Valsts policijā notiks augstu amatpersonu rotācija

Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks nolēmis no nākamā gada 1.janvāra veikt vadības rotāciju Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē, Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē un Kriminālistikas pārvaldē, informē VP.

Ruks šādu lēmumu pieņēmis, «ņemot vērā dienestu nepieciešamību nodrošināt struktūrvienībām uzlikto stratēģiski svarīgo ikdienas un nākotnes uzdevumu izpildi», kā arī to, ka minēto pārvalžu šī brīža priekšnieki jau ilgstoši pilda dienesta pienākumus savos amatos.

Ar 2022.gada 1.janvāri dienesta interesēs līdz 2024.gada 5.decembrim Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes priekšnieka amatā tiek pārcelts līdzšinējais Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Pēteris Bauska.

Līdzšinējā amatā viņš atradies vairāk nekā sešus gadus, šajā laikā «nodrošinot un attīstot profesionālu pārvaldes darbu, ekonomisko noziegumu apkarošanu, t.sk. noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu, un viņa pieredze un zināšanas jaunajā amatā sniegs lielu pienesumu organizētās noziedzības apkarošanas jomā», vēsta policija.

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka amatā līdz 2022.gada 4.aprīlim tiek iecelts līdzšinējais Kriminālistikas pārvaldes priekšnieks Pauls Krūmiņš.

Viņa līdzšinējā pieredze dažādos amatos policijā, tai skaitā vairāk nekā sešus gadus vadot Kriminālistikas pārvaldi, viņa personiskās īpašības un pieredze dažādu Eiropas Savienības projektu vadīšanā uzlabos izmeklēšanas kapacitāti, augsti kvalificētu cilvēkresursu piesaisti un esošo resursu apmācību, kā arī veicinās Eiropas Savienības finansējuma piesaisti Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes kompetences jomās, uzskata Ruks.

Savukārt līdzšinējais Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Andrejs Siņavins ieņems Kriminālistikas pārvaldes priekšnieka amatu.

Pulkveža iepriekšējā pieredze Kriminālistikas pārvaldes vadīšanā, kā arī iegūtās zināšanas, vadot Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldi vairāk kā septiņus gadus un redzējums par to, kas nepieciešams izmeklēšanai, uzlabos Kriminālistikas pārvaldes veicamo ekspertīžu kvalitāti un sniegs ieguldījumu kriminālistikas iestāžu reformas procesā, kā arī izmeklēšanā kopumā, uzsvērts policijas paziņojumā.

«Izvērtējot šiem amatiem nepieciešamās būtiskākās pamatprasības, kā arī minēto pārvalžu priekšnieku līdzšinējo dienesta gaitu, neapstrīdamo autoritāti kolēģu un sadarbības partneru vidū, personisko īpašību atbilstību, profesionālo pieredzi un iespējamo pozitīvo pienesumu, vadot citu tāda paša līmeņa struktūrvienību, ir pārliecība, ka šāda rotācija ļaus viņiem efektīvi vadīt augstāk minētās struktūrvienības,» norāda Ruks.

2020.gada oktobrī īsi pēc stāšanās amatā Ruks jau veica citu VP augstākā līmeņa amatpersonu rotāciju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas