieglatlētikas manēžas skrejceļu sintētiskā seguma remonta darbiem. Vēl revīzijā konstatēts, ka projekts Vieglatlētikas un futbola stadiona tenisa kortu modernizācija, kura īstenošanai bija paredzēti 300 650 eiro, ir pretrunīgs un neskaidrs, un nav skaidrības, konkrēti kādam mērķim finansējums paredzēts, jo vieglatlētikas un futbola stadions ir viens sporta infrastruktūras objekts, bet tenisa korti – cits.

Nākamos miljonus prasīt būs problemātiski

Ventspilnieks.lv pauž: «Kā redzams, krietna daļa no valsts piešķirtās naudas cītīgi tērēta saimnieciskiem izdevumiem (pat šļūteņu iegādei), tekošajiem remontiem u.tml. Tādēļ ir grūti piekrist OC Ventspils paustajam, ka «Ventspils pašvaldība vienmēr ir godprātīgi izturējusies pret saviem solījumiem un saistībām».»

Šajā VK revīzijas atzinumā minēti pietiekami daudz pārkāpumu, kuru dēļ Ventspilij atkal pretendēt uz miljonos mērāmu IZM finansējumu varētu būt problemātiski. Vēl VK revīzijas atzinums uzskatāmi pierāda, ka opozīcijas deputātiem, prasot visu Ventspils sporta būvju visaptverošu auditu, kurā cita starpā tiktu arī vērtēts, cik pamatoti un racionāli tiek tērēta to uzturēšanai paredzētā nauda, ir pilnīgi pamatots, atzīmē ventspilnieks.lv.


Pievienot komentāru

 1. Olimpiskais centrs "Ventspils" teica:

  Visas izmaiņas līgumos par sporta projektu īstenošanu saskaņotas Izglītības un Zinātnes ministrijā

  Jau līdz šim ventspilnieks.lv gan drukātajā, gan elektroniskajā versijā publicēta faktoloģiski neprecīza, pat melīga informācija par Ventspils sporta objektiem un to finansēšanu, tādēļ nepārsteidz, ka arī šoreiz faktu pārbaude acīmredzami bijusi otršķirīga.

  Ventspils pašvaldības iesniegtās finanšu izlietojuma atskaites par sporta attīstības projektiem, ko īstenojis Olimpiskais centrs “Ventspils” un Izglītības pārvalde, vērtējamas kā atbilstošas noslēgtajiem sadarbības līgumiem starp IZM un Ventspils pilsētas pašvaldību. Visas sadarbības līguma izmaiņas ir saskaņotas ar IZM, Visi grozījumi veikti atbilstoši sadarbības līgumā noteiktajai kārtībai. Katrs finansējuma pieprasījums tika izvērtēts IZM, un tikai pēc IZM akcepta rēķinu apmaksai tika saņemts finansējums.

  Lai viestu skaidrību, jānorāda, ka Valsts kontroles atzinumā ir konstatētas nepilnības Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta mērķiem, nevis ar Ventspils pašvaldību noslēgtajiem līgumiem vai to grozījumiem.

  Ventspils sportisti un Olimpiskā centra “Ventspils” pārstāvji jau iepriekš pauduši neizpratni par Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputātu iesniegumu, kā rezultātā tika zaudēts finansējums Ventspils sporta attīstības programmai. Tagad, paužot sašutumu par tik nekorektu apgalvojumu izplatīšanu plašsaziņas līdzekļos, Olimpiskais centrs “Ventspils” aicina mazākuma deputātus vai jebkuru citu informācijas gatavotāju un izplatītāju, kurš vēlas atsaukties uz rakstos minētajiem faktiem, pārliecināties par to atbilstību patiesībai.

  Atgādinām, ka jau š.g. sākumā Ventspils pilsētas domes mazākuma deputāti Ģirts Valdis Kristovskis, Aivis Landmanis, Dace Korna un Ivars Landmanis vērsās ar iesniegumu pie Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas, Sporta apakškomisijas priekšsēdētāja Sanda Riekstiņa, kurā izteica šaubas par 2019.gada 29.janvārī noslēgto līgumu starp Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju un Ventspils pilsētas domi par valsts finansējuma 1,55 milj. EUR piešķiršanu Olimpiskā centra “Ventspils” sporta infrastruktūras attīstības programmas īstenošanai. Rezultātā š.g. 27.martā Saeimas budžeta komisijā netika atbalstīts finansējums EUR 1,55milj. Olimpiskā centra “Ventspils” sporta infrastruktūras attīstības programmas īstenošanai, bet tika atbalstīts priekšlikums par 213 tūkstošu eiro novirzīšanu paralimpiskā sporta centra izveidei Rīgā un par 1,3 miljonu eiro piešķiršanu olimpiskā centra būvniecībai Rēzeknē.

Nedēļa Lietuvā: Deputāta Gražuļa «solis» līdz izdošanai. Lietuvā pārspēti karstuma rekordi

Aizvadītajā nedēļā Lietuva atzīmēja Sēru un cerību dienu. Nopietnās apsūdzībās iesaistīts Seima deputāts, bet kāds bijušais deputāts ar 1 500 eiro sodīts par seksuālu uzmākšanos savai asistentei.

BNN nedēļas apkopojums: Jauna kultūras ministra gaidās. Bičkoviča maldināšana. Lielās pārmaiņas FKTK

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas, Plāns, Cenu cīņas, Tiesības, Amats, Izaugsme, Argumenti, Atbalsts.

Sāremā pašvaldība rīkos konkursu par prāmju satiksmi maršrutā Mentu-Ventspils

Igaunijas Sāremā pašvaldība nolēmusi rīkot konkursu, lai izraudzītos prāmju satiksmes operatoru maršrutam starp Mentu ostu Sāmsalā un Ventspili, vēsta reģionālais laikraksts Saarte Haal.

Polijā saistībā ar Smoļenskas aviokatastrofu par nolaidību bijušajam Tuska kancelejas vadītājam piespriež 10 mēnešus cietumā

Bijušajam Polijas premjerministra kancelejas vadītājam piespriests desmit mēnešu ilgs nosacīts cietumsods par nolaidību, gatavojot 2010.gadā augstāko amatpersonu lidojumu, kurā gāja bojā toreizējais prezidents Lehs Kačiņskis.

Deputātu iesniegums par Kalnmeiera atbilstības amatam vērtēšanu nosūtīts AT

Deputātu iesniegums saistībā ar Jaunās konservatīvās partijas politiķu rosināto pārbaudi ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbilstības amatam izvērtēšanai nosūtīts Augstākajai tiesai.

Aiztur divus VUGD darbiniekus par kokaīna glabāšanu realizācijas nolūkā

Par iespējamu narkotisko vielu glabāšanu realizācijas nolūkā un realizēšanu Iekšējās drošības birojs aizturējis VUGD amatpersonu.

Krievija: Trampa lēmums uz Poliju nosūtīt vēl 1 000 karavīru «destabilizēs» Eiropu

Krievija brīdinājusi NATO, ka ASV prezidenta Donalda Trampa lēmums palielināt Polijā dislocēto militāro kontingentu par 1 000 vīru «destabilizēs» Eiropu.

Europol: Baltijas valstīs joprojām pastāv riski Krievijas naudas atmazgāšanai

Baltijas valstīs joprojām pastāv riski Krievijas naudas atmazgāšanai, paziņoja Eiropas policijas aģentūras Europol amatpersona Pedru Felisiu, kas Eiropas Savienības policijas aģentūrā atbild par cīņu pret naudas atmazgāšanu.

Vējonis prasa Sabiedrības integrācijas fonda likuma grozījumu otrreizēju caurlūkošanu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 14.jūnijā nodevis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai 2019.gada 6.jūnijā pieņemto likumu Grozījumi Sabiedrības integrācijas fonda likumā.

Tiesās personu par mazgadīgo pavešanu netiklībā, izmantojot sociālos tīklus

Tiesai nosūtījusi krimināllietu vienas personas apsūdzībā par 12 mazgadīgu un vienas nepilngadīgas personas pavešanu netiklībā.

Francija: ES finanšu ministri vienojušies par eirozonas budžeta izveidi

Eiropas Savienības dalībvalstu finanšu ministri vienojušies par eirozonas budžeta ieviešanas vispārējiem principiem, ziņo Francijas finanšu ministrs Bruno Lemērs.

Tiesa noraida SIA Rīgas meži pieteikumu pret Konkurences padomi

Administratīvā rajona tiesa 11.jūnija spriedumā atzīst, ka SIA Rīgas meži pieteikums par Konkurences padomes faktiskās rīcības atzīšanu par prettiesisku ir noraidāms.

Ebreju kopiena: Labas gribas atlīdzinājums ir īpašs risinājums vēsturiskai situācijai

«Diskusijas ietvaros par labas gribas atlīdzinājuma likumdošanas iniciatīvu jāuzsver, ka šis ir jautājums, kurš nav skatāms īpašumu denacionalizācijas un konkrētu īpašumtiesību atjaunošanas kontekstā,» norāda Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes Valdes loceklis Dmitrijs Krupņikovs.

Dati: Nodokļu parāds pēdējā pusgadā bijis 47,3% ēdināšanas uzņēmumu

Nodokļu parāds, kas pārsniedz 150 eiro, pēdējo sešu mēnešu laikā reģistrēts 47,3% ēdināšanas nozares uzņēmumiem, liecina Lursoft dati.

Joprojām liela daļa nodokļu parādnieku nav iesnieguši deklarāciju VID

Ievērojama iedzīvotāju daļa, kuriem gada ienākumu deklarācija par 2018.gadu ir jāiesniedz obligāti, joprojām to nav izdarījuši.

Politiskās partijas amatpersona nevarēs būt publiskās kapitālsabiedrības valdē

Saeima lēmusi, ka par valdes vai padomes locekli publiskā kapitālsabiedrībā nevarēs ievēlēt personu, kas pēdējo divu gadu laikā ir bijusi politiskās partijas amatpersona.

Rosina Rīgas domes pakļautībā esošajos bērnudārzos mācīt tikai latviešu valodā

Rīgas domē iesniegts priekšlikums, ka, sākot ar 2020./2021. mācību gadu, visās Rīgas domes pakļautībā esošajās pirmsskolas izglītības iestādēs mācības noritētu latviešu valodā.

Malkas apkures krāsnis lielajās pilsētās neaizliegšot

Gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plānā 2019.–2030.gadam iekļautā iecere atteikties no malkas apkures iekārtām lielajās pilsētās neparedz to aizliegšanu.

Lietuvas uzņēmums apsūdz Getliņi EKO negodīga iepirkuma īstenošanā

Lietuvas uzņēmums Ekoatliekos vērsies KNAB par SIA Getliņi EKO veikto bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes iekārtas izveides iepirkumu.

Latvijā gaidāmas pērkona lietusgāzes un krusa

Lai arī piektdien, 14.jūnijā, dienā pastiprināsies augsta spiediena atzara ietekme, tomēr debesis vietām joprojām klās mākoņi un daudzviet gaidāmas pērkona lietusgāzes, kuras vietām būs stipras kā arī iespējama arī krusa.

Naftas cenas kāpj pēc uzbrukumiem tankkuģiem

Naftas cenas pasaulē pieauga pēc uzbrukumiem diviem tankkuģiem Omānas līcī, kas pastiprinājuši saspīlējumu ar jēlnaftu Tuvo Austrumu reģionā.

Maršruts nedēļas nogalei: Brīvdabas kino, Drosmes skrējiens un spēļu diena lielajiem

Lai karstās vasaras nedēļas nogales būtu saturīgākas, visā Latvijā norit gan dažādi koncerti, gan aktīvi pasākumi ārā.

Rosina atļaut alkoholisko dzērienu tirdzniecību internetā 

Ekonomikas ministrija sagatavojusi grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, ar kuriem paredzēts atļaut alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību internetā.

Autotransporta direkcija: Lux Express nav tiesīgs veikt pasažieru pārvadājumus maršrutā Rīga-Birži-Daugavpils

Pasažieru starptautiskais autopārvadātājs Lux Express nav tiesīgs veikt pasažieru pārvadājumus ar autobusiem maršrutā Rīga-Birži-Daugavpils, pauž Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

Putniņš un Razāne par atkāpšanos varēs saņemt 80% no gada mēnešalgas

Ja FKTK padomes priekšsēdētājs Pēters Putniņš un viņa vietniece Gunta Razāne atkāpsies no amatiem līdz šā gada 1.augustam, viņiem izmaksās vienreizēju kompensāciju 80% apmērā no gada mēnešalgas.