Valsts policija notver starptautisku grupējumu, pie kura atrod aptuveni 28 kg marihuānas

Šī gada 25.martā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1.biroja 3.nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas pretterorisma vienību Omega Rīgā un Saulkrastos aizturēja kopumā piecus vīriešus saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Vairākās kratīšanās likumsargi izņēma aptuveni 28 kilogramus marihuānas, ziņo policijā.

Četriem aizturētajiem vīriešiem tiesa 27.martā piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Valsts policijā iepriekš tika saņemta informācija par vairākām personām, kuras, iespējams, nodarbojas ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Valsts policijas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas pretterorisma vienību Omega uzsāktā kriminālprocesa ietvaros pagājušajā nedēļā, 25.martā, saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti Rīgā aizturēja kādu Igaunijas pilsoni, pie kura automašīnā atrada aptuveni sešus kilogramus marihuānas.

Turpinot izmeklēšanu, aizdomās par narkotisko vielu nelikumīgu apriti aizturētas vēl četras personas gan Rīgā, gan Saulkrastos. Aizturētie ir 1987.gadā, 1955.gadā un 1983.gadā dzimuši Latvijas pilsoņi un divi – 1997.gadā un 1988.gadā dzimuši – Igaunijas pilsoņi.

Valsts policijas amatpersonas kriminālprocesa ietvaros veica astoņas kratīšanas aizturēto vīriešu dzīvesvietās un automašīnās, kur kopumā atrasti un atsavināti vēl aptuveni 22 kilogrami marihuānas.

Likumsargi noskaidroja, ka visas iesaistītās personas nodarbojās ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Igaunijas pilsoņi Latvijā bija ieradušies ar mērķi iegādāties narkotikas, kuras, visticamāk, bija paredzētas Igaunijas un Skandināvijas tirgum.

Četriem no aizturētajiem vīriešiem tiesa 27.martā piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu. Latvijas pilsoņi iepriekš jau ir nonākuši policijas redzeslokā par līdzīgiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Par šo gadījumu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas – par narkotisko vielu realizāciju, glabāšanu realizācijas nolūkā, ja tā izdarīta lielos apmēros. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija aktīvi strādā narkotisko vielu aprites apkarošanas jomā. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē līdz šī gada 28.martam kopumā ir uzsākts 231 kriminālprocess saistībā ar narkotisko vielu apriti (pēc Krimināllikuma pantiem 248.¹ – 256.). Aplūkojot datus pa mēnešiem, redzams, ka janvārī uzsākti 47 kriminālprocesi, februārī – 74 un martā – 111 kriminālprocesi.

Kopumā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē laika posmā no šī gada 1.janvāra līdz 28.martam izņemti aptuveni 54 kilogrami narkotiskās vielas – janvāra mēnesī aptuveni seši kilogrami, februārī ap desmit kilogramiem un martā ap 38 kilogramiem. Visvairāk narkotiskās vielas izņēmusi Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļa – aptuveni 39 kilogramus, Rīgas Teikas iecirknis – vairāk kā piecus kilogramus un Rīgas Centra iecirknis – vairāk kā trīs kilogramus.

Starp izņemtajām narkotiskajām vielām ir visa veida narkotikas, tostarp, MDMA tabletes, metamfetamīns, amfetamīns, kokaīns, marihuāna u.c.

Saistībā ar narkotisko vielu apriti no šī gada sākuma līdz 28.martam Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas kopumā aizturējušas 142 personas, no tām arests piemērots 26 personām. Visvairāk – 44 personas – aizturējusi Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1.biroja 3.nodaļa (tajā skaitā 17 personām piemērots apcietinājums), Rīgas Centra iecirknis aizturējis 22 personas, Rīgas Zemgales iecirknis aizturējis 16 personas (tajā skaitā divām personām piemērots apcietinājums), Latgales iecirknis aizturējis 11 personas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas