Valsts policija meklē dzimumnozieguma izdarītāju

Līdz ar 19 citu dalībvalstu noziedzniekiem par dzimumnozieguma pastrādāšanu tiek meklēts Alvis Beketovs no Latvijas, informē Valsts policija (VP).

1979.gadā dzimušais Beketovs no Latvijas 2015.gadā, būdams alkohola reibumā, veica seksuālu vardarbību pret nepilngadīgu personu. Par šo noziegumu Beketovs ir notiesāts ar brīvības atņemšanu uz 11 gadiem un ir izdots viņa Eiropas apcietināšanas orderis, pieprasot viņu apcietināt un nodot Latvijai ar mērķi izpildīt sodu. Beketovs izvairās no soda izciešanas, un policijai nav zināma viņa pašreizējā atrašanās vieta.

Divas minūtes – tas ir vidējais laika sprīdis, kādā Eiropas Savienībā policija saņem ziņojumu par dzimumnoziegumu, vai tā būtu izvarošana, seksuāla vardarbība vai uzbrukums, uzsver VP.

Šogad Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkla (ENFAST) ikgadējā Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņā, kas tapusi sadarbībā ar Eiropas Policijas biroju Europol, ir likts uzsvars uz dzimumnoziedznieku meklēšanu, norāda VP.

 «Ikviens var kļūt par dzimumnoziedznieka uzbrukuma upuri, tomēr sievietes un bērni cieš visbiežāk.»

Lai sekmētu dzimnoziedznieku ātrāku atrašanu un notveršanu, 19 valstis – Beļģija, Bulgārija, Horvātija, Kipra, Dānija, Somija, Francija, Vācija, Itālija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Rumānija, Spānija, Zviedrija un Lielbritānija – piedalās kampaņā, izgaismojot pa vienam meklētākajam noziedzniekam no savas valsts. Visu šo noziedznieku fotogrāfijas ir aplūkojamas Eiropas Meklētāko noziedznieku mājaslapā: eumostwanted.eu.

Policijā uzsver: «Nedrīkst izniekot laiku, palīdzi notvert šos noziedzniekus! Kamēr tu būsi izlasījis šo ziņu, kaut kur Eiropā būs izdarīts vismaz viens dzimumnoziegums.»

«Ja atpazīsti kādu no šiem noziedzniekiem, esi viņu redzējis, zini viņa pašreizējo atrašanās vietu vai tavā rīcībā ir cita noderīga informācija, tu vari padarīt Eiropu drošāku,» teikts policijas uzrunā.

Mājaslapā eumostwanted.eu var anonīmi sniegt jebkādu informāciju par meklētajiem noziedzniekiem un tā tiks nodota attiecīgās valsts izmeklētājiem.

Jau iepriekš iedzīvotāju sniegtā informācija ir devusi rezultātus: kopš projekta sākuma 2016.gadā, tika aizturēts 91 noziedznieks, par kuriem informācija bija publicēta mājaslapā eumostwanted.eu. Vismaz 33 gadījumos noziedznieki tikuši notverti, tieši pateicoties no sabiedrības saņemtajai informācijai.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. musuri jus tak esiet baigie varoni kad jasaloka bomzis bet te var redzet jusu taktiku lai nokertu sitadus tur jums rocinas pie dirsas pieaugusas

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas